Dzisiaj jest : 15 maja 2024

w Ostrołęce

Dzisiaj Czcimy

Wniebowstąpienie Pańskie, 12.05.2024

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. We Wniebowstąpieniu spełnia się radość zapowiadana w dniu narodzenia. Zbawiciel, Chrystus Pan, narodzony w Betlejem na ziemi, dzisiaj rodzi się w Betanii dla nieba. Radość ta będzie pełna, kiedy wszystkie dzieci Kościoła znajdą się w domu Ojca.

2. Dzisiaj o godz. 13.00 druga grupa dzieci przystąpiła do I Komunii Świętej. To uroczysty i świąteczny moment dla całej naszej parafii. Dzieci i ich rodziny powierzajmy Bożej opiece. Niech ten dzień i przyjęcie Pana Jezusa będzie zaproszeniem, aby całe życie trwać w przyjaźni z Jezusem. Najbliżsi i cała wspólnota wiary niech daje dobry przykład dzieciom. Przez cały tydzień zapraszamy na przeżywanie Białego Tygodnia.

3. Widzimy przy ołtarzu nową dużą monstrancję do nabożeństw z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Monstrancja została zakupiona z ofiar przystępujących w tym roku do I Komunii św. dzieci i ich rodziców, młodzieży przystępującej do bierzmowania i jak również wszystkich parafian. Bóg zapłać! Niech służy na chwałę Bożą.

4. Jutro 13 dzień miesiąca maja, po Mszy św. o 18.00 procesja fatimska.

5. We środę 15 maja po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie w cyklu Ostrołęckich Wieczorów Biblijnych, które poprowadzi ks. dr Zbigniew Skuza, wicerektor WSD w Łomży.

6. We czwartek 16 maja przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Św. Andrzej jest patronem Polski i Diecezji Łomżyńskiej. Przez jego wstawiennictwo powierzajmy Bogu intencje naszej Ojczyzny i módlmy się za naszego biskupa i naszą diecezję. Jeden z naszych parafian o imieniu Andrzej proponuje nam różne wydawnictwa i pamiątki związane ze św. Andrzejem Bobolą. Możemy wziąć wychodząc z kościoła. Dziękujemy fundatorowi. Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przeżywamy nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego. Prośmy o dary Ducha Świętego dla nas wszystkich. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w liturgii. Rozpoczynamy misje święte w naszej parafii. Po Mszy św. o 18.00 w przyszłą niedzielę wieczór uwielbienia z modlitwą o odnowienie darów Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

8. Tydzień temu rozdawane były ulotki z programem nabożeństw misyjnych. Jeśli ktoś takiej ulotki nie posiada może ją znaleźć przy ołtarzu Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa. Zechciejmy zarezerwować sobie czas na uczestnictwo w nabożeństwach misji świętych. Misje to czas specjalnej łaski Bożej. Prośmy Boga o dobre przeżycie tego czasu dla nas wszystkich i polecajmy w modlitwie również prowadzących misje.

9. W czasie misji zostanie ustawiony nowy krzyż misyjny. Jutro nastąpi demontaż krzyża, który stał do tej pory. Jest on już nadwyrężony przez czas i warunki atmosferyczne. Zostanie on odnowiony i będzie nam towarzyszył w nabożeństwach drogi krzyżowej.

10. Już dzisiaj chcemy zapowiedzieć, że w Uroczystość Bożego Ciała Wieczorem odbędzie się po raz drugi Koncert Uwielbienia jako przedłużenie świętowania. Koncert poprzedzony będzie festiwalem naszych ostrołęckich zespołów i solistów, których zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie.

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do domu Ojca:
    + Mieczysław Szeraszewski, l. 69, ul. Modrzejewskiej

ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz