Dzisiaj jest : 20 października 2020 - Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

Czytania na dziś

20 X 2020 r., Wtorek
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Czytanie pierwsze
(Ef 2, 12-22)
Ewangelia
(Łk 12, 35-38)

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

03.05.2020 r.
Z ogłoszeń parafialnych:
 
Bierzmowanie
Data sakramentu bierzmowania będzie podana, wtedy kiedy młodzież wróci do szkół.
 
I Komunia święta
Trudniejsza sprawa jest z racji obowiązujących przepisów z I Komunią dzieci. Pragniemy w tym względzie w pełni uszanować wolę rodziców. Prosiliśmy o wypowiedzi przez internet. Niewielu rodziców odpowiedziało na nasz apel. Zdania były różne co do terminu i sposobu. Niektórzy przestawili nam rozwiązania proponowane przez inne parafie w naszym mieście, ale były i takie jak te odnoszące się do sakramentu bierzmowania, czyli wtedy kiedy dzieci wrócą do szkoły.
Aby ustalić już konkretne terminy I Komunii św., będzie musiało być przynajmniej 5 grup komunijnych w drugiej połowie czerwca. Zapraszamy po jednym z rodziców dziecka na spotkanie w kościele po nabożeństwie majowym.
Spotkanie w kościele:
  • 13 maja (środa) godz. 19.15 – rodzic dziecka uczęszczającego do Szkoły Podstawowej: nr 1, 2, 5, i w Dzbeninie,  
  • 14 maja (czwartek) godz. 19.15 – rodzic dziecka uczęszczającego do innych szkół podstawowych w mieście.

Nieobecność na tych spotkaniach rodzica będziemy rozumieli, że zgadzają się z ustaleniami podjętymi na tych spotkaniach.
Podajemy tę wiadomość o spotkaniu wcześniej, by rodzice mogli przemyśleć i przedyskutować między sobą o I Komunii swoich dzieci w tym nietypowym dla nas czasie, by wzięli pod uwagę, że we Mszy św. przy obecnych ograniczeniach ilości wiernych na Mszy świętej będzie mogło wziąć udział tylko dziecko i jego rodzice, przy zachowaniu środków ostrożności, odpowiednia odległość, maski na nosie i ustach, a na rękach rękawiczki.

pozostałe ogłoszenia w zakładce - "Ogłoszenia"