header

Dzisiaj jest : 7 grudnia 2022 - Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

Dzisiaj Czcimy

2020-04-04T11:05:00+02:00 zbawiciel.ostroleka.pl

5 kwietnia - Niedziela Palmowa

Ogłoszenia parafialne

1. Informujemy, że nadal obowiązują nas jeszcze bardziej zaostrzone środki ostrożności. We Mszy świętej może uczestniczyć tylko 5 osób (plus służba liturgiczna). Stąd prosimy o uczestnictwo we Mszy świętej w sposób duchowy poprzez środki masowego przekazu (dyspensa ks. biskupa Janusza Stepnowskiego od obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy świętej obowiązuje aż do odwołania). Prosimy, aby limit obecności pięciu osób pozostawiony był wiernym, którzy mają zamówione intencje mszalne.

2. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach  Jego ziemskiego życia. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i Wielka Sobota) należy do najważniejszych w całym roku liturgicznym.

Porządek nabożeństw w tych dniach o godzinie 18.00. Ze względu na zaistniałą sytuację liturgia w wyżej wymienionych dniach będzie ograniczona do minimum. I tak:

Wielki Czwartek.
Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiana przez kapłanów pracujących w naszej parafii. Zamiast ciemnicy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w tabernakulum.

Wielki Piątek.
Przypominamy, że wszystkich katolików w tym dniu obowiązuje post ścisły. Według zaleceń będzie przygotowany skromny grób. W Liturgii Męki Pańskiej będziemy modlili się o odwrócenie śmiercionośnej pandemii, przywrócenie zdrowia zakażonym, o ochronę zwalczających wirusa, o bezpieczeństwo powracających do swoich bliskich, a dla zmarłych o wieczne szczęście.

Wielka Sobota.
Nie będzie święcenia pokarmów. Zamiast tego w domach przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego jeden z członków rodziny odmawia modlitwę błogosławieństwa posiłku: 1. Modlitwa przed posiłkiem – do pobrania (pdf) lub 2. Modlitwa przed posiłkiem - KEP. Wigilia Paschalna będzie odprawiana przez kapłanów pracujących w parafii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 7.00 do 18.00. Nie będzie adoracji nocnych. Prosimy, aby umożliwić jak największej liczbie wiernych udział uwielbienie Pana Jezusa. Ograniczmy czas adoracji do 10 minut i starajmy się przestrzegać zarządzenia obecności 5 osób. Jeżeli wchodząc do kościoła widzisz większą liczbę osób poczekaj przed kościołem, aż zwolni się miejsce. Wejście do kościoła i wyjście jest jedno (przy zakrystii).

Niedziela Zmartwychwstania.
Msze święte godz. 6.00 (bez procesji), 10.00,11.30, 13.00, 16.30 i 18.00.

Poniedziałek Wielkanocny
Msze święte jak w każdą niedzielę

3. Informujemy o odwołaniu terminów Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania. Termin i sposób udzielania tych sakramentów będzie podany przez Kurię Biskupią.

4. Jeszcze raz gorąco prosimy o przestrzeganie zarządzeń.
Dla nas kapłanów jest to też trudna sytuacja. Ale mamy pełną świadomość, że wyżej wymienione ograniczenia władz świeckich jak i zarówno kościelnych płyną tylko i wyłącznie z troski o zdrowie wiernych i zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa. Wszystkich parafian ogarniamy modlitwą i prosimy o modlitwę w domach, łącząc się z intencjami całego narodu o oddalenie od nas epidemii.

Niech nas wszystkich łączy w tych trudnych dniach silna wiara i ufność w Boże miłosierdzie.


ks. Jan Świerad - Proboszcz