Dzisiaj jest : 23 października 2020 - wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Aktualności

Biskupi w liście na stulecie św. Jana Pawła II: dziś powiedziałby nam – „Nie lękajcie się”

16.05.2020 r.
episkopat.pl

Umiłowani Siostry i Bracia!

1.W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach...
czytaj więcej ...

Przewodniczący Episkopatu zachęca do korzystania z parafialnej posługi duszpasterskiej

16.05.2020 r.
episkopat.pl

Konferencja Episkopatu Polski z radością przyjmuje informacje o zmniejszającym się zagrożeniu epidemicznym w Polsce...

czytaj więcej ...

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

09.05.2020 r.
 
Z ogłoszeń parafialnych:
"2. Trwa miesiąc maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach maryjnych w świątyni jak również do odmawiania litanii loretańskiej w naszych domach, polecając Maryi wszystkie nasze sprawy...


czytaj więcej ...

Komunikat z posiedzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

09.05.2020 r.
episkopat.pl

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zebrała się na Jasnej Górze w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, która w tym roku jest obchodzona 2 maja. Obradami kierował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

czytaj więcej ...

Mały Płock: Kolejne sanktuarium w diecezji łomżyńskiej!

09.05.2020 r.
 
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia ustanowione! To wielkie święto dla Małego Płocka, ale też dla całej diecezji łomżyńskiej.

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z wydarzenia (wZasiegu.pl)

Beata Borkowska/ foto. ks.Robert Szulencki
czytaj więcej ...

Przewodniczący Episkopatu dokonał zawierzenia Polski Chrystusowi i Matce Bożej

05.05.2020 r.
 
Najświętsze Serce Jezusa, Tobie zawierzamy Kościół na polskiej ziemi, wszystkie jego stany i powołania: duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, wszystkich wiernych, którzy „Polskę stanowią” w kraju i poza jego granicami – mówił przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Akcie Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokonał na Jasnej Górze 3 Maja.
 
czytaj więcej ...

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

03.05.2020 r.
 
Ustalenia w sprawie Bierzmowania i I Komunii świętej.
czytaj więcej ...

7 maja – uroczyste rozpoczęcie procesu kanonizacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów – rodziców Jana Pawła II

02.05.2020 r.
 
7 maja w Wadowicach ukonstytuują się trybunały i odbędzie się pierwsza uroczysta sesja w procesach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej oraz Sługi Bożego Karola Wojtyły – seniora, rodziców św. Jana Pawła II.
czytaj więcej ...

Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski „Pokój tobie, Polsko!” (św. Jan Paweł II, 1983)

01.05.2020 r.
 
W pełnym niepokoju czasie epidemii, a także w sytuacji napięcia związanego z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, pragniemy zaapelować o odpowiedzialność za dobro wspólne, jakim jest Polska.
czytaj więcej ...

Ojciec Święty zachęca w maju do modlitwy różańcowej w domach

26.04.2020 r.
 

Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii. Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu – napisał Papież Franciszek w specjalnym liście na maj, do którego dołącza dwie propozycje modlitw do Matki Bożej, które można odmówić na zakończenie różańca.

czytaj więcej ...

Przewodniczący Episkopatu apeluje o modlitwę o deszcz

23.04.2020 r.
 
Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w Apelu.
czytaj więcej ...

Niedziela Miłosierdzia Bożego

18.04.2020 r.
 
  1. Od 20 kwietnia 90 osób w naszym kościele.
  2. Środki ostrożności - maseczki i rękawiczki.
  3. Zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej.
  4. Ustalenia w sprawie I Komunii świętej.

ostroleka.zbawiciel@diecezja.lomza.pl

czytaj więcej ...

Rzecznik Episkopatu o zasadach zakrywania ust i nosa w kościołach

17.04.2020 r.
episkopat.pl
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania” – przypomina rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
czytaj więcej ...

WSKAZANIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO DOTYCZĄCE UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

16.04.2020 r.
 
Terminy I Komunii świętej i Sakramentu Bierzmowania odwołane.
W najblizszych dniach podamy terminy i sposób udzielania tych sakramentów.

 
czytaj więcej ...

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

11.04.2020 r.
Dekoracja Grobu Pana Jezusa w naszym kościele
Życzenia.
Drodzy parafianie w imieniu księży współpracowników: ks. Cezarego, ks. Zbigniewa, ks. Mariusza, ks. Dariusza, księży seniorów: Mieczysława i ks. kanonika Jana oraz własnym pragnę życzyć Wam i Waszym bliskim głębokiej radości z wyzwolenia, które dokonało się przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Niech Jego miłość rozproszy wszelki mrok i stanie się źródłem siły, mocy na te trudne dni związane z koronowirusem. Niech znak pustego grobu Jezusa przymnaża wiary w zwycięstwo Boga, które dokonało się przez Jego otwarte Serce. A Maryja, ta która stała pod krzyżem przymnaża Wam nadziei na rozwiązanie tego co po ludzku zdaje się być niemożliwym.
 
 
Informujemy, że nadal obowiązują nas zaostrzone środki ostrożności. Prosimy, aby limit obecności pięciu osób, w tym w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny, pozostawiony był wiernym, którzy mają zamówione intencje mszalne.