Dzisiaj jest : 24 maja 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Czytania na dziś

Aktualności

OSTROŁĘCKIE SPOTKANIA CHÓRALNE 2015

25.05.2015 r.
W naszym kościele odbył się koncert XVIII OSTROŁĘCKIE SPOTKANIA CHÓRALNE. W koncercie wystąpiło 8 ostrołęckich chórów. Wykonały one po 2 utwory a na koniec wspólnie zaśpiewały "Modlitwę o pokój" Norberta Blachy.
 
czytaj więcej ...

Bierzmowanie 2015

16.05.2015 r.
zdjęcie do artykułu
„Na początku tego trzeciego tysiąclecia również Wy Młodzi jesteście powołani do głoszenia Orędzia Ewangelii świadectwem życia. Kościół potrzebuje waszych młodzieńczych ideałów..." św. Jan Paweł II
czytaj więcej ...

Letni wypoczynek wraz z rekolekcyjną propozycją Ruchu Światło-Życie

09.05.2015 r.

 

 

Zachęcamy wszystkie rodziny do planowania letniego wypoczynku razem z rekolekcyjną propozycją Ruchu Światło-Życie.

Dzieci, młodzież i rodziny mają okazję aby połączyć czas rekreacji z formacją duchową. Pięknym owocem tych piętnastodniowych rekolekcji jest wzrost wiary i zaangażowania w życie wspólnoty kościoła.

Propozycja ta skierowana jest również do tych dzieci, młodzieży oraz rodzin, którze przeżywają kryzys wiary i sensu życiaa przez to oddalili się od kościoła. Ruch Światło-Życie co roku dba aby te rekolekcje były atrakcyjne programowo i cenowo. W programie zawarte są akcenty formacji duchowej i turystycznej. Koszt wypoczynku to tylko 530 zł na terenie naszej diecezji dla dzieci i 800 zł w górach dla młodzieży. Zapewniamy wyżywienie, noclegi i ubezpieczenie.

Informacje i zapisy na www.lomza.oaza.pl ks. Dariusz 503319069 Sebastian 606731979


Wystawa fotoraficzna o bł. Jerzym Popiełuszko

09.05.2015 r.
 

  PAMIĘĆ

 

  "Obowiązek chrześcijanina to stać przy prawdzie, choćby miała ona wiele kosztować, bo za prawdę się płaci; tylko plewy nic nie kosztują. Za pszeniczne    ziarno prawdy trzeba czasem płacić. /.../

Aby zwyciężyć zło dobrem, trzeba troszczyć się o cnotę męstwa. Cnota męstwa   jest przezwyciężeniem ludzkiej słabości, zwłaszcza lęku i strachu. Chrześcijanin    musi pamiętać, że bać się trzeba tylko zdrady Chrystusa za parę srebrników    jałowego spokoju. Chrześcijaninowi nie może wystarczyć tylko samo potępienie zła, kłamstwa, tchórzostwa, zniewolenia, nienawiści, przemocy, ale sam musi być prawdziwym świadkiem, rzecznikiem i obrońcą sprawiedliwości, dobra, prawdy, wolności i miłości. O te wartości musi upominać się odważnie dla siebie i dla innych."

ks. Jerzy Popiełuszko, Rozważania różańcowe,
parafia pw. Polskich Braci Męczenników, Bydgoszcz, 19 X 1984r.

czytaj więcej ...

Nowe wezwanie w Litanii Loretańskiej

28.04.2015 r.
zdjęcie do artykułu

Rozpoczynając szczególny czas  modlitwy Litanią do Najświętszej Maryi Panny (Litanią Loretańską) podczas nabożeństw majowych, przypominamy o dekrecie zezwalającym na dodanie nowego wezwania: Matko Miłosierdzia.

czytaj więcej ...

"NIEWAŻNE KTO MA RACJĘ. KOMPROMIS I POJEDNANIE W MAŁŻEŃSTWIE" 25 kwietnia 2015

18.04.2015 r.
zdjęcie do artykułu
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej oraz Kościół Domowy Diecezji Łomżyńskiej Rejon Ostrołęcki serdecznie zapraszają małżeństwa, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Państwem Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi.
czytaj więcej ...

Wielkanoc w parafii

18.04.2015 r.
zdjęcie do artykułu
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Triduum Paschalnego. Znajdują się w zakładce Galeria.

III Ostrołęckim Kongresie Małżeństw

10.04.2015 r.
zdjęcie do artykułu

Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Święta Rodzina" gorąco zaprasza wszystkie małżeństwa sakramentalne i osoby zainteresowane do udziału w:

 III Ostrołęckim Kongresie Małżeństw

Temat: „W trosce o miłość i jedność małżeńską”

Termin: 25 kwietnia 2015r. (sobota)

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce, ul. Berlinga 16

Godzina: 9.00 – 18.00

czytaj więcej ...

Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Piąte: Nie zabijaj!"

23.03.2015 r.
W środę 25 marca w Dzień Świętości życia ulicami Ostrołęki przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Piąte: Nie zabijaj!".
Marsz jest odpowiedzią na wezwanie Świętego Jana Pawła 11: „Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do narodzenia się...".
czytaj więcej ...

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym

28.02.2015 r.
ulotka 2
ulotka 1


Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO)
są propozycją dla Ciebie, jeśli:
- w swoim sercu przeżywasz jakąś tęsknotę za Bogiem,
- wydaje Ci się, że Go nie znasz, lub znasz za mało,
- straciłeś sens swojego życia, lub pogubiłeś się w życiu.


Rekolekcje prowadzą do spotkania z Bogiem, który kocha, i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako Panu. W grupach Odnowy traktowane są jako rekolekcje inicjacyjne, przygotowujące do modlitwy o odrodzenie w Duchu Świętym. Od nich rozpoczyna się droga formacji. Są odpowiednikiem Seminarium życia w Duchu Świętym. Forma i treść rekolekcji wymagają pewnej dojrzałości i dlatego udział w nich mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat.
czytaj więcej ...