Dzisiaj jest : 24 maja 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Czytania na dziś

Aktualności

Różaniec

29.09.2014 r.
Zbliża się październik. W naszym kościele i naszych domach rodzinnych będzie rozbrzmiewało częściej wołanie: "Zdrowaś Maryjo"! Będziemy Bogu dziękowali za łaski otrzymane i prosili o kolejne za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej.
Zapraszamy na różaniec do naszego kościoła po Mszy świętej o 18.00. W niedzielę o 17.30.
Dzieci swój czas modlitwy różańcowej będą miały w każdy wtorek i piątek o 17.30 (wyjątkowo w I piątek 3.10 o 17.00).
Zapraszamy!

VI SPOTKANIE W CISZY - 11 października 2014 r.

28.09.2014 r.

Czujesz, że za dużo zgiełku i gonitwy w Twoim życiu, nie słyszysz już własnych myśli, nie potrafisz wyłączyć telewizora lub radia, bo cisza Cię męczy i czujesz się wtedy zagrożony! A może po prostu chcesz zatrzymać się na chwilę i w obecności Bożej przyjrzeć się swojej życiowej drodze?

Mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję! Organizatorzy Ostrołęckich Spotkań Charyzmatycznych zapraszają 11.10.2014 r. na VI sesję pod tytułem „Spotkanie w ciszy”. W tym roku będzie ona zatytułowana „Serce, miejscem spotkania z Miłością”.

            Tu znajdziesz bliższe informacje

WYRUSZYŁA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

01.08.2014 r.Wyruszyła z naszej diecezji Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: Łomża, Ostrołęka, Zambrów 1 sierpnia; Ostrów Maz. 2 sierpnia i Wyszków 3 sierpnia.
Módlmy się za naszych pielgrzymów. Wielu z nich zanosi swoje modlitwy za tych, którzy duchowo wspierają ich w pątniczym trudzie. Po wieczornej Mszy świętej każdego dnia w naszym kościele modlimy się za naszych pielgrzymów.

Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziesz na stronie internetowej pielgrzymki.
www.pielgrzymka.lomza.pl

czytaj więcej ...

Akcja św. Krzysztof

15.07.2014 r.


    W dniu 27 lipca, po każdej Mszy świętej, w naszej parafii będziemy święcili pojazdy i wypraszali Bożego błogosławieństwa kierowcom.
ZAPRASZAMY!
Św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących jest jednym z tych świętych, o których niewiele wiemy, większość informacji czerpiemy z podań i legend. Z pewnością był on jednak postacią historyczną. Wiadomo, że pochodził z Azji Mniejszej, prawdopodobnie z prowincji rzymskiej Licji – dzisiejsza Turcja – gdzie poniósł śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza, około 250 roku. Jedna z legend głosi, że przez wiele lat służył pogańskim możnym tego świata, a nawet szatanowi. Kiedy jednak zetknął się z nauką Chrystusa, przyjął chrzest. Pokutując za swój grzeszny żywot, postanowił osiedlić się nad Jordanem i przenosić przez rzekę pielgrzymów, idących ze wschodu do Ziemi Świętej. I tu zaczyna się najpiękniejsza część legendy o św. Krzysztofie. W trakcie jedne z przepraw, niosąc na plecach dziecko, na środku Jordanu poczuł ogromny ciężar przekraczający jego siły. Bliski utopienia usłyszał głos: Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat. Stąd też imię świętego – Christoforos – niosący Chrystusa.  Jako swojego patrona czcili Świętego Krzysztofa przewoźnicy, tragarze, flisacy i pielgrzymi. Współcześnie jest czczony jako patron kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych, które błogosławi się w dniu 25 lipca, bądź 31 maja (Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny) lub 29 września (św. Rafała), lub 2 października (Świętych Aniołów Stróżów), albo w innym odpowiednim dniu.czytaj więcej ...

Do Zobaczenia - Drodzy Parafianie {usmiech}

01.07.2014 r.
Księże Proboszczu, Księża Wikariusze, Księża Seniorzy, Kochani Parafianie!!!

Dziękuję Wam za życzliwość, dobre słowo i radę, pomoc w różnych przedsięwzięciach duszpasterskich w parafii Zbawiciela Świata. Niech mi dane będzie również przeprosić Was za moje nieodpowiednie słowo, czy zachowanie. Pamiętam o Was w modlitwie, ale  również o nią proszę!!!
Trwajcie przy Chrystusie Zbawicielu i Jego Matce!!!

Do Zobaczenia - ks. Robert


DO ZOBACZENIA KSIĘŻE ROBERCIE {usmiech}

30.06.2014 r.


Z dniem 1 lipca 2014r. Pasterz diecezji Ks. Bp Janusz Stepnowski mianował ks. Roberta Szulenckiego zastępcą redaktora naczelnego Głosu Katolickiego. Księdzu Robertowi gratulujemy awansu i jednocześnie życzymy Mu wielu łask Bożych i mocy Ducha Świętego w posługiwaniu diecezji na nowym stanowisku pracy. Ufamy, że mimo nowych obowiązków nie zerwie całkowicie więzów z naszą parafią i nadal będzie służył nam pomocą.

{!} Zobacz więcej zdjęć.{!}

czytaj więcej ...

Zakończenie Okatwy Bożego Ciała

26.06.2014 r.
Na zakończenie Oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ksiądz bp Tadeusz Bronakowski, celebrował Mszę św., wygłosił homilię, poprowadził procesję eucharystyczną, dokonał błogosławieństwa wianków  i licznie zgromadzonych dzieci.
                                                                     
czytaj więcej ...

MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE W LIPCU

26.06.2014 r.


MSZA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE -1.07.2014 O GODZ. 19:00

Czytania na Mszy świętą z modlitwą o uzdrowienie

Intencje na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie

Świadectwa


UWAGA!
Nie będzie Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie w miesiącu sierpniu!


Bóg jest łaskawy

24.06.2014 r.
Jan - imię pochodzenia hebrajskiego, oznacza "Bóg jest łaskawy". W dniu 24 czerwca wspominamy w liturgii Kościoła, Narodzenie Jana Chrzciciela. Urodził się jako syn kapłana Zachariasza i Elżbiety (por.Łk 1, 5-80).

Imię Herolda Mesjasza nosi, posługujący w parafii ks. kan. Jan Rogowski

W tym radosnym dniu życzymy zdrowia, spokoju i pogody ducha. Przede wszystkim Światła, tak Silnego i Jasnego, które przynosi błogosławieństwo samą swoją obecnością.
Niech Duch Boży nieustannie mieszka w Twoim sercu i nie pozwoli nigdy zapomnieć o tym, co w życiu najważniejsze!!!
Szczęść Boże!!! :)


Zdjęcia z Bożego Ciała

21.06.2014 r.
                              

Zobacz więcej zdjęć.


OSTROŁĘCKA ORKIESTRA KAMERALNA  

13.06.2014 r.

W dniu 13 czerwca 2014r. o godz. 19:00 w naszym kościele  

będzie miał miejsce koncert „Świat bajek i musicali”,
który zainauguruje działalność

Ostrołęckiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jakuba Milewskiego.

ZAPRASZAMY

Misje Parafialne

01.06.2014 r.

W dniach 25 maja - 1 czerwca odbyły się w naszej parafii Misje Święte, w czasie których dziękowaliśmy Bogu za 10 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Misje poprowadzili ojcowie redemptoryści - o. Antoni i o. Stefan.
Był to święty czas ćwiczeń duchowych, który zbliżył naszą parafię do Boga i drugiego człowieka. Za trud przeprowadzenia rekolekcji składamy staropolskie "Bóg zapłać", a Parafianom i Gościom dziękujemy za obecność, pomoc i wszelką życzliwość.

Zobacz więcej zdjęć.


Z Z Z

28.05.2014 r.Jubileisz 35 lecia Święceń Kapłańskich Ks. Proboszcza

28.05.2014 r.
26 maja w drugim dniu Misji św. nasz Ks. Proboszcz obchodził Jubileusz 35 lecia Święceń Kapłańskich. Na wieczornym nabożeństwie o godz. 18,00 otrzymał od parafian życzenia, gratulacje i podziękowania.
czytaj więcej ...

I Komunia Święta 2014

17.05.2014 r.
"Drodzy przyjaciele, niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście - właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej - ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem."

List do dzieci


Dobiegł końca czas uroczystości I Komunii św. w naszej parafii. W tym roku wzięło w niej udział 113 dzieci oraz ich rodzice, chrzestni i bliscy. Pierwszą grupę dzieci, w liczbie 57, stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Dzbenina. W drugiej grupie dzieci było 56 i byli to uczniowie Szkół Podstawowych nr 6, nr 10.

Zdjęcia grupowe
czytaj więcej ...