Dzisiaj jest : 19 marca 2018 -

Czytania na dziś

19 III 2018 r., Poniedziałek

Aktualności

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

26.10.2013 r.
„Niech tutaj ubodzy znajdują miłosierdzie, uciśnieni prawdziwą wolność, a wszyscy ludzie niech przyoblekają się w godność Twoich dzieci, aż osiągną szczęśliwie radość życia wiecznego w niebieskim Jeruzalem”.(Modlitwa poświęcenia)

  

Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym to okazja do spojrzenia na parafialny Dom Modlitwy. To rocznica "Chrztu świątyni" - przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej.
czytaj więcej ...

CHRZTY, ŚLUBY, POGRZEBY

11.10.2013 r.

Sakramenty obejmują wszystkie etapy i wszystkie ważne momenty życia chrześcijanina: sprawiają narodzenie i rozwój chrześcijańskiego życia wiary, uzdrowienie i dar posłania (KKK 1210). Chrystus, ustanawiając sakramenty, dał człowiekowi pomoc na wszystkie okoliczności życia. Pomaga mu we wszystkich sprawach. Należy do nich także wzrastanie w łasce.

W minionym miesiącu przez Sakrament chrztu zostały włączone do wspólnoty Kościoła nowe dzieci; kolejne pary udzieliły sobie Sakramentu małżeństwa; a przez obrzęd Pogrzebu katolickiego pożegnaliśmy kolejnych naszych parafian.

czytaj więcej ...

"Te Dzieci żyją w Bogu"

07.10.2013 r.
Drodzy Małżonkowie, Drodzy Rodzice!

Śmierć dziecka, które zmarło zanim zdążyło się narodzić to problem dotykający coraz większą liczbę małżeństw (w Polsce około 40000 par rocznie). Obecnie w naszym kraju, rodzice mają prawo zabrać ze szpitala ciało swojego zmarłego dziecka, aby je pochować – niezależnie od momentu w którym nastąpiło poronienie; mają prawo do zasiłku pogrzebowego; urlopu macierzyńskiego; ponad to mają prawo do zorganizowania dziecku pełnego pogrzebu katolickiego; mają prawo do grobu dla dziecka; do modlitwy za nie oraz do przeżywania żałoby. Nie wszyscy rodzice z tych praw korzystają, najczęściej ze zwykłej niewiedzy. Dlatego kierując się szacunkiem do życia i uznając godność każdej istoty ludzkiej, organizujemy kolejne Pogrzeby Dzieci Utraconych.
czytaj więcej ...

Teraz dzieci mogą nas modlitewnie uratować!

07.10.2013 r.
W niedzielę na Mszy św. dla dzieci, zostały poświęcone różańce. To nie tylko zwykłe koraliki, ozdoba, ale wspaniała modlitwa, która daje pokój serca, wyprasza nawrócenie, jest kołysanką dla nowo narodzonego dziecka, Tym co  denerwuje i odgania szatana. Więc warto sięgać po paciorki różańcowe. Poszukaj swego różańca, zobacz czy nie przykrył GO kurz.{usmiech}
        

Rycerze Kolumba

07.10.2013 r.
Rycerze Kolumba w Polsce

2 października 1881 roku, mała grupka mężczyzn spotkała się w piwnicy Kościoła Najświętszej Marii Panny na alei Hillhouse w New Haven, stanie Connecticut.
Z inicjatywy proboszcza, 29-letniego księdza Michaela McGivneya, mężczyźni ci założyli stowarzyszenie bratnie, które później stało się największą w świecie katolicką, rodzinną organizacją bratnią. Znajdowali oni siłę w solidarności, poczucie bezpieczeństwa w jednomyślności i wspólnemu oddaniu się świętej sprawie: przysięgali bronić swojej ojczyzny, rodziny i wiary...
Łączył ich ideał Krzysztofa Kolumba, odkrywcy Ameryk, który przywiózł chrześcijaństwo do Nowego Świata.
Osiągnęli swój cel, gdy 29 marca 1882 roku została zalegalizowana organizacja Rycerzy Kolumba. To byli pierwsi Rycerze Kolumba.
Zakon był nazywany „silną prawą ręką Kościoła” i wychwalany przez papieży, prezydentów i innych przywódców światowych za poparcie dla Kościoła, program ewangelizacji i katolickiej edukacji, zaangażowanie społeczne i pomoc potrzebującym.
czytaj więcej ...

IV Przykaznie Kościelne

09.09.2013 r.
Po zmianie IV przykazania kościelnego pojawiło się wiele pytań na temat "postu w piątek" - wyjaśnieniem niech będzie fragment komunikatu z 362 Zebrania Plenarnego KEP

czytaj więcej ...

Modlitwa o pokój w Syrii

04.09.2013 r.Boże Miłosierdzia,
Usłysz krzyki rozpaczy mieszkańców Syrii.
Pociesz tych, którzy cierpią z powodu doznanej przemocy.
Pociesz tych, którzy opłakują swoich zmarłych.
Daj siłę sąsiednim krajom, aby chętnie przyjęły uchodźców z Syrii.
Przemień serca tych, którzy chwycili za broń;
I chroń tych, którzy poświęcają się dla pokoju.
Boże nadziei, zachęcaj przywódców, aby wybrali pokój, a nie przemoc i aby szukali pojednania ze swoimi wrogami.
Rozpal w Kościele Powszechnym współczucie dla narodu syryjskiego;
I daj nam nadzieję na przyszłe budowanie pokoju dla wszystkich, które będzie oparte na sprawiedliwości.
Prosimy o to przez Jezusa Chrystusa, Księcia Pokoju i Światłość Świata.
Amen.

MODLITWA NA 7 DNI

Śpiewaj dla Chrystusa

03.09.2013 r.
Ważnym elementem każdej Mszy świętej jest oprawa muzyczna. Schola dziecięca to grupa zaangażowanych uczniów, którzy dzielą się swoimi talentami poprzez posługę muzyczną na Mszy świętej niedzielnej z udziałem dzieci o godzinie 11.30
czytaj więcej ...

I Komunia św. i Bierzmowanie w parafii

03.09.2013 r.

Bardzo prosimy młodzież klas II gimnazjalnych uczęszczającą do szkół poza parafią o zgłaszanie się do Ks. Roberta celem rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania.
Natomiast rodziców dzieci klas II Szkoły Podstawowej, które uczęszczaja do szkół poza parafią prosimy o zgłaszanie swoich dzieci do Ks. Czarka celem bliższego przygotowania do I Komunii św.
W niedziele na Mszę św. o 11:30 szczególnie zapraszamy na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.{usmiech}

Przyjęli sakramenty w lipcu

16.07.2013 r.

Sakramenty obejmują wszystkie etapy i wszystkie ważne momenty życia chrześcijanina: sprawiają narodzenie i rozwój chrześcijańskiego życia wiary, uzdrowienie i dar posłania (KKK 1210). Chrystus, ustanawiając sakramenty, dał człowiekowi pomoc na wszystkie okoliczności życia. Pomaga mu we wszystkich sprawach. Należy do nich także wzrastanie w łasce.

W minionym miesiącu przez Sakrament chrztu zostały włączone do wspólnoty Kościoła nowe dzieci; kolejne pary udzieliły sobie Sakramentu małżeństwa; a przez obrzęd Pogrzebu katolickiego pożegnaliśmy kolejnych naszych parafian.

czytaj więcej ...

KOMUNIKAT o PPŁ na Jasną Górę

14.07.2013 r.Wiara to wyprawa w drogę. Do tej wyprawy zaprasza nas sam Chrystus, byśmy idąc z Nim przez życie i zmierzając do pełnej komunii z Nim, osiągnęli szczęście i mieli udział w Jego miłości.

Wzorem przeżywania wiary – jako drogi – jest wiele postaci biblijnych. Pierwszą z nich jest Abraham. Wyruszył on z Ur Chaldejskiego do Ziemi Obiecanej, by w drodze mógł jeszcze bardziej pokochać i zaufać Bogu, by u jej kresu mogła zrealizować się Boża obietnica.
czytaj więcej ...

ŚDM Rio de Janerio

14.07.2013 r.

W dniach od 23 do 28 lipca br. odbędą się w Rio de Janeiro w Brazylii 28. Światowe Dni Młodzieży. To ważne wydarzenie w skali Kościoła powszechnego, z udziałem Ojca Świętego Franciszka, zgromadzi około miliona uczestników z całego świata (w tym 2 tysiące młodych Polaków). Z uwagi na odległość i koszty podróży wielu młodych nie może udać się do Rio. W związku z tym Sekretariat Konferencji Episkopatu Polaki uzgodnił z Telewizją Polską, że najważniejsze punkty 28. ŚDM będą transmitowane „na żywo”.
czytaj więcej ...

Wiara czyni cuda – IV Festiwal Młodzieży w Płonce Kościelnej

24.06.2013 r.
W sobotę 22 czerwca młodzi ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie i KSM-u działających w naszej parafii wzięli udział w IV Festiwalu Młodzieży w Płonce Kościelnej.

Wraz z przeszło 1300 uczestnikami tego spotkania mogliśmy pielgrzymować do naszej kochanej Matki Maryi Królowej Młodzieży.
czytaj więcej ...

Ogólnopolska Noc Profilaktyki

20.06.2013 r.

Komunikat
Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w sprawie
"Mazowieckiej Nocy Profilaktyki"Mazowiecki Komendant Wojewódzkiej Policji zwrócił się do Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego z prośbą, aby podać do wiadomości Księży pracujących na terenie województwa mazowieckiego, że w dniu 22 czerwca 2013 roku odbędzie się Ogólnopolska Noc Profilaktyki.
Biskup Łomżyński wyraził zgodę, aby umieścić w internecie komunikat następującej treści:
"W dniu 22 czerwca 2013 roku Mazowiecka Policja wraz z lokalnymi samorządami i instytucjami społecznymi organizuje Mazowiecką Noc Profilaktyki. Celem tej akcji jest wzmocnienie profilaktyki twórczej oraz zwrócenie uwagi na problem uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Zapraszamy do spotkania się o godz. 15.30 na rynkach, placach miast, miasteczek i wsi, by wspólnie w sobotnie popołudnie o godz. 16.00 wybić rytm wolnych serc, wykonując przez 60 sekund wspólny gest, kładąc prawą rękę na sercu. Bądźmy tego dnia razem."

     Ks. inf. Jan Sołowianiuk
Wikariusz Biskupi

Łomża, dnia 19 czerwca 2013 r.
N. 917/2013

KLIK