Dzisiaj jest : 15 kwietnia 2021 - Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne

Czytania na dziś

15 IV 2021 r., Czwartek
Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne
Czytanie pierwsze
(Dz 5, 27-33)
Ewangelia
(J 3, 31-36)

Aktualności

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH

09.06.2015 r.
eostroleka.pl

KOMUNIKAT

DOTYCZĄCY POGRZEBÓW DZIECI UTRACONYCH

Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w czerwcu odbędą się kolejne pogrzeby dzieci zmarłych przed narodzinami, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali, znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych...

13 czerwca br., godz. 10:00  w Ostrołęce w parafii Nawiedzenia NMP

GROBY DZIECI UTRACONYCH

Poronienie - krok po kroku

Zbawienie

czytaj więcej ...

Spływ kajakowy

07.06.2015 r.

Spływ kajakowy rzeką Liwiec30.06.-02.07.2015 r.

I dzień – 30 czerwca wtorek

wodowanie – KISIELANY , ok. godz. 11:00 czas płynięcia 4-5 h, nocleg w gospodarstwie agroturystycznym WÓLKA PROSZEWSKA 54, nad rzeką (łazienki, prysznice)

II dzień – 1 lipca środa

czas płynięcia 6 h, nocleg w namiotach pod zamkiem w LIWIE, zwiedzanie zamku-zbrojowni

III dzień – 2 lipca czwartek

dopływamy do WĘGROWA, zwiedzanie miasta (Rynek Mariacki, Bazylika, Klasztor) zakończenie w PAPLINIE lub Borzychach

kajaki poliestrowe typu delfinek, zapewniona opieka ratownicza i medyczna, wyżywienie, szczegóły http://kajaki-liwiec.pl    

Koszt ok. 160 zł

Zgłoszenia i informacje – ks. Grzegorz  

czytaj więcej ...

VI Festiwal Młodych

07.06.2015 r.
zdjęcie do artykułu

6. Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej - 20 czerwca 2015 r.


CZYSTEGO SERCA I MOCNEGO DUCHA!


Święty Jan Paweł II mawiał, że "urok" młodości to jest odkrycie świata wewnętrznego, mojego wewnętrznego "ja" (Kraków 1997r.), że każdy dar, jest nam nie tylko dany, ale i zadany. Nie inaczej jest z darem młodości, miłości czy wiary. Mamy być tymi, którzy z wdzięcznością przyjmują Boże bogactwa i dzielą się nimi z drugimi. Młodzież, z którą kochał się spotykać prosił: "Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach waszego życia. Liczę na was. Liczę na wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi. Nie żałujcie na ten cel młodzieńczego entuzjazmu, wysiłku ani ofiary, a Bóg, dawca nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję" (Rz 15, 13). (Poznań, 03.06.1997).


Wierni nauczaniu św. Jana Pawła II w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zapraszamy na 6. Festiwal Młodych do Sanktuarium Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Będzie to okazja do dziękczynienia za kolejny rok szkolny i katechetyczny, za sakrament bierzmowania. Będzie to czas i miejsce pogłębienia wiary, a dla niektórych miejsce podejmowania ważnych życiowych decyzji. Będzie to również, kolejny przystanek na drodze ku Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Hasło tegorocznego festiwalu związane jest wprost z hasłem tegorocznych przygotowań do spotkania z Papieżem Franciszkiem: „Błogosławieni czystego serca." Podczas spotkania u „Królowej Młodzieży", chcemy prosić za Psalmistą: „Stwórz o Boże we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha (Ps 51,12)". Potrzebujemy czystego serca, aby być prawdziwym człowiekiem. Czyste serce pozwala nam sprawiedliwie i z miłosierdziem patrzeć na świat. Pomaga wybierać dobro, jest głosem mądrości i siedzibą Ducha Świętego oraz Jego mocy. W czystym sercu rodzą się dobre pragnienia.


Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu Księży, Siostry Zakonne, Katechetów, Wychowawców, a przede wszystkim młodzież. Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W roku ubiegłym do Matki Bożej Płonkowskiej przybyło ponad 2000 osób. Ufamy, że w tym roku będzie podobnie a zaproszeni goście sprostają oczekiwaniom uczestników.


PROGRAM:

9:30 – spotkanie przy źródle „na Łasku" i zawiązanie wspólnoty

10:00 – rozpoczęcie nabożeństwa i wniesienie znaków ŚDM oraz procesja do pola festiwalowego

10: 30 – powitanie i uroczyste rozpoczęcie VI Festiwalu Młodych


I część – „Stwórz o Boże we mnie serce czyste...."

11:00 – koncert ewangelizacyjny - BĘSIU – RYMCERZE – cz. I

11: 45 – Katecheza: Jak skradziono naszą niewinność ?– Rafał Porzeziński

13:00 – spotkania w grupach

13:30 – podsumowanie spotkań i wnioski – BĘSIU – RYMCERZE - cz. II

14:00 – obiad


II część – „... i odnów we mnie moc Ducha"

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15:15 – świadectwo – Krystian Kukułka

16:00 – Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, możliwość spowiedzi (pole pokuty), modlitwa wstawiennicza

17:30 – Przygotowanie do Eucharystii

18:00 – Msza Święta

20:00 – KONCERT – zespół DZIEŃ DOBRY, Apel Jasnogórski i zakończenie


Zespoły: JUŻ I JESZCZE NIE, ANGELS SONG POWER, RYMCERZE, GAUDEAMUS, DZIEŃ DOBRY.

Zapisy i zgłoszenia u ks. Grzegorza

 


„Zjednoczeni dla Miłości” - Koncert Uwielbienia po raz pierwszy w Ostrołęce

28.05.2015 r.

Koncert  Uwielbienia organizowany w Ostrołęce pod hasłem „Zjednoczeni dla Miłości” odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca na łączce przy Galerii Bursztynowej.

Rozpoczęcie koncertu godz. 18.00.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
czytaj więcej ...

OSTROŁĘCKIE SPOTKANIA CHÓRALNE 2015

25.05.2015 r.
W naszym kościele odbył się koncert XVIII OSTROŁĘCKIE SPOTKANIA CHÓRALNE. W koncercie wystąpiło 8 ostrołęckich chórów. Wykonały one po 2 utwory a na koniec wspólnie zaśpiewały "Modlitwę o pokój" Norberta Blachy.
 
czytaj więcej ...

Bierzmowanie 2015

16.05.2015 r.
zdjęcie do artykułu
„Na początku tego trzeciego tysiąclecia również Wy Młodzi jesteście powołani do głoszenia Orędzia Ewangelii świadectwem życia. Kościół potrzebuje waszych młodzieńczych ideałów..." św. Jan Paweł II
czytaj więcej ...

Letni wypoczynek wraz z rekolekcyjną propozycją Ruchu Światło-Życie

09.05.2015 r.

 

 

Zachęcamy wszystkie rodziny do planowania letniego wypoczynku razem z rekolekcyjną propozycją Ruchu Światło-Życie.

Dzieci, młodzież i rodziny mają okazję aby połączyć czas rekreacji z formacją duchową. Pięknym owocem tych piętnastodniowych rekolekcji jest wzrost wiary i zaangażowania w życie wspólnoty kościoła.

Propozycja ta skierowana jest również do tych dzieci, młodzieży oraz rodzin, którze przeżywają kryzys wiary i sensu życiaa przez to oddalili się od kościoła. Ruch Światło-Życie co roku dba aby te rekolekcje były atrakcyjne programowo i cenowo. W programie zawarte są akcenty formacji duchowej i turystycznej. Koszt wypoczynku to tylko 530 zł na terenie naszej diecezji dla dzieci i 800 zł w górach dla młodzieży. Zapewniamy wyżywienie, noclegi i ubezpieczenie.

Informacje i zapisy na www.lomza.oaza.pl ks. Dariusz 503319069 Sebastian 606731979


Wystawa fotoraficzna o bł. Jerzym Popiełuszko

09.05.2015 r.
 

  PAMIĘĆ

 

  "Obowiązek chrześcijanina to stać przy prawdzie, choćby miała ona wiele kosztować, bo za prawdę się płaci; tylko plewy nic nie kosztują. Za pszeniczne    ziarno prawdy trzeba czasem płacić. /.../

Aby zwyciężyć zło dobrem, trzeba troszczyć się o cnotę męstwa. Cnota męstwa   jest przezwyciężeniem ludzkiej słabości, zwłaszcza lęku i strachu. Chrześcijanin    musi pamiętać, że bać się trzeba tylko zdrady Chrystusa za parę srebrników    jałowego spokoju. Chrześcijaninowi nie może wystarczyć tylko samo potępienie zła, kłamstwa, tchórzostwa, zniewolenia, nienawiści, przemocy, ale sam musi być prawdziwym świadkiem, rzecznikiem i obrońcą sprawiedliwości, dobra, prawdy, wolności i miłości. O te wartości musi upominać się odważnie dla siebie i dla innych."

ks. Jerzy Popiełuszko, Rozważania różańcowe,
parafia pw. Polskich Braci Męczenników, Bydgoszcz, 19 X 1984r.

czytaj więcej ...

Nowe wezwanie w Litanii Loretańskiej

28.04.2015 r.
zdjęcie do artykułu

Rozpoczynając szczególny czas  modlitwy Litanią do Najświętszej Maryi Panny (Litanią Loretańską) podczas nabożeństw majowych, przypominamy o dekrecie zezwalającym na dodanie nowego wezwania: Matko Miłosierdzia.

czytaj więcej ...

"NIEWAŻNE KTO MA RACJĘ. KOMPROMIS I POJEDNANIE W MAŁŻEŃSTWIE" 25 kwietnia 2015

18.04.2015 r.
zdjęcie do artykułu
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej oraz Kościół Domowy Diecezji Łomżyńskiej Rejon Ostrołęcki serdecznie zapraszają małżeństwa, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Państwem Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi.
czytaj więcej ...

Wielkanoc w parafii

18.04.2015 r.
zdjęcie do artykułu
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Triduum Paschalnego. Znajdują się w zakładce Galeria.

III Ostrołęckim Kongresie Małżeństw

10.04.2015 r.
zdjęcie do artykułu

Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Święta Rodzina" gorąco zaprasza wszystkie małżeństwa sakramentalne i osoby zainteresowane do udziału w:

 III Ostrołęckim Kongresie Małżeństw

Temat: „W trosce o miłość i jedność małżeńską”

Termin: 25 kwietnia 2015r. (sobota)

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce, ul. Berlinga 16

Godzina: 9.00 – 18.00

czytaj więcej ...

Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Piąte: Nie zabijaj!"

23.03.2015 r.
W środę 25 marca w Dzień Świętości życia ulicami Ostrołęki przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Piąte: Nie zabijaj!".
Marsz jest odpowiedzią na wezwanie Świętego Jana Pawła 11: „Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do narodzenia się...".
czytaj więcej ...