Dzisiaj jest : 15 kwietnia 2021 - Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne

Czytania na dziś

15 IV 2021 r., Czwartek
Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne
Czytanie pierwsze
(Dz 5, 27-33)
Ewangelia
(J 3, 31-36)

Aktualności

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

05.01.2019 r.
 
  
 
Jutro o godzinie 12:30 z parkingu przy kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce wyruszy Orszak Trzech Króli.

Trasa przemarszu rozpocznie się na parkingu przed kościołem p.w. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Będzie wiodła ulicami: Goworowską, Kopernika, Bogusławskiego, Traugutta i Kurpiowską.

Po drodze uczestnicy orszaku zobaczą łącznie siedem scenek przygotowanych przez uczniów ostrołęckich szkół oraz słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Zapraszamy!

  
czytaj więcej ...

Adoracja Najświętrzego Sakramentu

01.01.2019 r.

 

NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE

1 – 3 stycznia

2 i 3 stycznia - Msze św: 6.30, 7.00, 10.00, 16.30 i 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia, po porannej do wieczornej Mszy świętej.


czytaj więcej ...

Kolędy 2019

29.12.2018 r.

RORATY 2018

02.12.2018 r.
RORATY W NASZEJ PARAFII:
dla wszystkich dzieci (i nie tylko)
poniedziałek - sobota godz. 6.30.
W programie: 
- Msza święta Roratnia
- śniadanie na plebanii
- śpiewanie
- bajeczka
- dla rodziców kawa!STADION MŁODYCH

02.10.2018 r.
 
Wyjazd młodzieży na spotkanie STADION MŁODYCH w sobotę  6 października o godz. 9.00.

Rozpoczęły się Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym

02.10.2018 r.
 
Jeżeli czujesz, że za dużo jest zgiełku i gonitwy w Twoim życiu, nie słyszysz już własnych myśli, nie możesz znaleźć sobie miejsca...
A może masz wszystko, co trzeba i wszystko idzie zgodnie z Twoim planem, a jednak nie czujesz wewnętrznego pokoju, gdy siadasz w ciszy wieczorem...
Jeżeli czujesz, że w życiu jest jakiś głębszy sens i pragniesz go znaleźć... PRZYJDŹ...
czytaj więcej ...

Wyjazd do Osuchowej

02.10.2018 r.
 
W sobotę Diecezjalny Zjazd Kółek Różańcowych. Z naszej parafii wyrusza autokarowa pielgrzymka do Osuchowej. Celem tego wyjazdu jest wzięcie udziału w diecezjalnych uroczystościach rozpoczęcia nowenny przed 200-leciem powstania Żywych Kół Różańca. Wyjazd 6 października o 8.00. Zapisy w zakrystii, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Wyjazd jest bezpłatny.

STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO 2018/2019 - ZAPISY TRWAJĄ

02.10.2018 r.
 
DRODZY NARZECZENI, MAŁŻONKOWIE, RODZICE!

Jeśli pragniecie: aby wasze małżeństwo nabrało nowego blasku, lepiej się poznać i zrozumieć, odkryć Boży plan dla małżeństwa, by było ono prawdziwie satysfakcjonującym związkiem, zrozumieć przyczyny niektórych Waszych problemów i poznać sprawdzone sposoby ich rozwiązywania, podjąć wysiłek doskonalenia Waszego małżeństwa, dania mu nowej nadziei czy jeszcze jednej szansy, dobrze i odpowiedzialnie przygotować się do małżeństwa i zrozumieć czym jest ono naprawdę... skorzystajcie ze spotkań w ramach Studium Życia Rodzinnego.

Pozostałe informacje: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl


 

18.06.2018 r.
 
We wtorek 19 czerwca o godzinie 10.00 gromadzimy na modlitwie w naszym kościele. Tego dnia społeczności szkół działających na terenie naszej parafii będą dziękować za łaski otrzymane w kończącym się roku szkolnym 2017/18.
Zapraszmy do wspólnego dziękczynienia: uczniów, nauczycieli i rodziców.

Strefa Mocy - rekolekcje w plenerze

01.06.2018 r.
zdjęcie do artykułu
W dn. 5 i 6 czerwca 2018r. na Stadionie Miejskim w Ostrołęce odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne, które ma na celu zaproszenie do bliskości z Bogiem jak największej ilości osób. Jeśli chcesz usłyszeć Dobrą Nowinę o miłości Boga do Ciebie, posłuchać dobrej muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu profesjonalistów, spędzić miło wieczór, jeśli masz kogoś kto opuścił Kościół, a chciałbyś aby do Niego powrócił to zapraszamy do Ostrołęki do naszej Strefy Mocy.
Program wydarzenia (we wtorek i środę taki sam)
– Msza Święta
– Uwielbienie zespół zaNim
– Konferencja Witek Wilk z multimediami
– Świadectwa
– Konferencja 2 Witek Wilk
– Modlitwa uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie Witek Wilk i zaNim uwielbienie
– Apel Jasnogórski i błogosławieństwo kapłańskie na zakończenie dnia
Główne przesłanie wydarzenia:

Młodzież w Suchcicach

27.05.2018 r.
galeria
W majowy weekend pojechaliśmy z grupą młodzieży z parafii i nie tylko do Ogniska Bożego Pokoju w Suchcicach. Wyjechaliśmy tam, aby pobyć w gronie przyjaciół, zaczerpnąć świeżego powietrza i spędzić czas poza miastem. Tematem przewodnim spotkania była przyjaźń. Dzięki odwiedzinom kilku zacnych kapłanów: ks. Marka, ks. Mariana, ks. Sylwestra i ks. Mateusza mogliśmy przez sakrament pokuty odnowić naszą przyjaźń z Panem Jezusem.
Sobota przebiegała pod znakiem zdobywania sprawności. Przede wszystkim kuchcika (pozdrawiamy Kubę), ale też kierowcy (pozdrawiamy Kubę), drwala (pozdrawiamy Marlenkę), wodzireja (pozdrawiamy Olę), ceremoniarza do kwadratu (pozdrawiamy Bartka), zdobywcy flag, lektora, kantora i wielu innych. Punktem kulminacyjnym było odprawienie Wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotni wieczór. I chyba najpiękniejszym moim doświadczeniem była ta wspólna nocna modlitwa całej naszej wspólnoty. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy nas podwieźli i przywieźli. A Panu Bogu jeszcze szczególnie dziękuję za piękną pogodę i super gwiaździste niebo.
Ks. Adam U.
czytaj więcej ...

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

07.04.2018 r.
wzasiegu.pl
Seminarium Odnowy Wiary rozpocznie się w poniedziałek 9 kwietnia po Mszy świętej o godz. 18:00.
ZAPRASZAMY.
 
 
Ks. Krzysztof Kralka SAC, z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i ze Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w rozmowie z ks. Marcinem Sobiechem opowiedział nam o charyzmacie swojej wspólnoty, dziełach, której przy niej wyrastają, rozpoczynającym się w Ostrołęce Seminarium odnowy Wiary i nadziejach na powstanie wspólnoty w Ostrołęce. wzasiegu.pl
czytaj więcej ...

VI Ostrołęcki Kongres Małżeństw

06.04.2018 r.
www.rodzina.odnowa.org
Zapraszamy małżeństwa oraz osoby zainteresowane na VI Ostrołęcki Kongres Małżeństw, który odbędzie się w dniu 14.04.2018 r. w Ostrołęce w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Skowrońskiego 7 (dzielnica Stacja).
 
rezerwacja: ukaliszewska@poczta.onet.pl, tel. 693 675 244