Dzisiaj jest : 16 lipca 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Czytania na dziś

16 VII 2019 r., Wtorek
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Czytanie pierwsze
(Wj 2, 1-15a)
Ewangelia
(Mt 11, 20-24)

Bierzmowanie 2015

16.05.2015 r.
zdjęcie do artykułu
przemółwienie Księdza Proboszcza

   Ekscelencjo!  

   Najdostojniejszy Nasz Pasterzu. Czcigodni Księżą Dziekani, Proboszczowie, Dostojny Księże Infułacie, Panie i Panowie Dyrektorzy Szkół, Wychowawcy, Katecheci, Rodzice, Ukochana Młodzieży.

   Ekscelencjo!

   W imieniu wszystkich parafian, księży Seniorów i własnym przesyłam szczere, gorące i serdeczne słowa powitania i wdzięczności za przybycie do naszej świątyni, by przewodniczyć uroczystej Mszy św. i udzielić naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, by przez Twoją biskupią posługę odnowiły się dziś w naszej parafii Zielone Święta, by Ci chłopcy i dziewczęta w liczbie 114 umocnieni Duchem Świętym , tym Duchem, który odnawia oblicze ziemi i napełnia mocą serce każdego człowieka, aby byli wiernymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii. Ta prośba bardzo mocno wpisuje się w hasło obecnego roku liturgicznego: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”, by Duch Święty wycisnął w ich duszach niezatarte znamię rycerzy i obrońców praw wiary. Wzorem w takim postępowaniu niech będzie dla nich św. Jan Paweł II, któremu ten rok jest poświęcony, a który w 2004 roku przemawiając do młodzieży w czasie pielgrzymki do Szwajcarii apelował: „Na początku tego trzeciego tysiąclecia również Wy Młodzi jesteście powołani do głoszenia Orędzia Ewangelii świadectwem życia. Kościół potrzebuje waszych młodzieńczych ideałów, aby mogła przeniknąć w tkankę społeczeństwa i wzbudzić cywilizację prawdziwej sprawiedliwości i miłości. Dziś bardziej niż kiedykolwiek przedtem w świecie często bez światła i bez odwagi szlachetnych ideałów nie ma czasu, aby wstydzić się Ewangelii. Jest to raczej czas głoszenia jej po „dachach”.”

   Ekscelencjo!

   Młodzież ta przygotowywała się na katechezach, w grupach ewangelizacyjnych, przez udział w Mszach św., comiesięcznych spowiedziach, nabożeństwach różańcowych, roratach, w drodze krzyżowej, gorzkich Żalach, nabożeństwach majowych. Pieczę nad nią sprawował Ks. Marek, któremu za każdy trud, pełne zaangażowanie i oddanie się pracy młodzieży w tym miejscu składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim animatorom, paniom katechetkom za bezinteresowne zaangażowanie w pracy w grupach, nauczycielom i wychowawcom, rodzicom za piękną współpracę w wychowywaniu naszej młodzieży, wszystkim tu zebranym za wspólny dar modlitwy. Ciebie zaś Najdostojniejszy Pasterzu proszę o apostolskie błogosławieństwo, by Ci chłopcy i dziewczęta przeżyli czas swojej młodości w sposób godny wierzącego człowieka, by dewizą ich życia stały się słowa św. Pawła: „Dla mnie żyć to Chrystus”

Ks. Proboszcz Jan Świerad


Galeria zdjęć do artykułu :
Zobacz więcej zdjęć ...