header

Dzisiaj jest : 30 listopada 2021 - Święto św. Andrzeja, apostoła

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

30 XI 2021 r., Wtorek
Czytanie pierwsze
(Iz 49, 1-6)
Czytanie drugie
(Rz 10, 9-18)
Ewangelia
(Mt 4, 18-22)

Dzisiaj Czcimy

2020-06-12T11:59:00+02:00 zbawiciel.ostroleka.pl

BIERZMOWANIE

BIERZMOWANIE

W związku z łagodzeniem obostrzeń związanych z epidemią w naszej parafii będzie udzielony sakrament bierzmowania. Uroczystość odbędzie się 26 czerwca o godz. 18.00. Ze względu na bezpieczeństwo młodzieży będzie ona jednak miała nieco inny wymiar jak co roku, zgodnie z zaleceniami sanitarnymi, a także zarządzeniem Kurii biskupiej odnośnie udzielania sakramentu bierzmowania w tym roku:

  1. O przystąpieniu kandydatów do sakramentu bierzmowania decydują rodzice lub opiekunowie prawni. Jednym z warunków tej decyzji jest fakt dopuszczenia kandydata do sakramentu bierzmowania przez ks. proboszcza. Jeżeli któryś z rodziców nie chce by jego dziecko przyjęło sakrament w tym roku proszony jest o powiadomienie o tym ks. Dariusza.
  2. Nie będzie przeprowadzany żaden egzamin sprawdzający wiedzę katechizmową kandydatów oprócz świadectwa wiary.
  3. Ze względu na bezpieczeństwo należy ograniczyć udział rodziny i bliskich w celebracji liturgicznej połączonej z przyjęciem sakramentu. Wszyscy uczestnicy liturgii muszą mieć maseczki ochronne.
  4. Świadkami bierzmowania będą animatorzy którzy przygotowywali wcześniej młodzież w małych grupach.
  5. Od 17 czerwca rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Będzie ona stanowić duchowe przygotowanie dla młodzieży bezpośrednio przez przyjęciem sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież od 17 do 25 czerwca na Mszę św. o godz. 18.00 która będzie połączona z Nowenną. W tych dniach zachęcamy kandydatów do przystąpienia do sakramentu spowiedzi.
  6. W ostatnich dniach przed bierzmowaniem odbędą się próby, oraz zostanie przyjęte od kandydatów tzn. świadectwo wiary.
  7. Składkę proszę wpłacać bezpośrednio do ks. Dariusz, bądź na konto parafialne (numer ze strony parafialnej) z dopiskiem „bierzmowanie imię i nazwisko kandydata”, a potwierdzenie przelewu wysłać na adres ksdarek2@gmail.com