Dzisiaj jest : 24 września 2020 - Herod chce zobaczyć Jezusa

Czytania na dziś

24 IX 2020 r., Czwartek
Herod chce zobaczyć Jezusa
Czytanie pierwsze
(Koh 1, 2-11)
Ewangelia
(Łk 9, 7-9)

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

23.03.2020 r.

25 marca to Dzień Świętości Życia. Tego dnia podejmuję się Duchową Adopcję dziecka poczętego, a jeszcze nienarodzonego. Modlitwą obejmuję się jedno dziecko przez okres 9 miesięcy, do Bożego Narodzenia. Modlitwami tymi są tajemnica różańca, dowolne postanowienie i modlitwa zawierzenia. Prosi się Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla dziecka nienaradzonego i jego matki. Ci którzy pragną podjąć się tego dzieła korzystają z tekstu:

Boże, Ojcze Wszechmogący Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych postanawiam i przyrzekam, że od dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego biorę w Duchową Adopcję jedno dziecko którego imię jedynie Bogu jest wiadome przez dziewięć miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia 

oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Tymi modlitwami będą: Tajemnica Różańca moje dowolne postanowienia modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię:

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

 

Więcej o Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na stronie: Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin