Dzisiaj jest : 31 października 2020 - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

Czytania na dziś

Kolędowy wieczór

07.01.2017 r.

Okres Bożego Narodzenia to czas, w którym w wielu domach w Polsce śpiewane są kolędy. Jest to nie tyko tradycja ale też przyjemność. W dzisiejszy (05.01) wieczór kolędy rozbrzmiały w Ostrołęce. Radio Nadzieja zorganizowało koncert w kościele pod wezwaniem Zbawiciela Świata. Podczas niego wystąpili Edyta Krzemień i Damian Aleksander. Solistom akompaniowali skrzypaczka Marta Nanowska i pianista oraz kompozytor Tomasz Filipczak. Podczas koncertu można było usłyszeć najbardziej znane kolędy takie jak: Lulajże Jezuniu, czy Wśród Nocnej Ciszy.

Śpiewaliśmy Polskie kolędy, ale także utwory, które idealnie wpasowują się w ten świąteczny czas – mówi Edyta Krzemień – Wykonywaliśmy również pastorałki Polskie i utwory zagraniczne. Jest to taka mieszanka różnych utworów, które w ten świąteczny czas się wpisują.

Kolędy zaprezentowane podczas koncertu przypadły do gustu jego słuchaczom.

Bardzo mi się podobają takie wydarzenia tworzone po Świętach Bożego Narodzenia. Wychodzę z tego koncertu napełniona atmosferą świąteczną. Naprawdę bardzo fajny pomysł. Warto było tutaj przyjść – mówi pani Joanna.

Pomysł zorganizowania takiego koncertu spodobał się również pani Jadwidze. Według niej takie wydarzenia powinny być częściej organizowane. Na koncercie w Ostrołęce można było nie tylko posłuchać kolęd i pastorałek z Polski i z zagranicy, ale również samemu zaśpiewać razem z wykonawcami.
za www.wzasiegu.pl

Galeria zdjęć do artykułu :