Dzisiaj jest : 18 czerwca 2019 - Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Czytania na dziś

Konkurs LSO

23.05.2019 r.
zdjęcie do artykułu
Zwycięska drużyna

Gdzie są najlepsi ministranci?

Na to pytanie musiała znaleźć odpowiedź komisja oceniająca zmagania ministrantów, lektorów i ceremoniarzy biorących udział w Diecezjalnym Konkursie Liturgicznej Służby Ołtarza. Po etapie parafialnym i dekanalnym do finał dostały się zespoły liturgiczne z parafii: Miłosierdzia Bożego w Łomży, WNMP  w Ostrowi Mazowieckiej, Św. Wojciecha w Wyszkowie, Zbawiciela Świata w Ostrołęce, Nawrócenia św. Pawła w Małkini, Znalezienia Krzyża Świętego w Małym Płocku,  św. Anny w Kolnie, NMP  w Szczuczynie.

Etap diecezjalny odbył się 18 maja w parafii pw. św. Anny w Kolnie i został przygotowany przez diecezjalnego duszpasterza LSO – ks. Grzegorza Karwowskiego i diakonię liturgiczną.

Po części pisemnej sprawdzającej wiadomości liturgiczne z Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego uczestnicy zaprezentowali umiejętności  praktycznej służby przy ołtarzu.

Okazało się, że najlepsi ministranci posługują w parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Czteroosobowa drużyna w składzie: Przemysław Chojnowski, Kamil Stachurski, Jakub Lipiński, Daniel Laćkowski zajęła pierwsze miejsce i przez rok może szczycić się tytułem najlepszego zespołu ministranckiego diecezji łomżyńskiej. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży. Trzecie miejsce zajęła parafia pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej.

W indywidualnej rywalizacji tytuł najlepszego ministranta diecezji łomżyńskiej przypadł Danielowi Laćkowskiemu z parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce.

Zwycięska drużyna w nagrodę uda się na Święty Krzyż, 8 czerwca tego roku, i będzie reprezentować naszą diecezję na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów.

Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejny turniej w przyszłym roku.