Dzisiaj jest : 16 lipca 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Czytania na dziś

16 VII 2019 r., Wtorek
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Czytanie pierwsze
(Wj 2, 1-15a)
Ewangelia
(Mt 11, 20-24)

"NIEWAŻNE KTO MA RACJĘ. KOMPROMIS I POJEDNANIE W MAŁŻEŃSTWIE" 25 kwietnia 2015

18.04.2015 r.
zdjęcie do artykułu
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej oraz Kościół Domowy Diecezji Łomżyńskiej Rejon Ostrołęcki serdecznie zapraszają małżeństwa, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Państwem Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi. Temat konferencji: "Nieważne kto ma rację. Kompromis i pojednanie w małżeństwie." Konferencja odbędzie się w Ostrołęce w Parafii pw. Nawiedzenia NMP (Fara) dnia 25 kwietnia 2015 po Mszy św. o godz. 18:00 (początek o 18:30).

Przyszłość świata idzie przez rodzinę - pisał św. Jan Paweł II. Współcześnie obserwujemy wielki kryzys rodziny. Wniosek nasuwa się sam: Trzeba ratować rodzinę, małżeństwo. Trzeba przede wszystkim zatroszczyć się o  poznanie zasad budowania szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny.

Pan Jacek - doświadczony ponad 30 latami pracy w Poradni rodzinnej - zna najczęstsze przyczyny kryzysów w małżeństwach. Aby naprawić swoje małżeństwo, trzeba z jednej strony poznać swoje wady, a z drugiej doceniać zalety współmałżonka, nauczyć się dobrej komunikacji. Jak każda naprawa, ta również wymaga kosztów - dodaje prelegent. Na spotkaniu Pan Jacek  powie o kompromisie i pojednaniu w małżeństwie. To ważna sprawa tym bardziej, że wiele najdrobniejszych spraw czy rzeczy jest w stanie podzielić małżonków. Ważne jest też to, że konferencje pełne są humoru.

Zapraszamy serdecznie. Gwarantujemy, że spotkanie będzie udane!!!