header

Dzisiaj jest : 31 marca 2023 - Jezus oskarżony o bluźnierstwo

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

31 III 2023 r., Piątek
Czytanie pierwsze
(Jr 20, 10-13)
Ewangelia
(J 10, 31-42)

Dzisiaj Czcimy

III Niedziela Wielkiego Postu, 12.03.2023

 1. III Niedziela Wielkiego Postu coraz bardziej wprowadza nas w czas, który wzywa do nawrócenia i przemiany. Wezwanie, które usłyszeliśmy w Popielec „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

 2. We środę rozpoczynamy rekolekcje szkolne dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 3. Prowadzić je będzie grupa alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Rekolekcje będą miały miejsce w szkole i w kościele.

 3. W piątek w naszej parafii rozpocznie się kurs „Maria Magdalena”, jest to forma trzydniowych rekolekcji dla kobiet. Kurs będzie trwał od piątkowego wieczoru do niedzieli w południe. Zakończenie na Mszy św. o godz. 13.00 w niedzielę.

 4. W niedzielę 19 marca rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Temat rekolekcji: „Bóg – miłość – małżeństwo. Wierność – kryzys – zdrada”. Konferencje głosił będzie ks. dr Jacek Kotowski, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Odwołując się do konkretnych postaci z Biblii odsłoni zamysł Pana Boga o małżeństwie, poda przyczyny pierwszego w historii kryzysu małżeńskiego (Adam i Ewa), wyjaśni mechanizm zdrady i jej konsekwencje (Dawid i Batszeba) oraz powie skąd brać siłę do bycia wiernym małżonkiem i jak hojnie Bóg wynagradza wierność małżeńską (Józef Egipski i żona Potifara). Mówiąc o tym, że Bóg jest twórcą małżeństwa i rodziny, i że to On wyznaczył zasady życia w domu, rekolekcjonista poda przepis na szczęśliwe małżeństwo i trwałą rodzinę.

  Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wszystkich małżonków, narzeczonych czy osoby myślące o miłości. Każdy z nas żyje w rodzinie a małżeństwo to przecież najbardziej powszechne powołanie. Niestety obie te instytucje przeżywają kryzys. Dostrzegamy to również w naszej parafii. Potraktujmy te rekolekcje jako inwestycję w umacnianie swojej relacji do Pana Boga, jak i do współmałżonka. Program rekolekcji w gablocie przed kościołem.

 5. W niedzielę 26 marca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spektakl, wydarzenie słowno-muzyczne „14 katedr” wprowadzające w pasyjny wymiar Wielkiego Postu. Koncert pasyjny oparty jest na medytacjach ks. Grzegorza Strzelczyka oraz oratorium Josefa Haydna. Tytuł „14 Katedr” nawiązuje do 14 stacji drogi krzyżowej. W wydarzeniu udział wezmą p. Jerzy Zelnik i Baltic Neopolis Ensemble. Całość dopełni oprawa multimedialna na podstawie filmu „Pasja” Mela Gibsona.

 6. Z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to nocna wędrówka, której trasa liczy około 40 kilometrów i będzie wiodła z Ostrołęki do Suchcic. Udział może wziąć ten, kto czuje się na siłach podjąć takie wyzwanie Wyjście w piątek 31 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Nie ma zapisów. Informacje szczegółowe u ks. Czarka.

 7. Dla przypomnienia podaję daty ważnych wydarzeń związanych z przyjmowaniem sakramentów:
  - 22 kwietnia ks. Biskup udzieli bierzmowania naszej młodzieży;
  - 7 i 14 maja przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii uczniów klas III;
  - 4 czerwca uroczystość Komunii św. rocznicowej.
  Do rodziców kieruję apel, aby modlili się za swoje dzieci i pomogli im w jak najlepszym i najbardziej owocnym przeżyciu tych uroczystych momentów.

 8. Trwa malowanie kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. W mijającym tygodniu ofiarę na malowanie złożyli:
  p. Regina z Dzbenina; p. Iwona i Kazimierz z ul. Miłej; p. Maria i Marian z ul. Modrzejewskiej; p. Sławomir z Dzbenina, p. Małgorzata i Robert z ul. Jęczmiennej, p. Teresa i Tadeusz z ul. Łubinowej; p. Teresa z przeznaczeniem na malowidło św. Jana Pawła II; dwie ofiary anonimowe złożone na tacę. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i wspierającym dzieło modlitwą staropolskim „Bóg zapłać!”.

 9. Chciałbym też poprosić o pomoc w doprowadzeniu do porządku kościoła po malowaniu. Chcemy to zrobić w dwóch etapach: pierwszy w najbliższą sobotę 18 marca. Na godzinę 9.00 zapraszam tych, którzy zechcą uczestniczyć w sprzątaniu. Proszę o zabranie ze sobą wiaderka i ścierki. Drugi etap sprzątania przewidujemy na sobotę 2 kwietnia, czyli przed Niedzielą Palmową.
  Parafia Królowej Rodzin organizuje w dniach 9-15 lipca pielgrzymkę do Fatimy. Zainteresowanych odsyłam do strony www.krolowarodzinstacja.com

 10. Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na film „Pasja” Mela Gibsona w dniu 15 marca o godz. 18.00.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca w niebie odeszła:
  + Irena Moczydłowska, l.87, ul. Jaracza

 ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia