header

Dzisiaj jest : 28 stycznia 2022 - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

Dzisiaj Czcimy

16.01.2022 r. - Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Dziś już po raz 25-y obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko żydowskiego, a także modlitwa refleksja nad związkami obu religii. Natomiast we wtorek 18 stycznia rozpoczyna się tydzień modlitw jedność chrześcijan.
  2. We wspomnienie św. Agnieszki 21 stycznia obchodzić będziemy w piątek Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. św. Agnieszka przykładem swego życia i męczeństwa dała nam wzór życia wiernego wartościom płynącym z wiary. Okażmy też wdzięczność tym dzięki którym nasza wiara jest ciągle żywa. Że są i czuwają, abyśmy mogli prawidłowo kształtować nasze życie.
  3. W środę dzień swojego patrona będzie obchodzić ks. Mariusz, a w czwartek nasz pan organista Sebastian. Solenizantów polecamy pamięci modlitewnej.
  4. Tym wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swoich imienin, urodzin, czy tez innego rodzaju jubileuszy składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości darów Bożych, matczynej opieki Maryi, orędownictwa ich patronów u tronu Bożego oraz nieustannego czuwania nad nimi Bożej opatrzności.
  5. Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
  6. Jutro także przypada 2-ga rocznica śmierci ks. biskupa Stanisława Stefanka. Jego duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu.
  7. Dziękując za życzliwe przyjęcie przedstawiamy kolędy w najbliższym tygodniu: Porządek kolędy
  8. Przypominamy, że w czasie kolędy kancelaria po południu jest nieczynna. Sprawy konieczne załatwiajmy rano od godziny 8:00 do 8:30. Kancelaria czynna jest tylko w sobotę od 16:30 do 17:30. Przypominamy również, że nie jest czynna w czasie nabożeństw.
  9. Zachęcam do zakupu prasy katolickiej
starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia