header

Dzisiaj jest : 3 czerwca 2023 -

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

3 VI 2023 r., Sobota
Czytanie pierwsze
(Syr 51, 12-20b)
Ewangelia
(Mk 11, 27-33)

Dzisiaj Czcimy

VI Niedziela Wielkanocna, 14 maja 2023

 1. Dzisiaj o godz. 13.00 druga grupa dzieci przystąpiła do I Komunii Świętej. To uroczysty i świąteczny moment dla całej naszej parafii. Dzieci i ich rodziny powierzajmy Bożej opiece. Niech ten dzień i przyjęcie Pana Jezusa będzie zaproszeniem, aby całe życie trwać w przyjaźni z Jezusem. Najbliżsi i cała wspólnota wiary niech daje dobry przykład dzieciom. Przez cały tydzień zapraszamy na przeżywanie Białego Tygodnia.
 2. W dwie kolejne niedziele 21 i 28 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 i na spotkanie po Mszy św. rodziców i dzieci, które Pierwszą Komunię Świętą przeżywały w ubiegłym roku. Komunia Święta Rocznicowa w niedzielę 4 czerwca o godz. 13.00.
 3. We wtorek przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Św. Andrzej jest patronem Polski i Diecezji Łomżyńskiej. Przez jego wstawiennictwo powierzajmy Bogu intencje naszej Ojczyzny i módlmy się za naszego biskupa i naszą diecezję.
 4. We czwartek spotkanie MGR „Nazaret”: katecheza, adoracja i modlitwa różańcowa. Zapraszamy mężczyzn na wspólną modlitwę.
 5. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego. Jej celem jest przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Wołajmy wytrwale o dary Ducha Świętego dla całego Kościoła, dla wspólnot i dla każdego z nas. Doświadczamy, że bardzo potrzebujemy „mocy z wysoka” w każdej chwili naszego życia.
 6. W dniach 29 i 30 maja tego roku gościć będziemy w naszej parafii o. Adama Szustaka, dominikanina. Spotkanie będzie obejmować Mszę św. wieczorną oraz konferencję i modlitwę po Mszy św. Już dzisiaj zapraszamy, szczegóły zostaną podane w kolejne niedziele.
 7. Parafia Zbawiciela Świata organizuje kolonie wyjazdowe w Zakopanem dla dzieci i młodzieży „Wakacje ze Zbawicielem” w dniach od 7 do 14 lipca tego roku. Zapisy u ks. Damiana do końca maja lub do zamknięcia listy.
 8. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza do wpisywania swoich postanowień abstynenckich oraz świadectw trwania w trzeźwości i abstynencji do księgi pamiątkowej. Księga jest wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Dzieło malowania kościoła i powstawania malowideł wsparła p. Bożena oraz dwóch anonimowych ofiarodawców. Bóg zapłać!
 10. W tym tygodniu do domu Ojca w niebie odeszli
  Marek Brzezicki, l.72, ul. Goworowska,
  Jan Witold Lewandowski, l. 90, ul. Wesoła 

 ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia