header

Dzisiaj jest : 8 grudnia 2021 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

Dzisiaj Czcimy

21.11.2021 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim Królestwem. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Cieszymy się, że możemy ją przeżywać pod przewodnictwem następcy apostołów Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie i jednocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże i trwanie z nami na mszach św.
 2. Dzisiaj dzień swoich imienin obchodzi pasterz naszej diecezji Ks. Bp Janusz Stepnowski. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  Poniedziałekśw. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę chórów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego: o panu organiście, o śpiewających w scholii dziecięcej i młodzieżowej oraz o śpiewających w chórze parafialnym.

  Przy tej okazji zapraszamy wiernych do zaangażowania się w śpiew w chórze kościelnym. Nie możemy zapominać o słowach Chrystusa, że swoich talentów nie należy zakopywać, ale trzeba je pomnażać, bowiem, kto śpiewa dwukrotnie się modli.

 4. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków. Jeżeli ktoś z różnych przyczyn ich nie nabył można to uczynić w zachrystii.
 5. CARITAS” jak co roku organizuje „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w ramach którego rozprowadzane są świece w cenie 15 zł. Można je nabywać przy wyjściu z kościoła lub w zachrystii.
 6. Z inicjatywy grupy Przyjaciół Oblubieńca nasza parafia włącza się w akcję fundacji „Małych Stópek” organizującą świąteczną zbiórkę artykułów higienicznych „Paczuszka dla maluszka” dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach w całej Polsce. Bliższe informacje znajdują się na plakacie w gablocie. Te paczki będzie można składać przy ołtarzu Matki Bożej.
 7. Zapraszamy wszystkich czytających Słowo Boże w czasie liturgii oraz pragnących zostać lektorami na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 17:00
 8. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swoich imienin, rocznicę urodzin, czy też różnego rodzaju jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, prosząc, by Maryja wypraszała im u Swego Syna potrzebne łaski na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem swoich patronów u Tronu Bożego.
 9. W ubiegłym tygodniu poprzedzili nas do Niebieskiej Ojczyzny:

  p. Benedykt Damięcki l.71, zam. ul. Poznańska,

  p. Tadeusz Grec l. 88, zam. ul. Goworowska 4,

  p. Danuta Tabaka l.65, zam. ul. Goworowska 61

ks. Jan Świerad - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia