Dzisiaj jest : 05 marca 2021 - Przypowieść o dzierżawcach winnicy

Czytania na dziś

Porządek nabożeństw w dniach 1 i 2 listopada 2017

01.11.2017 r.
 


1 listopada 2017r.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętowaniem radości wszystkich, którzy zakończyli już swoją drogę na ziemi i dzięki temu, że wytrwale biegli w "wyznaczonych zawodach" cieszą się obecnością Boga w chwale nieba.

Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w o godz: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00.

Procesja i msza św. na cmentarzu farnym o godz. 12.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 15.00

2 listopada 2017r.

W Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych modlimy się do Boga w intencji tych, którzy cierpią w czyśćcu, prosząc, aby jak najszybciej mogli zostać włączeni do społeczności świętych i błogosławionych.

Msze święte w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00

Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 16.00

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada włącznie można uzyskać raz dziennie w intencji jednej osoby cierpiącej w czyśćcu odpust zupełny.


W tym celu należy: Pobożnie nawiedzić cmentarz, odmówić modlitwy za zmarłych (Ojcze nasz, Wyznanie Wiary), być w stanie łaski uświęcającej, odmówić modlitwę w intencjach Ojca Św. i Kościoła.

Listopad to miesiąc naszej szczególnej duchowej więzi ze zmarłymi oraz modlitwy w ich intencji. Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy świętej modli się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata: „Pamiętaj także o naszych zmarłych braciach i siostrach i o wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Dopuść ich do oglądania Twojej światłości” (II Modlitwa Eucharystyczna).
Nasz Wielki Rodak Jan Paweł II mówił w listopadzie 2003 roku w rozważaniach na „Anioł Pański”, iż: „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”.
Kościół więc nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, którzy należeli za życia do danej wspólnoty, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg: „Pamiętaj o tych, którzy odeszli z tego świata (…) oraz o wszystkich, których wiarę jedynie Ty znałeś” (I Modlitwa Eucharystyczna). I to tutaj właśnie po raz kolejny objawia się wyznanie wiary Kościoła w miłosierdzie Boże względem zmarłych. To ono jest w stanie uratować także takiego człowieka, który – choć według naszego rozeznania – jest daleki od miłości Bożej, nie ma zamkniętej drogi do życia wiekuistego w „Ojczyźnie Niebieskiej”.

Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie wypominkowej.


Od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 w naszym kościele będziemy modlili się za zmarłych w wypominkach jednorazowych. Najpierw będą odczytane wypominki za zmarłych, potem będzie w ich intencji sprawowana Msza święta, a następnie odmówiony różaniec.
Wypominki roczne za zmarłych można zamawiać z zakrystii.