Dzisiaj jest : 16 lipca 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Czytania na dziś

16 VII 2019 r., Wtorek
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Czytanie pierwsze
(Wj 2, 1-15a)
Ewangelia
(Mt 11, 20-24)

VI Festiwal Młodych

07.06.2015 r.
zdjęcie do artykułu

6. Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej - 20 czerwca 2015 r.


CZYSTEGO SERCA I MOCNEGO DUCHA!


Święty Jan Paweł II mawiał, że "urok" młodości to jest odkrycie świata wewnętrznego, mojego wewnętrznego "ja" (Kraków 1997r.), że każdy dar, jest nam nie tylko dany, ale i zadany. Nie inaczej jest z darem młodości, miłości czy wiary. Mamy być tymi, którzy z wdzięcznością przyjmują Boże bogactwa i dzielą się nimi z drugimi. Młodzież, z którą kochał się spotykać prosił: "Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach waszego życia. Liczę na was. Liczę na wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi. Nie żałujcie na ten cel młodzieńczego entuzjazmu, wysiłku ani ofiary, a Bóg, dawca nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję" (Rz 15, 13). (Poznań, 03.06.1997).


Wierni nauczaniu św. Jana Pawła II w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zapraszamy na 6. Festiwal Młodych do Sanktuarium Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Będzie to okazja do dziękczynienia za kolejny rok szkolny i katechetyczny, za sakrament bierzmowania. Będzie to czas i miejsce pogłębienia wiary, a dla niektórych miejsce podejmowania ważnych życiowych decyzji. Będzie to również, kolejny przystanek na drodze ku Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Hasło tegorocznego festiwalu związane jest wprost z hasłem tegorocznych przygotowań do spotkania z Papieżem Franciszkiem: „Błogosławieni czystego serca." Podczas spotkania u „Królowej Młodzieży", chcemy prosić za Psalmistą: „Stwórz o Boże we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha (Ps 51,12)". Potrzebujemy czystego serca, aby być prawdziwym człowiekiem. Czyste serce pozwala nam sprawiedliwie i z miłosierdziem patrzeć na świat. Pomaga wybierać dobro, jest głosem mądrości i siedzibą Ducha Świętego oraz Jego mocy. W czystym sercu rodzą się dobre pragnienia.


Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu Księży, Siostry Zakonne, Katechetów, Wychowawców, a przede wszystkim młodzież. Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W roku ubiegłym do Matki Bożej Płonkowskiej przybyło ponad 2000 osób. Ufamy, że w tym roku będzie podobnie a zaproszeni goście sprostają oczekiwaniom uczestników.


PROGRAM:

9:30 – spotkanie przy źródle „na Łasku" i zawiązanie wspólnoty

10:00 – rozpoczęcie nabożeństwa i wniesienie znaków ŚDM oraz procesja do pola festiwalowego

10: 30 – powitanie i uroczyste rozpoczęcie VI Festiwalu Młodych


I część – „Stwórz o Boże we mnie serce czyste...."

11:00 – koncert ewangelizacyjny - BĘSIU – RYMCERZE – cz. I

11: 45 – Katecheza: Jak skradziono naszą niewinność ?– Rafał Porzeziński

13:00 – spotkania w grupach

13:30 – podsumowanie spotkań i wnioski – BĘSIU – RYMCERZE - cz. II

14:00 – obiad


II część – „... i odnów we mnie moc Ducha"

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15:15 – świadectwo – Krystian Kukułka

16:00 – Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, możliwość spowiedzi (pole pokuty), modlitwa wstawiennicza

17:30 – Przygotowanie do Eucharystii

18:00 – Msza Święta

20:00 – KONCERT – zespół DZIEŃ DOBRY, Apel Jasnogórski i zakończenie


Zespoły: JUŻ I JESZCZE NIE, ANGELS SONG POWER, RYMCERZE, GAUDEAMUS, DZIEŃ DOBRY.

Zapisy i zgłoszenia u ks. Grzegorza