Dzisiaj jest : 26 czerwca 2019 - wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

Czytania na dziś

„Koronka na ulicach miast” w 1050. rocznicę Chrztu Polski

10.04.2016 r.

„Koronka na ulicach miast” w 1050. rocznicę Chrztu Polski

 

Twórcy Inicjatywy modlitewnej „Koronka na ulicach miast”, która na stałe wrosła w krajobraz duchowy Polski, zapraszają wszystkich Polaków do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, w dniu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Modlitwa odbędzie się w piątek 15 kwietnia 2016 roku o godz. 15.00 na ulicach, skrzyżowaniach, skwerach i placach całej Polski. Dokona się to w łączności z Konferencją Episkopatu Polski, która tego dnia wraz ze Zgromadzeniem Narodowym będzie obradować w Gnieźnie i Poznaniu.

W tym wydarzeniu chodzi o to, aby małe grupy wiernych spotkały się w miejscach publicznych i odmówiły Koronkę w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy, aby w czasie Koronki biły dzwony naszych parafialnych kościołów. Wydarzenie ma charakter unikalny i jednorazowy. Ma ono podkreślić ten szczególny jubileusz 1050. lecia Chrztu Polski.

Prosimy Księży Proboszczów, aby na wzór corocznej modlitwy Koronką na ulicach (28 września), zorganizowali też modlitwę w intencji Ojczyzny w dniu 15 kwietnia br. Należy podać tę informację w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę 10 kwietnia br. i umieścić w nich wykaz miejsc, w których ona się odbędzie.

Ks. Jacek Czaplicki

Przewodniczący

Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego