Dzisiaj jest : 27 stycznia 2020 - wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy

Czytania na dziś

27 I 2020 r., Poniedziałek
wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy
Czytanie pierwsze
(2 Sm 5, 1-7. 10)
Ewangelia
(Mk 3, 22-30)

Dzienniczek pielgrzymkowy-7

05.09.2010 r.

11 lipca- niedziela, ostatni dzień pielgrzymowania
Rano atakują mnie złe, próżne myśli. Nie chcę ich. Kiedy ruszamy, potrzeba modlitwy wewnętrznie wzrasta. Mówię różaniec, a myśli pełne pychy wciąż atakują. Modlę się o pokorę. Przez całą drogę przemawia do mnie napis- Pójdź za mną. Za każdym razem, gdy spojrzę, uderza mnie wewnętrznie jakąś siłą.

Postój, ostatni przed Niepokalanowem. Podziękowania i przeprosiny. Z daleka krzyczy brat, który chciał mnie w Zakroczmiu wrzucić do basenu, że ma mnie za co przeprosić. Ja jednak mam wewnętrzne przekonanie, że bardziej zawiniłam. Za chwilę te emocje nie mają znaczenia- uściskujemy się serdecznie i czuję do niego niesamowitą sympatię. Mam wrażenie, że on też mnie polubił. Gdy wręczane są upominki, cieszę się, że mnie tam nie ma, że zdołałam być w cieniu, choć czuję, że to była łaska. Dochodzimy do celu- niesamowita radość i spokój ducha. Szczęście, którego nie sposób wyrazić i ci ludzie- tak bliscy- bracia i siostry. Żal będzie się rozstać.

Msza św. w kaplicy św. Maksymiliana- pragnę ją przeżyć głęboko, ale silniejsza jest biologia- w pewnym momencie zasypiam i omal nie uderzam się o ławkę. Trochę mnie to otrzeźwia. Modlę się o biskupa Tadeusza- prosił nas o to duchowe wsparcie. Na koniec przemawia nasz Ksiądz Tomasz, ożywiając wszystkich. Pyta, jak nam się pielgrzymowało i wszyscy krzyczą obowiązującą na naszej trasie formułę: bardzo dobrze! (umówiliśmy się, że na każde pytanie należało tak odpowiadać). Następne pytanie- Jak kochacie Matkę Bożą?, odpowiedź bardzo dobrze! Tryska siła i entuzjazm. Po Mszy świętej idę do muzeum św. Maksymiliana. Na jednej ze ścian uderza mnie wewnętrznie napis - PRAWDZIWY NIEPOKALANÓW JEST W NAS. Dotarłam na miejsce.

Twoja córkaDzienniczek Pielgrzymkowy - 1
Dzienniczek Pielgrzymkowy - 2
Dzienniczek Pielgrzymkowy - 3
Dzienniczek Pielgrzymkowy - 4
Dzienniczek Pielgrzymkowy - 5
Dzienniczek Pielgrzymkowy - 6