Dzisiaj jest : 18 czerwca 2019 - Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Czytania na dziś

Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

W 2003 roku w naszej parafii zostaje powołana Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – Króla królów i Pana panujących. Dzieło intronizacji NSJ wg. apostołki i Sługi Bożej Rozalii Celak (1901 - 1944) pobłogosławił Ojciec Święty Jan Paweł II.

Intronizacja - postawienie Chrystusa na pierwszym miejscu w naszym sercu, domu i w życiu. Akt uroczystego poddania się pod panowanie Chrystusa i Jego Miłości, której symbolem jest Jego serce. Jest to świadome i szczere obranie Chrystusa za naszego Króla i Pana, za głowę naszej rodziny.

W dniach od 23 do 27 czerwca 2003 r. w całej Ostrołęce odbyły się rekolekcje prowadzone przez Ojców Redemptorystów, które miały przygotować wszystkich wiernych do zawierzeniu miasta Najświętszemu Sercu Jezusa i obranie Chrystusa Królem i Panem. W naszej parafii rekolekcje te prowadził opiekun duchowy Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – Króla królów o. Stanisław Mikrut CSSR. Na zakończenie rekolekcji 27 czerwca o godz. 18:00 całe miasto reprezentowane przez wszystkie stany, grupy społeczne i zawodowe obrało Chrystusa za jedynego swojego Króla. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek.

Całodobowa nowenna adoracyjna w jedności z całą Polską odbyła się 12 – 13 października 2003 r. z udziałem wszystkich wspólnot działających w parafii.

Co tydzień wspólnota spotyka się na adoracji Najświętszego Sakramentu - w każdy czwartek w godz. 18:00 - 20:00. W pierwsze czwartki miesiąca wspólnota podjęła się 24- godzinnej adoracji indywidualnie w domu lub grupach modlitewnych. Również w pierwsze czwartki miesiąca odprawiane są Msze św. wynagradzające NSJ i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy w Ojczyźnie, Europie i Świecie z równoczesną prośbą o liczne powołania do stanu duchownego. Następnie jest prowadzona godzina święta przez opiekuna wspólnoty.

Wspólnota liczy ok. 28 członków.
Opiekunem wspólnoty jest ks. kan. Jan Świerad.