Dzisiaj jest : 23 stycznia 2021 - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

Czytania na dziś

Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej

Wspólnota adorująca Najświętszy Sakrament zawiązała się na początku istnienia parafii p.w. Zbawiciela Świata – w 1986 r. W późniejszym okresie grupa modlitewna przyjmuje nazwę Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.

Swoje początki ma ona w Warszawie w kościele p.w. św. Patryka, gdzie inicjatorką pierwszej tego rodzaju grupy jest siostra Teresa Lipiecka. 29 marca 1993 r. przedstawiciele wspólnoty z 40 miast Polski zostali przyjęci przez Ojca Świętego Jana Pawła II na audiencji prywatnej. Papież udzielił członkom wspólnoty swojego błogosławieństwa.

Wspólnoty ta uczestniczy w każdy czwartek we Mszy św. o godz. 18:00, następnie adoruje Najświętszy Sakrament do godz. 20:00.

W pierwszy czwartek miesiąca wspólnota modli się na Mszy św. o godz. 18:00, wynagradzając Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy w Ojczyźnie, Europie i Świecie z prośbą o liczne powołania do stanu duchownego.

Również w pierwszy czwartek miesiąca wspólnota podjęła 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu indywidualnie w domach i grupach modlitewnych tj. Betania, Jerycho, Różaniec Fatimski.

Opiekunem wspólnoty jest ks. kan. Jan Świerad.