Dzisiaj jest : 19 stycznia 2019 -

Czytania na dziś

19 I 2019 r., Sobota

Aktualności

Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Boże Narodzenie 2014

24.12.2014 r.


Umiłowani Bracia i Siostry,

Dziś, wśród nocnej ciszy, spełniła się zapowiedź proroka Izajasza: „Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany…” (Iz 9, 5)...
czytaj więcej ...

Życzenia Księdza Proboszcza

23.12.2014 r.

Na te jedyne w naszym życiu święta Narodzenia się na ziemi Syna Bożego Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela...

Zdjęcia dekoracji Bożonarodzeniowej
czytaj więcej ...

Mamy w kościele obraz św. Jana Pawła II

15.12.2014 r.
zdjęcie do artykułu
Pani Romanie Kuczyńskiej z ul. Goworowskiej składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie obrazu św. Jana Pawła II w podzięce za otrzymane łaski. Bóg zapłać!
Obraz został pobłogosławiony przez ks. Proboszcza w 14 grudnia 2014. Wisi na pierwszym filarze po prawej stronie w prezbiterium.
ŚW. JANIE PAWLE II ORĘDUJE U BOGA ZA NASZĄ PARAFIĄ.

Rekolekcje adwentowe 2014

13.12.2014 r.

W najbliższą niedzielę, 14 grudnia w naszym kościele rozpoczniemy 4-dniowe rekolekcje.
Rekolekcje poprowadzi O. Honoriusz Kostek.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nauk rekolekcyjnych, spowiedzi i uczestnictwa w ofierze Mszy świętej.


Prosimy zgłaszać do wtorku chorych, których mamy odwiedzić w domach. Odwiedziny odbędą się w środę 17 grudnia, od godz. 11.30.

Zdjęcia Ojca Rekolekcjonisty


Zdjęcia dekoracji adwentowej


czytaj więcej ...

Imieniny Księdza Proboszcza

06.12.2014 r.

13 grudnia obchodzimy święto patrona naszego księdza proboszcza św. Jana od Krzyża. W tym dniu pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia:

Nie sposób słowami wypowiedzieć uczuć wdzięczności za wszelkie zaangażowanie, za ofiarne kształtowanie naszych sumień i postaw, za zbliżanie nas do Boga i pogłębianie naszej wiary, za optymizm i radosne kapłaństwo, za życie Chrystusowym przykazaniem miłości, za braterską pomoc okazywaną rodzinom, młodzieży i grupom parafialnym, każdemu z nas!
Dziękujemy za wszystkie duszpasterskie odwiedziny w naszych domowych kościołach oraz za trud odkrywania przed nami daru Eucharystii, jako źródła siły, mocy i światła w naszym codziennym życiu.
Dziękujemy za gospodarską troskę o naszą świątynię oraz jej otoczenie.
Z darem modlitwy wdzięczni za wszystko
Parafianie

Zapraszamy w niedzielę 13 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00, grupy działające w parafii złożą życzenia Księdzu Proboszczowi.czytaj więcej ...

Adwent - PRZYJDŹ PANIE, CZEKAMY!

27.11.2014 r.

Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość, gdyż jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

W adwencie Kościół zaprasza nas do uczestniczenia w Mszach roratnich, poświęconych Najświętszej Maryi Pannie. W prezbiterium pali się wówczas dodatkowa świeca (roratka) - większa od innych i przyozdobiona białą wstążką.

Roraty w naszym kościele, w dni powszednie o godz. 6.30,
wcześniej śpiewamy Godzinki do NMP!
czytaj więcej ...

Hospicjum to też życie 2014

31.10.2014 r.
Hospicjum Domowe CARITAS Diecezji Łomżyńskiej przy Parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce wzięło udział w XI kampanii „Hospicjum to też Życie”, w tym roku poświęconej żałobie dzieci i młodzieży.
Nasz głos w tej edycji kampanii to montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, który został zaprezentowany w Kościele pw. Zbawiciela Świata 26 października 2014 roku po Mszy Świętej o godzinie 16.30.
Także w tym dniu wolontariusze akcyjni z ostrołęckich szkół zbierali ofiary do puszek przy kościołach na wsparcie działalności hospicyjnej.
Wszystkim dobroczyńcom naszego Hospicjum z serca dziękujemy!

Zdjęcia
czytaj więcej ...

Różaniec

29.09.2014 r.
Zbliża się październik. W naszym kościele i naszych domach rodzinnych będzie rozbrzmiewało częściej wołanie: "Zdrowaś Maryjo"! Będziemy Bogu dziękowali za łaski otrzymane i prosili o kolejne za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej.
Zapraszamy na różaniec do naszego kościoła po Mszy świętej o 18.00. W niedzielę o 17.30.
Dzieci swój czas modlitwy różańcowej będą miały w każdy wtorek i piątek o 17.30 (wyjątkowo w I piątek 3.10 o 17.00).
Zapraszamy!

VI SPOTKANIE W CISZY - 11 października 2014 r.

28.09.2014 r.

Czujesz, że za dużo zgiełku i gonitwy w Twoim życiu, nie słyszysz już własnych myśli, nie potrafisz wyłączyć telewizora lub radia, bo cisza Cię męczy i czujesz się wtedy zagrożony! A może po prostu chcesz zatrzymać się na chwilę i w obecności Bożej przyjrzeć się swojej życiowej drodze?

Mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję! Organizatorzy Ostrołęckich Spotkań Charyzmatycznych zapraszają 11.10.2014 r. na VI sesję pod tytułem „Spotkanie w ciszy”. W tym roku będzie ona zatytułowana „Serce, miejscem spotkania z Miłością”.

            Tu znajdziesz bliższe informacje

WYRUSZYŁA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

01.08.2014 r.Wyruszyła z naszej diecezji Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: Łomża, Ostrołęka, Zambrów 1 sierpnia; Ostrów Maz. 2 sierpnia i Wyszków 3 sierpnia.
Módlmy się za naszych pielgrzymów. Wielu z nich zanosi swoje modlitwy za tych, którzy duchowo wspierają ich w pątniczym trudzie. Po wieczornej Mszy świętej każdego dnia w naszym kościele modlimy się za naszych pielgrzymów.

Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziesz na stronie internetowej pielgrzymki.
www.pielgrzymka.lomza.pl

czytaj więcej ...

Akcja św. Krzysztof

15.07.2014 r.


    W dniu 27 lipca, po każdej Mszy świętej, w naszej parafii będziemy święcili pojazdy i wypraszali Bożego błogosławieństwa kierowcom.
ZAPRASZAMY!
Św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących jest jednym z tych świętych, o których niewiele wiemy, większość informacji czerpiemy z podań i legend. Z pewnością był on jednak postacią historyczną. Wiadomo, że pochodził z Azji Mniejszej, prawdopodobnie z prowincji rzymskiej Licji – dzisiejsza Turcja – gdzie poniósł śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza, około 250 roku. Jedna z legend głosi, że przez wiele lat służył pogańskim możnym tego świata, a nawet szatanowi. Kiedy jednak zetknął się z nauką Chrystusa, przyjął chrzest. Pokutując za swój grzeszny żywot, postanowił osiedlić się nad Jordanem i przenosić przez rzekę pielgrzymów, idących ze wschodu do Ziemi Świętej. I tu zaczyna się najpiękniejsza część legendy o św. Krzysztofie. W trakcie jedne z przepraw, niosąc na plecach dziecko, na środku Jordanu poczuł ogromny ciężar przekraczający jego siły. Bliski utopienia usłyszał głos: Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat. Stąd też imię świętego – Christoforos – niosący Chrystusa.  Jako swojego patrona czcili Świętego Krzysztofa przewoźnicy, tragarze, flisacy i pielgrzymi. Współcześnie jest czczony jako patron kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych, które błogosławi się w dniu 25 lipca, bądź 31 maja (Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny) lub 29 września (św. Rafała), lub 2 października (Świętych Aniołów Stróżów), albo w innym odpowiednim dniu.czytaj więcej ...

Do Zobaczenia - Drodzy Parafianie {usmiech}

01.07.2014 r.
Księże Proboszczu, Księża Wikariusze, Księża Seniorzy, Kochani Parafianie!!!

Dziękuję Wam za życzliwość, dobre słowo i radę, pomoc w różnych przedsięwzięciach duszpasterskich w parafii Zbawiciela Świata. Niech mi dane będzie również przeprosić Was za moje nieodpowiednie słowo, czy zachowanie. Pamiętam o Was w modlitwie, ale  również o nią proszę!!!
Trwajcie przy Chrystusie Zbawicielu i Jego Matce!!!

Do Zobaczenia - ks. Robert


DO ZOBACZENIA KSIĘŻE ROBERCIE {usmiech}

30.06.2014 r.


Z dniem 1 lipca 2014r. Pasterz diecezji Ks. Bp Janusz Stepnowski mianował ks. Roberta Szulenckiego zastępcą redaktora naczelnego Głosu Katolickiego. Księdzu Robertowi gratulujemy awansu i jednocześnie życzymy Mu wielu łask Bożych i mocy Ducha Świętego w posługiwaniu diecezji na nowym stanowisku pracy. Ufamy, że mimo nowych obowiązków nie zerwie całkowicie więzów z naszą parafią i nadal będzie służył nam pomocą.

{!} Zobacz więcej zdjęć.{!}

czytaj więcej ...

Zakończenie Okatwy Bożego Ciała

26.06.2014 r.
Na zakończenie Oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ksiądz bp Tadeusz Bronakowski, celebrował Mszę św., wygłosił homilię, poprowadził procesję eucharystyczną, dokonał błogosławieństwa wianków  i licznie zgromadzonych dzieci.
                                                                     
czytaj więcej ...

MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE W LIPCU

26.06.2014 r.


MSZA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE -1.07.2014 O GODZ. 19:00

Czytania na Mszy świętą z modlitwą o uzdrowienie

Intencje na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie

Świadectwa


UWAGA!
Nie będzie Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie w miesiącu sierpniu!