Dzisiaj jest : 25 maja 2018 -

Czytania na dziś

25 V 2018 r., Piątek

Aktualności

Akcja św. Krzysztof

15.07.2014 r.


    W dniu 27 lipca, po każdej Mszy świętej, w naszej parafii będziemy święcili pojazdy i wypraszali Bożego błogosławieństwa kierowcom.
ZAPRASZAMY!
Św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących jest jednym z tych świętych, o których niewiele wiemy, większość informacji czerpiemy z podań i legend. Z pewnością był on jednak postacią historyczną. Wiadomo, że pochodził z Azji Mniejszej, prawdopodobnie z prowincji rzymskiej Licji – dzisiejsza Turcja – gdzie poniósł śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza, około 250 roku. Jedna z legend głosi, że przez wiele lat służył pogańskim możnym tego świata, a nawet szatanowi. Kiedy jednak zetknął się z nauką Chrystusa, przyjął chrzest. Pokutując za swój grzeszny żywot, postanowił osiedlić się nad Jordanem i przenosić przez rzekę pielgrzymów, idących ze wschodu do Ziemi Świętej. I tu zaczyna się najpiękniejsza część legendy o św. Krzysztofie. W trakcie jedne z przepraw, niosąc na plecach dziecko, na środku Jordanu poczuł ogromny ciężar przekraczający jego siły. Bliski utopienia usłyszał głos: Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat. Stąd też imię świętego – Christoforos – niosący Chrystusa.  Jako swojego patrona czcili Świętego Krzysztofa przewoźnicy, tragarze, flisacy i pielgrzymi. Współcześnie jest czczony jako patron kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych, które błogosławi się w dniu 25 lipca, bądź 31 maja (Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny) lub 29 września (św. Rafała), lub 2 października (Świętych Aniołów Stróżów), albo w innym odpowiednim dniu.czytaj więcej ...

Do Zobaczenia - Drodzy Parafianie {usmiech}

01.07.2014 r.
Księże Proboszczu, Księża Wikariusze, Księża Seniorzy, Kochani Parafianie!!!

Dziękuję Wam za życzliwość, dobre słowo i radę, pomoc w różnych przedsięwzięciach duszpasterskich w parafii Zbawiciela Świata. Niech mi dane będzie również przeprosić Was za moje nieodpowiednie słowo, czy zachowanie. Pamiętam o Was w modlitwie, ale  również o nią proszę!!!
Trwajcie przy Chrystusie Zbawicielu i Jego Matce!!!

Do Zobaczenia - ks. Robert


DO ZOBACZENIA KSIĘŻE ROBERCIE {usmiech}

30.06.2014 r.


Z dniem 1 lipca 2014r. Pasterz diecezji Ks. Bp Janusz Stepnowski mianował ks. Roberta Szulenckiego zastępcą redaktora naczelnego Głosu Katolickiego. Księdzu Robertowi gratulujemy awansu i jednocześnie życzymy Mu wielu łask Bożych i mocy Ducha Świętego w posługiwaniu diecezji na nowym stanowisku pracy. Ufamy, że mimo nowych obowiązków nie zerwie całkowicie więzów z naszą parafią i nadal będzie służył nam pomocą.

{!} Zobacz więcej zdjęć.{!}

czytaj więcej ...

Zakończenie Okatwy Bożego Ciała

26.06.2014 r.
Na zakończenie Oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ksiądz bp Tadeusz Bronakowski, celebrował Mszę św., wygłosił homilię, poprowadził procesję eucharystyczną, dokonał błogosławieństwa wianków  i licznie zgromadzonych dzieci.
                                                                     
czytaj więcej ...

MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE W LIPCU

26.06.2014 r.


MSZA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE -1.07.2014 O GODZ. 19:00

Czytania na Mszy świętą z modlitwą o uzdrowienie

Intencje na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie

Świadectwa


UWAGA!
Nie będzie Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie w miesiącu sierpniu!


Bóg jest łaskawy

24.06.2014 r.
Jan - imię pochodzenia hebrajskiego, oznacza "Bóg jest łaskawy". W dniu 24 czerwca wspominamy w liturgii Kościoła, Narodzenie Jana Chrzciciela. Urodził się jako syn kapłana Zachariasza i Elżbiety (por.Łk 1, 5-80).

Imię Herolda Mesjasza nosi, posługujący w parafii ks. kan. Jan Rogowski

W tym radosnym dniu życzymy zdrowia, spokoju i pogody ducha. Przede wszystkim Światła, tak Silnego i Jasnego, które przynosi błogosławieństwo samą swoją obecnością.
Niech Duch Boży nieustannie mieszka w Twoim sercu i nie pozwoli nigdy zapomnieć o tym, co w życiu najważniejsze!!!
Szczęść Boże!!! :)


Zdjęcia z Bożego Ciała

21.06.2014 r.
                              

Zobacz więcej zdjęć.


OSTROŁĘCKA ORKIESTRA KAMERALNA  

13.06.2014 r.

W dniu 13 czerwca 2014r. o godz. 19:00 w naszym kościele  

będzie miał miejsce koncert „Świat bajek i musicali”,
który zainauguruje działalność

Ostrołęckiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jakuba Milewskiego.

ZAPRASZAMY

Misje Parafialne

01.06.2014 r.

W dniach 25 maja - 1 czerwca odbyły się w naszej parafii Misje Święte, w czasie których dziękowaliśmy Bogu za 10 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Misje poprowadzili ojcowie redemptoryści - o. Antoni i o. Stefan.
Był to święty czas ćwiczeń duchowych, który zbliżył naszą parafię do Boga i drugiego człowieka. Za trud przeprowadzenia rekolekcji składamy staropolskie "Bóg zapłać", a Parafianom i Gościom dziękujemy za obecność, pomoc i wszelką życzliwość.

Zobacz więcej zdjęć.


Z Z Z

28.05.2014 r.Jubileisz 35 lecia Święceń Kapłańskich Ks. Proboszcza

28.05.2014 r.
26 maja w drugim dniu Misji św. nasz Ks. Proboszcz obchodził Jubileusz 35 lecia Święceń Kapłańskich. Na wieczornym nabożeństwie o godz. 18,00 otrzymał od parafian życzenia, gratulacje i podziękowania.
czytaj więcej ...

I Komunia Święta 2014

17.05.2014 r.
"Drodzy przyjaciele, niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście - właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej - ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem."

List do dzieci


Dobiegł końca czas uroczystości I Komunii św. w naszej parafii. W tym roku wzięło w niej udział 113 dzieci oraz ich rodzice, chrzestni i bliscy. Pierwszą grupę dzieci, w liczbie 57, stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Dzbenina. W drugiej grupie dzieci było 56 i byli to uczniowie Szkół Podstawowych nr 6, nr 10.

Zdjęcia grupowe
czytaj więcej ...

INORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

06.05.2014 r.
PROSZĘ O DOSTARCZENIE DANYCH ŚWIADKÓW DO PIĄTKU 16.05!!!


1) Wyznanie Wiary - 19 maj 2014 godzina 16.00 kościół Zbawiciela Świata.
2) Próby przed Bierzmowaniem: 23 maj po Mszy św. o godzinie 18.00; 27 i 29 maja - godzina 16.00
3) Nowenna do Ducha św. rozpocznie się 24 maja  (24.05 - 01.06) o godz. 18.00, w niedzielę o 10.00, 27 i 29 maja podczas prób, w pozostałe dni nowenna połączona z nabożeństwem majowym.
4) Spowiedź przed Bierzmowaniem podczas trwania Misji św.
5) 2 czerwca 2014r. godz. 18.00 BIERZMOWANIE!!!{usmiech}

ZMARTWYCHWSTAŁ

20.04.2014 r.

W sobotę wieczorem rozpoczynają się obchody Wigilii Paschalnej - w myśl przepisów liturgicznych jej ceremonie należą już jednak do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Kończy się adoracja przy Grobie Pańskim. Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do tabernakulum, umieszczaną w niektórych grobach figurę Chrystusa zdjętego z krzyża należy przykryć białym płótnem; tuż obok pojawia się posąg Zmartwychwstałego. Gasną światła - wigilia jest przecież oczekiwaniem. Łacińskiemu słowu vigilare odpowiada polskie czuwać.

czytaj więcej ...

Życzenia Biskupa Łomżyńskiego - Wielkanoc 2014

19.04.2014 r.

„Umiłowani Bracia i Siostry! ”

Po świętej i bogatej w znaki liturgii Wielkich Dni przeżywamy radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Święta naznaczone atmosferą oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II, przepełniają nasze serca wdzięcznością wobec Boga za podarowane odkupienie oraz za dar życia i osoby Polskiego Papieża. Przypominamy dziś sobie jedne z ostatnich jego słów: „Potrzebujemy Ciebie Zmartwychwstały Panie!” Czynimy je modlitwą o pokój serca każdego z nas, jak i wołaniem o pokój w Europie i na świecie – tym bardziej kiedy myślimy o trudnej i niebezpiecznej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. Niech Zmartwychwstały Pan, który działa w głębiach serca, ugasi spory, pomnoży miłość oraz wzmocni wiarę i nadzieję.

Dzielę się również radością, która przyszła z Watykanu. Papież Franciszek docenił wieloletnią i ofiarną pracę w służbie Stolicy Apostolskiej Księdza Prałata Marka Zalewskiego kapłana Naszego Prezbiterium. Podniósł go do godności Arcybiskupa i mianował Nuncjuszem Apostolskim w Zimbabwe. Ksiądz Prałat przyjmie sakrę biskupią w naszej Łomżyńskiej Katedrze 31 maja o godzinie 17:00. Już dziś na tę uroczystość serdecznie zapraszam i proszę o modlitwę w intencji Arcybiskupa Nominata.

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie – głębokiego doświadczenia zbawczej obecności Chrystusa. Niech każde rodzinne spotkanie, stanie się źródłem radości i mocy potrzebnej w codziennym życiu.

Wasz Biskup
+ Janusz Stepnowski

ŻYCZENIA