Dzisiaj jest : 25 maja 2018 -

Czytania na dziś

25 V 2018 r., Piątek

20.05.2018 r. – Niedziela, Zesłanie Ducha Św.

 1. Dzisiejsze święto w języku ludowym nazywane jest także w Polsce „Zielonymi Świątkami”. Kończy się okres Wielkanocny w tym spowiedzi wielkanocnej. Zesłanie Ducha Św. uczyniło z bojaźliwych uczniów Chrystusa prawdziwych świadków. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar radości, pokoju, cierpliwości i tym samym stańmy się świadkami Chrystusowej Ewangelii. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 2. Jutro Święto Najświętszej Mari Panny – Matki Kościoła. Uszanujmy świąteczny charakter tego dnia, chociaż jest to dla wielu z nas dzień pracy. Dziękując Matce Najświętszej za jej obecność. Wraz z uczniami w Wieczerniku chcemy również dziękować za jej obecność w życiu Narodu i w naszej Ojczyźnie poprzez stulecia. Wyrazem tego niech będzie w dniu jutrzejszym nasze uczestnictwo we mszy św. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 10:00 i 18:00.
 3. We wtorek 22 dzień miesiące. Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta za wstawiennictwem patrona św. Jana Pawła II o godz. 18:00 na którą serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach i zanośmy w ich intencjach prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i na mszy św. o godz. 13:00 – Komunia rocznicowa dzieci. Zapraszamy je na próbę 22 i 23.05 po mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź tych dzieci w piątek od godz. 16:30.
 6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała.
  Już dzisiaj prosimy o przygotowanie ołtarzy:
  I - Na rogu Bursztynowej i Goworowskiej - mieszkańców Osiedla Bursztynowa
  II - Na bloku Nr 33 przy ul. Goworowskiej – mieszkańców bloków przyległych
  III - Na ul. Konopnickiej – mieszkańców tej ulicy.
  IV - Na ul. Fieldorfa „Nila” (przy pomniku) – mieszkańców ul. Wesołej i przyległych.
 7. W imieniu organizatorów ostrołęckich grup charyzmatycznych i Prezydenta Miasta Ostrołęki zapraszamy na Koncert Uwielbienia „Zjednoczeni dla Miłości". Koncert odbędzie się w Boże Ciało o godz. 18.30 przed dawnym Urzędem Wojewódzkim (tzw. „pałacykiem"). Gwarantujemy dobrą zabawę z różnymi atrakcjami przy dźwiękach świetnej muzyki chrześcijańskiej. Koncert kierowany jest dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, a także dla naszych czcigodnych seniorów.
 8. 3 czerwca Ks. Kan Jan Rogowski będzie obchodził wraz ze swoimi kolegami 50 lecie Kapłaństwa. Złotych jubilatów polecamy pamięci modlitewnej i we wspólnym dziękczynieniu w tym dniu na mszy św. o godz. 13:00
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. W imieniu dzieci I Komunijnych i ich rodziców składamy serdeczne podziękowania właścicielom piekarni Kenik-Glinka za ofiarowanie chlebów, p. Annie i Arturowi Chojnowskim właścicielom hurtowni warzywnej za ofiarowanie Osowców na dar ołtarza, a także p. Irenie i Zbigniewowi Bałazym – właścicielom hurtowni mięsa i wędlin. Umiejmy wyrazić naszą wdzięczność w pamięci modlitewnej za ofiarodawców.
 11. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.
 12. W ubiegłym tygodniu poprzedzili nas do Niebieskiej Ojczyzny:
  p. Anna Baprawska l.79, zam. ul. Jaracza 2
  p. Teresa Fluks l.70, zam. ul. Jaracza 12

ks. Jan Świerad - Proboszcz