Dzisiaj jest : 17 stycznia 2018 - Uzdrowienie w dzień szabatu

Czytania na dziś

17 I 2018 r., Środa
Uzdrowienie w dzień szabatu
Czytanie pierwsze
1 Sm 17, 32-33. 37. 40-51
Ewangelia
Mk 3, 1-6

14.01.2018 r. – 2 niedziela zwykła

 1. W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem katolickim, dzisiaj obchodzimy 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
 2. W środę 17 stycznia już po raz 21 obchodzić będziemy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii
 3. Od 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia. Prośmy Boga, aby dał łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, abyśmy jednym głosem chwalili Boga i byli Mu wierni.
 4. We wspomnienie św. Agnieszki 21 stycznia tj. w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Babci, a zaś nazajutrz w poniedziałek Dzień Dziadka. Św. Agnieszka przykładem swojego życia i męczeństwa dała nam wzór wierności wartościom, płynącym z wiary. Okażmy i my swoją wdzięczność tym, którym zawdzięczamy umocnienie i rozwój naszej wiary i za to, że są i czuwają, abyśmy mogli prawidłowo kształtować nasze życie.
 5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiedże religijną i ożywiać wiarę.
 6. Dziękując za życzliwe przyjęcie kapłanów na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planujemy: Porządek kolędy.
 7. W sobotę 20 stycznia Dzień swego patrona będzie obchodził p. Sebastian – nasz organista. Polecamy Go w tym dniu pamięci modlitewnej.
 8. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.

  ks. Jan Świerad - Proboszcz