header

Dzisiaj jest : 26 września 2022 - wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

Dzisiaj Czcimy

XXV Niedziela Zwykła, 18.09.2022

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy między innymi:
  - w środę: święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  - w piątek: wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana

 2. Dzisiaj przed naszym kościołem: Odnowa w Duchu Św. „Wypłyń na głębię”, Przyjaciele Oblubieńca, Męska Grupa Różańcowa „Nazaret” oraz Kościół Domowy zapraszają na prezentacje, podczas których możemy poznać szczegóły ich działalności. Można uzyskać informacje o poszczególnych wspólnotach. Prezentacje odbywają się od.10:45 do 11:30, od 12:15 do 13:00 i od 13:45 do 14:15. Przedstawiciele wspólnot opowiadają, jak Bóg działa w ich życiu i dlaczego warto się zaangażować we wspólnotę. Dla dzieci przewidziane są gry i zabawy sportowe oraz konkurs piosenki. Serdecznie zapraszamy!

 3. We czwartek 22 września o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców miasta Ostrołęka. Jest to modlitwa mająca miejsce każdego 22 dnia miesiąca poprzez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, patrona miasta. Zapraszamy do uczestnictwa.

 4. Również we czwartek 22 września o godz. 19.00 rozpoczynamy cykl spotkań biblijnych zatytułowanych „Ostrołęckie Wieczory Biblijne”. Cykl spotkań poprowadzi ks. dr Zbigniew Skuza, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, biblista. Będzie to okazja do pogłębienia formacji biblijnej i życia Słowem Bożym.

 5. W dniu 1 października w sanktuarium w Osuchowej będzie miało miejsce Diecezjalne Spotkanie Kół Żywego Różańca. Do udziału w pielgrzymce i spotkaniu zaproszone są parafialne wspólnoty Żywego Różańca, zelatorzy i członkowie kół. Zapisy na pielgrzymkę u p. Urszuli Świerżewskiej, animatorki Kół Żywego Różańca.

 6. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. W tym roku rusza ono na trzech poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej

 7. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Łomży organizuje spotkanie szkoleniowe dla fotografów i operatorów kamer, którzy zajmują się dokumentowaniem uroczystości religijnych. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 października 2022 roku, w godz. od 14.00 do 17.00 w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, Plac Jana Pawła II nr 1. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma specjalny dokument uprawniający do posługi fotografa lub operatora kamery podczas uroczystości religijnych. W związku z tym należy wziąć ze sobą zdjęcie formatu paszportowego. Podczas spotkania można również uaktualnić legitymacje, które straciły ważność.

 8. Wszystkim, którzy będą przeżywać swoje imieniny, urodziny i jubileusze przekazujemy jako kapłani najlepsze życzenia i włączamy ich w naszą modlitwę . W szczególny sposób chcemy pamiętać o ks. Mateuszu Dembińskim, który w środę przeżywać będzie dzień swoich imienin.

 9. W tym tygodniu do domu Ojca w niebie odeszli:
  + Jerzy Samsel, l. 78, z ul. Modrzejewskiej,
  + Sabina Kowalczyk, l. 80, z ul. Jaracza,
  + Franciszek Napiórkowski, l. 69, z ul Fieldorfa-Nila
  + Andrzej Popielarz, l. 80, z ul. Konopnickiej
  Wieczny odpoczynek…

 ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz  

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia