Dzisiaj jest : 19 stycznia 2019 -

Czytania na dziś

19 I 2019 r., Sobota

13.01.2019 – Święto Chrztu Pańskiego

  1. Przeżywana dziś niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj kończenia tego czasu świętem Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Boskiej Gromnicznej 2 lutego i do tego dnia pozostaje dekoracja świąteczna w kościele. Przepisy liturgiczne pozwalają również na śpiewanie kolęd w czasie mszy oraz innych nabożeństw.
  2. Dzisiejsze święto jest wielkim wyznaniem miłości i wskazuje na człowieka jako umiłowane dziecko Boga, który na wieczność zamyka je w swoich ramionach. Zadbajmy w naszych rodzinach o świętowanie rocznic chrztu świętego oraz o umocnienie więzi z naszymi rodzicami chrzestnymi. Niech w tych spotkaniach dominuje wdzięczność i radość, iż z miłości rodzi się nowe stworzenie.
    Podziękujmy również za dar chrztu świętego w którym obmyły nas wody życia wiecznego czyniąc nas dziećmi Bożymi i stąd po mszy św. podejdźmy do chrzcielnicy i uczyńmy wodą chrzcielną znak Krzyża.
  3. W czwartek 17 stycznia już po raz 22 będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii.
  4. Natomiast od 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia. Prośmy Boga aby dał łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, abyśmy jednym głosem chwalili Boga i byli Mu wierni.
  5. 19 stycznia w sobotę dzień swoich imienin będzie obchodził Ks. Mariusz, a w przyszłą niedzielę 20 stycznia p. Sebastian – nasz organista. Pamiętajmy o nich w tych dniach w naszych modlitwach.
  6. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich nauczycieli i pracowników Oświaty na spotkanie opłatkowe z Ks. Bpem Tadeuszem Bronakowskim, które odbędzie się 24 stycznia w naszej parafii. O godz. 18:00 msza św. w intencji nauczycieli, po niej koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Kurpie”, a następnie w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 przy ul. Jaracza dzielenie się opłatkiem.
  7. Porządek kolędy
  8. W ubiegłym tygodniu poprzedził nas do Niebieskiej Ojczyzny p. Kazimierz Wawrzyńczak l. 88 zam. ul. Jaracza 16A

ks. Jan Świerad - Proboszcz