Dzisiaj jest : 24 maja 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Czytania na dziś

19.05.2019 r. - 5 niedziela Wielkanocna

 1. W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie Miłości. Warto zauważyć, że wyrazem naszej miłości do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.
 2. W środę 22 dzień miesiąca. Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta za wstawiennictwem patrona Św. Jana Pawła II o godz. 18:00 na którą serdecznie zapraszamy.
 3. Adoracja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie 24 maja w piątek ponieważ 25 w sobotę są śluby. Za tę zmiany serdecznie przepraszamy.
 4. Jak było zapowiadane tydzień temu dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc diecezji w Bertoua w Kamerunie.
 5. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego oraz Proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, zapraszają Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja z całej Diecezji, kapłanów, siostry i braci zakonnych oraz wszystkich wiernych świeckich do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Przyjaciół Rodziny Radia Maryja. Hasłem pielgrzymki jest motto przewodnie Krajowego Duszpasterstwa Trzeźwości w roku 2019: „Młodzi trzeźwi i wolni". Okazją do świętowania jest 15. rocznica konsekracji kościoła parafialnego. Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2019 roku i będzie transmitowana „na żywo" przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.
  Program:
  16.30 - spotkanie przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja z Ojcem z Radia,
  17.30 - rozpoczęcie transmisji w Radiu Maryja i Telewizji Trwam,
  17.33 - audycja w wykonaniu młodzieży,
  17.55 - informacje o kościele i parafii,
  18.00 - modlitwa Anioł Pański,
  18.03 - spotkanie uczestników z Ojcem z Radia goszczącym w Ostrołęce,
  18.20 - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego (kapłani koncelebrujący przywożą ze sobą alby - na miejscu będą ornaty),
  19.45 - skromny posiłek: dla księży i zaproszonych gości na plebanii, dla osób świeckich w domu parafialnym,
  21.30 - rozmowy niedokończone poświęcone tematowi „Młodzi trzeźwi i wolni" ze studia w domu parafialnym parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce.
  Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów, aby zaproszenie przekazali w ogłoszeniach parafialnych, w niedziele 12, 19 i 26 maja br. Jednocześnie prosimy o pomoc w zorganizowaniu grupy pielgrzymkowej (autokarowej lub innej), zwłaszcza członkom Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja. Prosimy też kapłanów o osobisty udział w uroczystości.
 6. W dniach od 28.05 – 01.06 br w naszej parafii odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne Krucjaty Wyzwolenia Człowieka „Ewangelia Wyzwolenia”. Początek spotkań godz. 19:30 i trwać będą ok 2 godz. Na wieczorne spotkania z Jezusem zapraszają Organizatorzy Diakonii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.
 7. W ramach Klubu Kina Niezależnego w Ostrołęckim Centrum Kultury w poniedziałek – 20 maja 2019r. O godz. 19:00 zapraszamy na film „Jestem mordercą” w ramach cyklu Przystanek HISTORIA.
  Thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych XX wieku. Młody milicjant otrzymuje zadanie schwytać seryjnego zabójcę kobiet.
  Serdecznie zapraszamy na film i spotkanie z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej. Wstęp bezpłatny
 8. W imieniu dzieci I Komunijnych i własnym składam serdeczne podziękowanie p. Annie i Arturowi chojnickim właścicielom hurtowni warzywno-owocowej za ofiarowanie owoców na dar ołtarza, a także Irenie i Zbigniewowi Bałazym, właścicielom hurtowni mięsa i wędlin. Bóg zapłać
 9. W ubiegłym tygodniu poprzedziła nas do Niebieskiej Ojczyzny p. Zofia Zych l. 78 zam. w Dzbeninie.