Dzisiaj jest : 19 marca 2018 -

Czytania na dziś

19 III 2018 r., Poniedziałek

18.03.2018 r. – 5 niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana niedzielą Męki Pańskiej, a liturgia słowa poczynając od dziś będzie się koncentrowała na męce Chrystusowej. Stąd już dziś zasłonięte krzyże, które mają nam przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.
  2. Jutro uroczystość św. Józefa, która przypomina nam postać świętobliwego męża, Opiekuna Zbawiciela Świata i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  3. W czwartek 22 dzień miesiąca. O godz. 18:00 msza św. W intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta za wstawiennictwem patrona św. Jana Pawła II na którą serdecznie zapraszamy.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa otwierają ten okres Wielkiego Tygodnia w którym uobecnia się męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tą niedzielą rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Na początku liturgii każdej mszy św. Zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
    Po mszy św. o godz. 18:00 – adoracja Grupy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, która przypada 25 marca liturgicznie została przeniesiona na 9 kwietnia i w tym dniu w naszej parafii będzie można podjąć Duchową Adopcję.
  5. W przyszłą niedzielę tradycyjnie przed Kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  6. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.

ks. Jan Świerad - Proboszcz