Dzisiaj jest : 17 stycznia 2021 - Druga Niedziela zwykła

Czytania na dziś

17 I 2021 r., Niedziela
Druga Niedziela zwykła
Czytanie pierwsze
(1 Sm 3, 3b-10. 19)
Czytanie drugie
(1 Kor 6, 13c-15a. 17-20)

10.01.2021 - Święto Chrztu Pańskiego

 1. Przeżywana dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego, kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. W Polsce jest jednak dawny zwyczaj kończenia tego czasu świętem Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego i do tego czasu pozostaje dekoracja świąteczna w kościele. Przepisy liturgiczne pozwalają również na śpiew kolęd w czasie mszy świętej oraz innych nabożeństw.
 2. Dzisiejsza uroczystość jest wielkim wyznaniem miłości i wskazuje na człowieka jako umiłowane dziecko Boga, który na wieczność zamyka je w swoich ramionach. Zadbajmy w naszych rodzinach o świętowanie rocznicy chrztu św. oraz o umacnianie więzi z naszymi rodzinami chrzestnymi. Niech w tych spotkaniach dominuje wdzięczność i radość, iż z miłości rodzi się nowe stworzenie. Podziękujmy również za dar chrztu św. w którym obmyły nas wody życia wiecznego czyniąc nas dziećmi Bożymi. Skąd po mszy św. podejdziemy do chrzcielnicy w sposób symboliczny dotykając ją i czyniąc znak krzyża św.
 3. W przyszłą niedzielę już po raz 24 będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii.
 4. Także za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
 5. Również w przyszłą niedzielę przypada pierwsza rocznica śmierci ks. Bpa Stanisława Stefanka. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 10:00
 6. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swoich imienin, rocznicę urodzin, czy też różnego rodzaju jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia, prosząc, by Maryja wypraszała im u Swego Syna potrzebne łaski na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem swoich patronów u Tronu Bożego.
 7. W ubiegłym tygodniu poprzedzili nas do Niebieskiej Ojczyzny:
  p. Jacek Serowik l.51 zam. ul. Okrzei,
  p. Ryszard Groszyk l.66, zam. ul. Goworowska 21A,
  p. Józef Głażewski l.76 zam. ul. Modrzejewskiej 3,
  p. Celina Żebrowska l. 24 ul. Modrzejewskiej 13

 

ks. Jan Świerad - Proboszcz