Dzisiaj jest : 23 września 2019 - Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Czytania na dziś

23 IX 2019 r., Poniedziałek
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Czytanie pierwsze
(Ezd 1, 1-6)
Ewangelia
(Łk 8, 16-18)

22.09.2019 r. - 25 niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałekŚw. O Pio,
  w piątekŚw. Wincentego a Paulo,
  w sobotęŚw. Wacława.
 2. Przypominamy rodzicom dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., by dopilnowali, aby ich dzieci odbyły 9 pierwszych piątków miesiąca. Niech to będzie ich dziękczynienie za dar sakramentu chrztu i eucharystii zawierzając jednocześnie swoją przyszłość opiece Chrystusa.
 3. W sobotę 5 października Diecezjalny zjazd Kółek Różańcowych w Osuchowej. Zapisy w zachrystii po mszach św.
  Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8:30. Koszt przejazdu pokrywa parafia.
 4. Dzisiaj niedziela seminaryjna. Modlimy się w intencji alumnów, profesorów i wychowawców naszego seminarium w Łomży, jak także o nowe powołania kapłańskie. Stąd gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie profesora i jednocześnie wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży Ks. Zbigniewa Skuzę, któremu za wygłoszone Słowo Boże składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zostanie ogłoszony podział grup oraz animatorzy. Każda grupa ustali ze swoim animatorem dzień i godzinę spotkań w małych grypach.
  W naszej parafii będzie możliwość przygotowania do bierzmowania w ramach grypy ministrantów oraz scholii młodzieżowej. Jeśli któryś z kandydatów chciałby uczestniczyć w takiej grupie proszony jest o zgłoszenie się do ks. Darka do przyszłej niedzieli.
 6. Zaproszenie na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym
 7. Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zaprasza członków i kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wszystkich, którym leży na sercu wolność i trzeźwość w rodzinach i całym narodzie na ogólnopolską pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 29.09.2016r.
  Kontakt i szczegóły pod nr tel. 602 339 402
 8. W ubiegłym tygodniu poprzedzili nas do Niebieskiej Ojczyzny p. Zygmunt Grodzki l.63, zam. Poznańska 25A