Dzisiaj jest : 21 listopada 2014 - Nawrócenie Zacheusza

Czytania na dziś

21 XI 2017 r., Wtorek
Nawrócenie Zacheusza
Czytanie pierwsze
2 Mch 6, 18-31
Ewangelia
Łk 19, 1-10

19.11.2017 r. – 33 niedziela zwykła

 1. Na pytanie, kto osiągnie zbawienie, dzisiejsza liturgia odpowiada Chrystusową przypowieścią o talentach: osiągnie je ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane od Boga. Odpowiedzmy sobie w sumieniu: Czy wykorzystałem to, co dostałem w prezencie?
 2. Warto też zastanowić się, czy ja jestem przygotowany na spotkanie z moim Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: Kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi, kiedy przystępowałem do Komunii św., czy podejmowałem działania wynikające z miłości Boga i bliźniego.
 3. Pamiętajmy, że nasze czyny zasługujące na niebo są wtedy, kiedy jesteśmy w łasce uświęcającej. Może warto zrobić sobie bilans z przeżytych lat ile z nich przeżyłem w stanie łaski uświęcającej ?
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałekŚw. Rafała Kalinowskiego, patrona oficerów, żołnierzy, orędownika w sprawach trudnych i beznadziejnych,
  we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
  w środęŚw. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz grę na organach, zarówno żyjących jak i zmarłych.
  w piątekŚwiętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy,
  w sobotęŚw. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy, uniwersytetów, adwokatów, filozofów, bibliotekarzy, studentów i uczonych.
 5. We wtorek przypada dzień imienin naszego pasterza Ks. Bpa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. W środę o godz. 18:00 msz św. za Ojczyznę, mieszkańców naszego miasta i za tych, którzy decydują o jego losach za wstawiennictwem patrona naszego miasta Św. Jana Pawła II. Te msze św. będą odprawione 22 dnia każdego miesiąca, na które serdeczne zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca czasów.
  Naszą gotowość na spotkanie z Chrystusem wyraźmy udziałem we mszy św. W tym dniu przypada odpust w naszej parafii i jednocześnie wizytacja kanoniczna parafii. Stąd będziemy gościć pasterza diecezji Ks. bpa Janusza Stepnowskiego, który również będzie głosił Słowo Boże.
  O godz. 10:00 – kanoniczny akt przekazania kluczy i powitanie przez dzieci, rodziców i proboszcza. Na tę mszę św. zapraszamy szczególnie wszystkie grupy młodzieżowe.
  Na mszę św. o godz. 11:30 – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami i pozostałe grupy dziecięce.
  O godz. 13:00 – uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną (o ile na to pozwoli pogoda) z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu i nie tylko. Zapraszamy w szczególny sposób asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatki, wszystkich parafian.
  Na godz. 16:30 – zapraszamy w szczególny sposób rodziny Kościoła Domowego, członków żywego Różańca, grupy adoracyjne, Wspólnotę Duchowej Adopcji dziecka poczętego.
  Na godz. 18:00 – w szczególny sposób zapraszamy grupę Odnowy w Duchu Św. Na zakończenie mszy św. pożegnanie Ks. bpa.
 8. Pan Organista będzie roznosił opłatki w tym tygodniu w godzinach 16:00 – 17:30, 18:30 – 20:30, w sobotę od godz. 10:00
  Poniedziałek – ul. Krzywickiego blok 1, 3, ul. Korzeniowskiej bl. 11, 18, domy jednorodzinne przy ul. Bardacha i Krzywickiego
  Wtorek – ul. Żebrowskiego 4 i domy jednorodzinne ul. Skierkowskiego, ul. Borzykowskiego, ul. Kalinowskiego
  Czwartek – ul. Goworowska bl. 61, domy jednorodzinne ul. Łubieńskiego, ul. Korzeniowskiego, ul. Denisiewicza
  Piątek – domy jednorodzinne ul. Pomian
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.
 11. W ubiegłym tygodniu poprzedziła nas do Niebieskiej Ojczyny p. Małgorzata Potkaj l.71 zam. Goworowska 32

ks. Jan Świerad - Proboszcz