Dzisiaj jest : 19 stycznia 2020 - Druga Niedziela zwykła

Czytania na dziś

19 I 2020 r., Niedziela
Druga Niedziela zwykła
Czytanie pierwsze
(Iz 49, 3. 5-6)
Czytanie drugie
(1 Kor 1, 1-3)

12.01.2020r. - Święto Chrztu Pańskiego

 1. Przeżywamy dziś niedzielę Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. W Polsce jest jednak dawany zwyczaj kończenie tego czasu Świętem Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego i do tego czasu pozostajemy dekoracja świąteczna w kościele. Przepisy liturgiczne pozwalają również na śpiew kolęd w czasie mszy św. oraz innych nabożeństw.
 2. Dzisiejsza uroczystość jest wielkim wyznaniem miłości i wskazuje na człowieka jako umiłowane dziecko Boga, który na wieczność zamyka je w swoich ramionach. Zadbajmy w naszych rodzinach o świętowanie rocznic chrztu świętego oraz o umocnienie więzi z naszymi rodzinami chrzestnymi. Niech w tych spotkaniach dominuje wdzięczność i radość iż z miłości rodzi się nowe stworzenie. Podziękujmy również za dar chrztu świętego w którym obmyły nas wody życia wiecznego czyniąc nas dziećmi Bożymi, stąd po mszy św. podejdźmy do chrzcielnicy i uczyńmy wodą chrzcielną znak Krzyża.
 3. W piątek już po raz 23 będziemy obchodzić Dzień Judaizmy w Kościele Katolickim. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Natomiast 18 stycznia w sobotę rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia. Prośmy Boga, aby dał łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijanom abyśmy jednym głosem chwalili Boga i byli Mu wierni.
 4. 19 stycznia w przyszłą niedziele dzień swoich imienin będzie obchodził Ks. Mariusza, którego polecamy pamięci modlitewnej.
 5. Porządek Kolędy
 6. W ubiegłym tygodniu poprzedzili nas do Niebieskiej Ojczyzny:
  p. Tadeusz Komuda l.63, zam. Goworowska 16,
  p. Tomasz Olk l.46, zam. Łubinowa 10,
  p. Anna Miazga l.59, zam. w Dzbenienie.
 
ks. Jan Świerad - Proboszcz