Dzisiaj jest : 20 marca 2019 -

Czytania na dziś

20 III 2019 r., Środa

17.03.2019 r. – II niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu wspomnienie: we wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
2. Dziś dzień swoich imienin obchodzi ks. Zbigniew. Polecajmy Ks. Zbyszka pamięci modlitewnej, prosząc dla Niego o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.
3. W piątek 22 dzień miesiąca. Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy.
4. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2019 r., obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Dzień ten, ustanowił św. Jan Paweł II, który niejednokrotnie przypominał, że „bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać, to zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…”. Dlatego wierni Bogu i nauczaniu Papieża Rodziny, podejmujemy następujące inicjatywy w naszej parafii:
  • Podjęcie dzieła Duchowej Adopcji na Dzień Świętości Życia 25 marca o godz. 18.00 (modlitwa za dziecko  zagrożonego dokonaniem aborcji, wiadomego Bogu, przez 9 miesięcy),
  • Modlitwa Nowenną przygotowującą do dnia Świętości Życia – każdego dnia o godz. 18.00,
  • Modlitwa o Obronę Życia po każdej Mszy świętej,
  • Droga Krzyżowa prowadzona przez osoby odpowiedzialne za dzieło Duchowej Adopcji w naszej parafii, piątek, godz. 17.15.
5. Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin ks. Jacek Kotowski informuje: „Instytucje kościelne służą swą gotowością udzielania wielorakiej pomocy matkom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W naszej Diecezji istnieje: Fundusz Obrony Życia, Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, Telefon Zaufania oraz dwa Okna Życia, gdzie pozostawione dziecko zostanie otoczone troską i fachową opieką. Jedno znajdujące się przy Opactwie Sióstr Benedyktynek w Łomży a drugie przy Domu Zakonnym Sióstr Szarytek w Ostrołęce (Fara).” Więcej informacji na stronie: duszpasterstworodzin.lomza.pl

Marsze dla Życia i Rodziny, odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2019 r. Dziękujemy wszystkim Organizatorom Marszów z poprzednich lat i jednocześnie gorąco zachęcamy do zaangażowania się w organizację Marszów dla Życia i Rodziny w tym roku”, zachęca diecezjalny duszpasterz rodzin.

6. „W Kościele w Polsce obchodzimy w II niedzielę wielkopostną Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność z 2004 naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych”, pisze ks. Biskup Mazur Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji w komunikacie na Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dziś ofiary do puszek na cele misji.
7. Caritas Diecezji Łomżyńskiej prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2018 na „CARITAS BLIŹNIM”  ze wskazaniem na „Hospicjum w Ostrołęce”. Informacja o numerze KRS znajduje się na obrazkach kolędowych (0000269678).
8. Za tydzień taca na KUL i cele edukacyjne diecezji.
9. Zapraszamy do lektury czasopism katolickich: Dobre Nowiny i Głos Katolicki.

ks. Jan Świerad - Proboszcz