Dzisiaj jest : 26 września 2018 -

Czytania na dziś

26 IX 2018 r., Środa

24.09.2018 r. - XXV Niedziela Zwykła

23.09.2018 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tygodniu w liturgii wspominamy:
  w czwartek -  Wincentego a Paulo,
  w piątek - św. Wacława,
  a w sobotę - św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 2. Dziś Niedziela Seminaryjna. Modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary pieniężne złożone na potrzeby WSD w Łomży.
 3. 6 października na stadionie narodowym w Warszawie odbędzie się spotkanie STADION MŁODYCH. Będzie to wydarzenie na które składa się wiele koncertów, prelekcji, nie zabraknie modlitwy. Osoby zainteresowane wyjazdem na to spotkanie mogą zgłaszać się do ks. Adama.
 4. Dziś o godz. 1800 w naszym kościele modlimy się za naszą Ojczyznę i mieszkańców naszego miasta Ostrołęki.
 5. Jak co roku 28 września w sposób zorganizowany modlimy się na ulicach naszej parafii o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

         - Przy krzyżu misyjnym – prowadzą kółka różańcowe,

         - W okolicach bloku przy ul. Goworowskiej 33 – prowadzi Kościół Domowy,

         - Przy głównym wejściu do Galerii Bursztynowa – prowadzi Odnowa w Duchu Świętym,

         - W okolicach sklepu Leclerc – prowadzi młodzież.
        Serdecznie zapraszamy do udziału w wspólnej modlitwie.

      6. Rodzinom Kościoła Domowego składamy serdeczne Bóg zapłać za ufundowanie 50 sztuk krzeseł do nowo powstałej sali spotkań – sali św. Jana.

      7. 29 września Ochotnicza Straż Pożarna w Dzbeninie będzie obchodzić 90 rocznicę swego istnienia. Msza święta dziękczynna w intencji strażaków i ich rodzin zostanie odprawiona w Dzbeninie o godz. 12.00, w najbliższą sobotę. Polecajmy w modlitwie obecnych strażaków i ich bliskich, a zmarłym wypraszajmy Bożego miłosierdzia.

      8. Informujemy, że w ramach Klubu Kina Niezależnego w Ostrołęckim Centrum Kultury w poniedziałek br. o godz. 19.00 jest do obejrzenia film, pt. „Jan Paweł II i Stefan Wyszyński – historia przyjaźni”. Film opowiada o relacjach, jakie łączyły Prymasa Stefana Wyszyńskiego z biskupem, arcybiskupem i kardynałem Karolem Wojtyłą, a ostatecznie Papieżem Janem Pawłem II od momentu ich poznania aż do ostatnich dni życia prymasa. Wstęp bezpłatny.

       9. W środę 26.09 o godz. 1900 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Na to spotkanie przychodzi również młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

      10. W tym tygodniu do niebieskiej Ojczyzny poprzedzili nas: Anna Dziewirska, l. 88 zamieszkała przy ul. Opalowej i Henryka Cychowska, l. 95, zamieszkała przy ul. Goworowskiej 4

 


ks. Jan Świerad - Proboszcz