Dzisiaj jest : 19 lipca 2018 -

Czytania na dziś

19 VII 2018 r., Czwartek

08.07.2018 r. - 14 niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  W środę Św. Benedykta z Nursji, opata, patrona Europy, architektów i migrantów – Narodowy Dzień Pamięci o ofiarach ludobójstwa na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej,
  W czwartek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa, męczennika, patrona naszej diecezji.
  W piątekświętych pustelników, Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to 13 dzień miesiąca. Procesja fatimska po mszy św. o godz. 18:00, natomiast różaniec o godz. 17:30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 2. W czasie wakacji wyjeżdżamy poza miejsce naszego zamieszkania. Chcemy tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nami. Wykorzystując ten czas nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu.
 3. Zachęcamy do korzystania z parsy katolickiej, która przybliża nam bieżące sprawy Kościoła.
 4. 26 lipca ksiądz biskup zaprasza dziadków z wnukami do ogrodów biskupich w Łomży. Zorganizujemy wyjazd autokarem z naszej parafii, chętnych dziadków i wnuki proszę o zgłaszanie do ks. Adama. W programie zabawy integracyjne, śpiewanki, pączki. W tym roku spotkanie będą prowadzili – ks. Adam i młodzież z naszej parafii.
 5. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.

ks. Jan Świerad - Proboszcz