header

Dzisiaj jest : 4 lutego 2023 - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

Dzisiaj Czcimy

IV Niedziela Zwykła, 29.01.2023

 1. W tym tygodniu:
  - 1 lutego, w pierwszą środę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych: o godz. 17.30 różaniec z udziałem Kół Żywego Różańca i Msza św. o godz. 18.00
 2. We czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. Jezus Chrystus 40. dnia po narodzeniu zostaje przyniesiony do świątyni i ofiarowany Bogu, jak nakazywało prawo mojżeszowe. Ten dzień nazywamy świętem Matki Bożej Gromnicznej. Maryja wskazuje nam tego, który powiedział o sobie: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia (J 8, 12). Poświęcamy gromnice, że jako ludzie wierzący idziemy za Jezusem Chrystusem, światłością świata. To także Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się za wszystkie osoby, które poprzez złożone śluby rad ewangelicznych postępują w drodze ku Bogu. Msze św. o 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00.
 3. 2 lutego to również pierwszy czwartek miesiąca, dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 20.00 spotkanie Męskiej Grupy Różańcowej „Nazaret”: katecheza, adoracja i różaniec.
 4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca: Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00; a także pierwszą sobotę miesiąca: Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00.
 5. W piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Błogosławieństwa „błażejkami” czyli poświęconymi świecami w piątek na zakończenie Mszy św. Zapraszamy tych, którzy w swojej pracy posługują się głosem.
 6. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian i osoby spoza parafii na kurs Nowe życie. Kurs w formie trzydniowych rekolekcji poprowadzi Szkoła Ewangelizacji Dobrego Pasterza Diecezji Łomżyńskiej. Odbędzie się to w ostatni weekend lutego (24-26 lutego). Rozpoczęcie i zakończenie kursu planowane jest w naszym kościele, pozostałe zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1. Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa i zapisów można znaleźć na plakacie na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej oraz na Facebooku parafii.
 7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Kilka wniosków, które rodzą nam się po kolędzie:
  - nasi parafianie cenią sobie odwiedziny duszpasterskie kapłana, jest to ważny punkt w życiu parafialnym;
  - rozmawialiśmy o kościele, o wierze, o życiu rodzinnym, o historii parafii;
  - kościół i parafia ma dla naszych parafian duże znaczenie i jest przedmiotem zatroskania;
  - wiele osób wyrażało radość, że są różne grupy modlitewne i formacyjne, że parafia jest żywa;
  - jest żywe zatroskanie o wiarę młodego pokolenia; wszyscy zauważamy, że większość młodzieży w naszym kościele to kandydaci do bierzmowania; jak docierać do starszych to wyzwanie i dla rodziców i dla nas duszpasterzy;
  - dziękujemy za życzliwe przyjęcie i wszystkie ofiary przekazane na kolędę i na kościół;
 8. W tym tygodniu do domu Ojca w niebie odszedł:
  + Henryk Kraska, l. 86, ul. Stefczyka

 ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia