Dzisiaj jest : 26 lipca 2014 - Przypowieść o siewcy

Czytania na dziś

26 VII 2017 r., Środa
Przypowieść o siewcy
Czytanie pierwsze
Wj 16, 1-5. 9-15
Ewangelia
Mt 13, 1-9

16.07.2017 r. – 15 niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek - Św. Szymona z Lipnicy, patrona studentów,
  w czwartek - bł. Czesława, prezbitera, patrona Wrocławia,
  w piątek - Św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła,
  w sobotę - Św. Marii Magdaleny, patronki kobiet, uczniów, więźniów, fryzjerów, wzywanej w przypadku choroby oczu.
 2. Niebawem rozpoczną się żniwa, które pobudzają nas do refleksji dotyczącej owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza, że dzisiejsza liturgia słowa ukazuje również obraz żniw. Zadajmy więc sobie pytanie: Jak to z tą naszą wiarą jest ? Jakiego rodzaju glebą jest nasze serce.
 3. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębiania wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą. Przez jej piękno przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy św.
 4. W przyszła niedzielę ofiary Zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
 5. Korzystajmy z prasy katolickiej, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.
 6. O. Kazimierzowi składam serdeczne Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże.
 7. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów z racji przypadającego 25 lipca św. Krzysztofa patrona kierowców. Nasza parafia jak co roku przystąpiła do akcji Św. Krzysztofa. Akcja św. Krzysztof jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do Kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych. Polega on na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy. Akcja ta jest Prowadzona z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących. W parafiach odbywa się wtedy z coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Błogosławieństwo to nie dotyczy tylko nowych pojazdów, ale jako ludzie wierzący co roku zwracamy się do Boga z prośbą o błogosławieństwo w podróżach i dziękujemy za szczęśliwie przebyte kilometry.
  Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”.
 8. Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.

ks. Jan Świerad - Proboszcz