Dzisiaj jest : 15 sierpnia 2020 - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Czytania na dziś

09.08.2020 – XIX niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Poniedziałek – Św. Wawrzyńca, patrona pszczelarzy, kucharzy i ratowników GOPR, diakona i męczennika
  Wtorek – Św. Klarę, dziewicę, patronkę dziennikarzy, radia i telewizji oraz malarzy.
 2. W czwartek 13 dzień miesiąca, Wyjątkowo nabożeństwo fatimskie będzie połączone z zakończeniem spotkań grupy Białej. Różaniec o godz. 20:30, następnie procesja i zakończenie Apelem Jasnogórskim. W piątek Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona dziennikarzy, elektryków i ruchu „Pro-Life”.
 3. W sobotę wraz z całym Kościołem podziękujemy Bogu za wyniesienie Maryi z duszą i ciałem do chwały nieba -wraz z całą Ojczyzną podziękujemy za Cud nad Wisłą i ocalenie w 1920 roku naszej niepodległości, a wraz ze wszystkimi, którzy zbierają plony ziemi podziękujemy za dary Boże i pierwociny zbiorów. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów na każdej mszy św.
  W tym dniu przypada święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o żołnierzach zawodowych i żołnierzach Terytorialnej Służby Wojskowej jak również o tych, którzy ofiarowali swoje życie za Ojczyznę. O godz. 10:00 w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. W intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i władz samorządowych.
  Serdecznie na tę mszę św. Zapraszamy. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we mszy św. Oraz powstrzymania się od prac niekoniecznych, ponieważ ten dzień jest świętem nakazanym. Porządki mszy św. Niedzielny.
 4. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła.
 5. Przypominamy o zarządzeniu Przewodniczącego Episkopatu Polski, że w kościele nadal mamy obowiązek zachowywania przepisów sanitarnych tj. noszenie masek, lub stojący na zewnątrz bez masek zachowanie dwu metrowej odległości. Nie lekceważmy tego obowiązku, chociaż wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dla wielu jest on uciążliwy. Cieszymy się i dziękujemy Bogu, że możemy uczestniczyć we mszach św. i nabożeństwach w świątyni bez ograniczeń ilości wiernych, ale szanujmy zdrowie własne i innych pamiętając także na polskie przysłowie iż strzeżonego Pan Bóg strzeże. Kto zapomni maseczki może bezpłatnie otrzymać ją w zachrystii przed masz św.
 6. Wszystkich, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swoich imienin czy też różnego rodzaju jubileuszy składamy najserdeczniejsze życzenia. Obfitości darów Bożych, matczynej opieki Maryi orędownictwo ich patronów u tronu Bożego i nieustannego czuwania nad nimi Bożej Opatrzności.
 7. W ubiegłym tygodniu poprzedził nas do Niebieskiej Ojczyzny Janusz Skoczylas l.74, zam. ul. Nila 12A

ks. Jan Świerad - Proboszcz