Dzisiaj jest : 15 kwietnia 2021 - Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne

Czytania na dziś

15 IV 2021 r., Czwartek
Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne
Czytanie pierwsze
(Dz 5, 27-33)
Ewangelia
(J 3, 31-36)

Aktualności

JEZUS  ŻYJE I CHCE, ABYŚ ŻYŁ

01.04.2020 r.
 
Szkodliwe jest propagowanie fałszywej historiozofii, powoływanie się na prywatne pseudoobjawienia i sny, nonszalancka, wyrwana z kontekstu egzegeza biblijna, ignorowanie, marginalizowanie lub nawet otwarte kwestionowanie współczesnego nauczania Kościoła. Ze słuszną krytyką spotyka się nierozróżnianie porządku natury i łaski, wymiaru duchowego i materialnego, prowadzące do lekceważenia zasad bezpieczeństwa podczas liturgii – czytamy w „Nocie Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa”, podpisanej przez jej przewodniczącego abp. Stanisława Budzika...
czytaj więcej ...

Przewodniczący KEP: Proszę o wyrozumiałość i solidarność społeczną

31.03.2020 r.
 
W przesłaniu na piątą niedzielę Wielkiego Postu abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, prosi o wyrozumiałość wobec obostrzeń, które wiążą się ze stanem epidemii koronawirusa oraz apeluje o solidarność.
czytaj więcej ...

29 marca - Niedziela

28.03.2020 r.
Prośba.
W niedzielę 29 marca pierwszeństwo do wejścia do kościoła mają Ci, którzy na daną godzinę zamówili intencję mszalną.
Te osoby przychodzą do kościoła nie później niż 10 minut przed Eucharystią. Po nich mogą wejść inne osoby. Razem w kościele może być 5 osób.
 
 
czytaj więcej ...

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z APELEM OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

24.03.2020 r.
 

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!"

czytaj więcej ...

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

23.03.2020 r.
 
25 marca możesz podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Możesz to uczynić w domu. Posłuż się tekstem zawierzenia którym rozpoczniesz walkę o Życie dziecka nienarodzonego.
Tekst zamieszczony jest poniżej:
czytaj więcej ...

Módlmy się!

23.03.2020 r.
 
Na prośbę papieża Franciszka, zachęcamy:
 
   1. W środę 25 marca br. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 12.00 do wspólnego, w kościołach czy domach prywatnych, odmówienia modlitwy "Ojcze nasz".
   2. W piątek 27 marca br. o godz. 18.00 do udziału, poprzez media, w modlitwie z Papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra. Będzie to czas słuchania Słowa Bożego i adoracji Najświętszego Sakramentu, które zakończą się błogosławieństwem "Urbi et Orbi".
czytaj więcej ...

Czy Bóg stworzył koronawirusa?

19.03.2020 r.
www.niedziela.pl
Była Środa Popielcowa
w Roku Pańskim 2020.
Ksiądz w kościele
posypał mi głowę popiołem
i powiedział: Pamiętaj biskup,
że jesteś prochem
i w proch się obrócisz...
czytaj więcej ...

Przewodniczący KEP: Być może z tego nieszczęścia wyniknie jakieś dobro

18.03.2020 r.
 
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wiernym świeckim za ich dyscyplinę, kapłanom za niedzielną posługę oraz służbom medycznym za ich służbę życiu – powiedział Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki. Wyraził nadzieję, że z obecnej sytuacji pandemii wyniknie dobro szukania Słowa Bożego.
więcej na: www.diecezja.lomza.pl

Modlitwy o ustanie epidemii

16.03.2020 r.
W związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa na terenie Polski
zachęcamy do modlitwy
o ustanie tej epidemii i w intencji wszystkich, których ona dotknęła.
czytaj więcej ...

Kościół będzie otwarty w ciągu tygodnia przez cały dzień od godz. 6.15 do 18.45.

16.03.2020 r.
   Obecną sytuację można porównać do ewangelicznej burzy ma morzu. Przerażeni apostołowie błagali Pana Jezusa: "Panie, ratuj, giniemy" Mt 8,25b. Jezus jest naszym jedynym ratunkiem. To On nam powiedział: "Beze mnie nic uczynić nie możecie" J 15,5b. Do Niego zwracajmy się z ufnością apostołów i do naszej Matki: "Matko, dzieci proszą, ratuj je".
 
ks. Jan Świerad - Proboszcz
czytaj więcej ...