Dzisiaj jest : 16 lipca 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Czytania na dziś

16 VII 2019 r., Wtorek
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Czytanie pierwsze
(Wj 2, 1-15a)
Ewangelia
(Mt 11, 20-24)

Aktualności

11 Listopada

10.11.2015 r.
zdjęcie do artykułu
   W środę tj. 11 listopada przypada 97 rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę Krwi.
    Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski. Zechciejmy przyjść w tym dniu do naszej świątyni, aby złożyć Bogu dziękczynienie za wolną Ojczyznę i prosić dla Niej o pokój i rozwój. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej na naszych domach.

   Porządek Mszy św. w naszym kościele - niedzielny.
 
   Uroczysta msza św. za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych zostanie odprawiona w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin o godz. 10:00.

Jan Paweł II patronem Ostrołeki

06.11.2015 r.
zdjęcie do artykułu
Prezydent miasta Ostrołęki Janusz Kotowski i Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej patronowi miasta - Św. Janowi Pawłowi II. Ceremonmia będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę, 15 listopada 2015 roku.

Program uroczystości:
godz. 12.00 — odsłonięcie tablicy pamiątkowej na gmachu Ratusza Miejskiego - Pl. Bema 1
godz. 12.30 — koncert Chóru Magnificat i Festiwalowego Zespołu Instrumentalnego pod dyrekcją Piotra Gawrońskiego
- Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego
godz. 13.00 — uroczysta Msza Święta koncelebrowana w Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego pod przewodnictwem nuncjusza Apostolskiego w Polsce Ks. Abp. Celestino Migliore
czytaj więcej ...

Porządek nabożeństw w dniach 1 i 2 listopada 2015

31.10.2015 r.

1 listopada 2015r.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętowaniem radości wszystkich, którzy zakończyli już swoją drogę na ziemi i dzięki temu, że wytrwale biegli w "wyznaczonych zawodach" cieszą się obecnością Boga w chwale nieba.

Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w o godz: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00.

Procesja i msza św. na cmentarzu farnym o godz. 12.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 15.00


czytaj więcej ...

Ksiądz Adam Ulatowski

29.08.2015 r.
zdjęcie do artykułu
Z dniem 27 sierpnia serdecznie witamy w naszej parafii ks. Adama Ulatowskiego. Przez 5 lat pełnił posługę w parafii pw. św. Anny w Kolnie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. Bp Stanisława Stefanka 29 maja 2010r. Pochodzi z Łomży, z parafia Bożego Ciała.

Pożegnanie Ks. Grzegorza

24.08.2015 r.
zdjęcie do artykułu
 
 
DZIĘKUJEMY
czytaj więcej ...

Ksiądz Grzegorz, idzie dalej...

22.08.2015 r.
zdjęcie do artykułu
W dniu jutrzejszym, w niedzielę, dziękuję za posługę Księdzu Grzegorzowi. Uroczyście tego podziękowania dokonamy jako wspólnota parafialna na Mszy św. o godzinie 10.00. Z dniem 27 sierpnia ks. Grzegorz będzie posługiwał w parafii pw św. Anny w Kolnie.
czytaj więcej ...

Rekolekcje Ognia

08.07.2015 r.
zdjęcie do artykułu
www.rekolekcjeognia.pl
Rekolekcje dla młodzieży i osób dorosłych z błogosławieństwem Ks. Bpa Janusza Stepnowskiego poprowadzi o. James Manjackal w dniach od 30 lipca do 2 sierpnia br. Odbędą sie one na hali Gołasia w Ostrołęce. Trwają zapisy przez Internet z całej Polski na stronie www.rekolekcjeognia.pl. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z naszego regionu.
 

Msza Święta na zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno - wychowawczych

29.06.2015 r.
zdjęcie do artykułu

W środę 24 czerwca 2015r. w parafii pod wezwaniem Zbawiciela Świata w Ostrołęce uczniowie „Kolorowej Szkoły" Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjom w Ostrołęce uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

fot.Michał Nerwiński

Uczniom towarzyszyli również wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce. Za pomoc i współpracę bardzo dziękujemy.

Małgorzata Szafrańska

 


Koncert uwielbienia Boga

11.06.2015 r.
zdjęcie do artykułu
Pod wieczór uroczystości Bożego Ciała odbył się I Koncert Uwielbienia, pt. "Zjednoczeni dla miłości".
Chór „Deus Meus”, lokalni artyści oraz dzieci i młodzież z ostrołęckich i podostrołęckich szkół i przedszkoli wystąpiły wspólnie na scenie nieopodal naszego kościoła. Zapraszamy za rok.
czytaj więcej ...

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH

09.06.2015 r.
eostroleka.pl

KOMUNIKAT

DOTYCZĄCY POGRZEBÓW DZIECI UTRACONYCH

Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w czerwcu odbędą się kolejne pogrzeby dzieci zmarłych przed narodzinami, których ciała nie zostały odebrane ze szpitali, znajdujących się na terenie naszej diecezji, bądź rodzice pozostawili je tam świadomie, aby zostały pochowane w Grobach Dzieci Utraconych...

13 czerwca br., godz. 10:00  w Ostrołęce w parafii Nawiedzenia NMP

GROBY DZIECI UTRACONYCH

Poronienie - krok po kroku

Zbawienie

czytaj więcej ...

Spływ kajakowy

07.06.2015 r.

Spływ kajakowy rzeką Liwiec30.06.-02.07.2015 r.

I dzień – 30 czerwca wtorek

wodowanie – KISIELANY , ok. godz. 11:00 czas płynięcia 4-5 h, nocleg w gospodarstwie agroturystycznym WÓLKA PROSZEWSKA 54, nad rzeką (łazienki, prysznice)

II dzień – 1 lipca środa

czas płynięcia 6 h, nocleg w namiotach pod zamkiem w LIWIE, zwiedzanie zamku-zbrojowni

III dzień – 2 lipca czwartek

dopływamy do WĘGROWA, zwiedzanie miasta (Rynek Mariacki, Bazylika, Klasztor) zakończenie w PAPLINIE lub Borzychach

kajaki poliestrowe typu delfinek, zapewniona opieka ratownicza i medyczna, wyżywienie, szczegóły http://kajaki-liwiec.pl    

Koszt ok. 160 zł

Zgłoszenia i informacje – ks. Grzegorz  

czytaj więcej ...

VI Festiwal Młodych

07.06.2015 r.
zdjęcie do artykułu

6. Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej - 20 czerwca 2015 r.


CZYSTEGO SERCA I MOCNEGO DUCHA!


Święty Jan Paweł II mawiał, że "urok" młodości to jest odkrycie świata wewnętrznego, mojego wewnętrznego "ja" (Kraków 1997r.), że każdy dar, jest nam nie tylko dany, ale i zadany. Nie inaczej jest z darem młodości, miłości czy wiary. Mamy być tymi, którzy z wdzięcznością przyjmują Boże bogactwa i dzielą się nimi z drugimi. Młodzież, z którą kochał się spotykać prosił: "Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach waszego życia. Liczę na was. Liczę na wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi. Nie żałujcie na ten cel młodzieńczego entuzjazmu, wysiłku ani ofiary, a Bóg, dawca nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję" (Rz 15, 13). (Poznań, 03.06.1997).


Wierni nauczaniu św. Jana Pawła II w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zapraszamy na 6. Festiwal Młodych do Sanktuarium Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Będzie to okazja do dziękczynienia za kolejny rok szkolny i katechetyczny, za sakrament bierzmowania. Będzie to czas i miejsce pogłębienia wiary, a dla niektórych miejsce podejmowania ważnych życiowych decyzji. Będzie to również, kolejny przystanek na drodze ku Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Hasło tegorocznego festiwalu związane jest wprost z hasłem tegorocznych przygotowań do spotkania z Papieżem Franciszkiem: „Błogosławieni czystego serca." Podczas spotkania u „Królowej Młodzieży", chcemy prosić za Psalmistą: „Stwórz o Boże we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha (Ps 51,12)". Potrzebujemy czystego serca, aby być prawdziwym człowiekiem. Czyste serce pozwala nam sprawiedliwie i z miłosierdziem patrzeć na świat. Pomaga wybierać dobro, jest głosem mądrości i siedzibą Ducha Świętego oraz Jego mocy. W czystym sercu rodzą się dobre pragnienia.


Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu Księży, Siostry Zakonne, Katechetów, Wychowawców, a przede wszystkim młodzież. Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W roku ubiegłym do Matki Bożej Płonkowskiej przybyło ponad 2000 osób. Ufamy, że w tym roku będzie podobnie a zaproszeni goście sprostają oczekiwaniom uczestników.


PROGRAM:

9:30 – spotkanie przy źródle „na Łasku" i zawiązanie wspólnoty

10:00 – rozpoczęcie nabożeństwa i wniesienie znaków ŚDM oraz procesja do pola festiwalowego

10: 30 – powitanie i uroczyste rozpoczęcie VI Festiwalu Młodych


I część – „Stwórz o Boże we mnie serce czyste...."

11:00 – koncert ewangelizacyjny - BĘSIU – RYMCERZE – cz. I

11: 45 – Katecheza: Jak skradziono naszą niewinność ?– Rafał Porzeziński

13:00 – spotkania w grupach

13:30 – podsumowanie spotkań i wnioski – BĘSIU – RYMCERZE - cz. II

14:00 – obiad


II część – „... i odnów we mnie moc Ducha"

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15:15 – świadectwo – Krystian Kukułka

16:00 – Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, możliwość spowiedzi (pole pokuty), modlitwa wstawiennicza

17:30 – Przygotowanie do Eucharystii

18:00 – Msza Święta

20:00 – KONCERT – zespół DZIEŃ DOBRY, Apel Jasnogórski i zakończenie


Zespoły: JUŻ I JESZCZE NIE, ANGELS SONG POWER, RYMCERZE, GAUDEAMUS, DZIEŃ DOBRY.

Zapisy i zgłoszenia u ks. Grzegorza