header

Dzisiaj jest : 30 listopada 2021 - Święto św. Andrzeja, apostoła

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

30 XI 2021 r., Wtorek
Czytanie pierwsze
(Iz 49, 1-6)
Czytanie drugie
(Rz 10, 9-18)
Ewangelia
(Mt 4, 18-22)

Dzisiaj Czcimy

2020-10-25T15:04:00+01:00 zbawiciel.ostroleka.pl

Bierzmowanie – zmiany w związku z sytuacją epidemiczną.

Bierzmowanie – zmiany w związku z sytuacją epidemiczną.

   W związku ze wzrostem zachorowań w powiecie Ostrołęka i zmianą sytuacji epidemicznej jesteśmy zmuszeni dokonać pewnych zmian w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zmiany te są zgodne z zaleceniami wydanymi przez Kurię diecezjalną i podyktowane bezpieczeństwem młodzieży oraz innych osób przychodzących do naszego kościoła:

  • Zostają zawieszone jakiekolwiek spotkania planowane w kościele, zarówno te ogólne jak i te w małych grupkach. Jeśli uda się nam zorganizować jakąś inną formę spotkań, zostanie to podane do informacji w ogłoszeniach parafialnych a także na stronie oraz na profilu oficjalnym parafii facebook.
  • Aby uniknąć gromadzenia się młodzież przy zakrystii po Mszy św., kiedy to kandydaci przychodzą po pieczątki, bardzo proszę aby RODZICE podpisywali w indeksach obecność w odpowiednim miejscu. Dotyczy to obecności na Mszy św. w kościele, jak również oglądanej ewentualnie transmisji Mszy w telewizji czy intrenecie w przypadku kwarantanny lub innych okoliczności które uniemożliwiają bezpośredni udział w Mszy św. w kościele. Ta sama zasada dotyczy również różańca w październiku.
  • Bardzo proszę pamiętać, oczywiście z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych, o comiesięcznej spowiedzi. Najlepiej w pierwszy piątek miesiąca, ale można to uczynić również w inny dzień. W czasie Mszy św. w tygodniu w kościele nie ma wiele osób i można spokojnie i przede wszystkim bezpiecznie, z zachowaniem dystansu, przystąpić do spowiedzi. Podpis w indeksie składa ksiądz spowiednik.