header

Dzisiaj jest : 7 grudnia 2022 - Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

Dzisiaj Czcimy

2020-04-18T22:21:00+02:00 zbawiciel.ostroleka.pl

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza uroczystość oparta jest przede wszystkim na opisie ewangelicznym przyjścia Zmartwychwstałego do Wieczernika, w którym znajdowali się przestraszeni Apostołowie.
My dzisiaj w okresie epidemii przeżywamy podobne uczucia. Zadajemy sobie pytanie, podobne jak Apostołowie: Co będzie dalej z nami, jak będzie wyglądało nasze życie w najbliższych tygodniach czy miesiącach? Kiedy to się wszystko skończy i czy będziemy mogli wrócić do normalnego życia?
Słowa otuchy i nadziei kieruje do nas sam Zmartwychwstały Chrystus: „Nie bójcie się. Nie lękajcie się”. Te słowa Jezusa stały się mottem nauczania patrona naszego miasta św. Jana Pawła II, który do nas i do wszystkich ludzi na świecie prosił: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, dokonując w dniu 17 sierpnia 2002 roku w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
Dzisiaj w uroczystość Miłosierdzia Bożego stańmy w prawdzie o sobie samych i swoich relacjach z Jezusem Miłosiernym. Niewątpliwie pomocą w takim otwarciu są objawienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Zechciejmy sięgnąć do jej „Dzienniczka”, modląc się „Koronką do Miłosierdzia Bożego”, a także wykorzystujmy inne wskazane przez nią praktyki modlitewne.

2. Od jutrzejszego dnia zgodnie z nowym zarządzeniem uzależniającym ilość wiernych w świątyni od jej metrażu w naszym kościele, będzie mogło przebywać 90 osób, przy zachowaniu obowiązujących środków ostrożności: maseczki zakrywające nos i usta oraz rękawiczki na rękach.

3. Zachęcamy zwłaszcza w dni powszednie na Mszach świętych do wypełnienia obowiązku spowiedzi wielkanocnej.

4. W najbliższym czasie podamy nowe terminy i sposób przeprowadzenia I Komunii świętej w parafii. Przy tych ustaleniach zostaną uwzględnione:

  • „Wskazania Biskupa Łomżyńskiego dotyczące Uroczystości Pierwszej Komunii świętej”, wydane 15 kwietnia br.,
  • opinia rodziców dzieci komunijnych,
  • a także zostanie wzięta pod uwagę sytuacja rozwoju epidemii w kraju.

Kontakt rodziców dzieci komunijnych w sprawie I Komunii świętej: ostroleka.zbawiciel@diecezja.lomza.pl

5. W ubiegłym tygodniu poprzedzili nas do Niebieskiej Ojczyzny:

Genowefa Bieńkowska, lat 78, zam. ul. Modrzejewskiej 13,
Marianna Stopka, lat 86, zam. ul. Modrzejewskiej 17,
Piotr Dębski, lat 84, zam. ul. Goworowska 31.

Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.