Dzisiaj jest : 05 marca 2021 - Przypowieść o dzierżawcach winnicy

Czytania na dziś

WIELKI CZWARTEK

08.04.2017 r.
zdjęcie do artykułu
Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie przez wszystkich kapłanów naszej parafii o godzinie 18.00 z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom na pamiątkę obmycia nóg Apostołom. Po zakończeniu Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie, czas opuszczenia i trwogi konania.
Adoracja do 22.oo.
Tego dnia będzie można podziękować Jezusowi za sakrament Kapłaństwa. Wyrazem tej wdzięczności będzie możliwość podjęcia trudu modlitwy za jednego z kapłanów (niekoniecznie z naszej parafii). Będą rozdawane wizytówki - prośby o modlitwę. Nasza parafia uczestniczy w Ogólnopolskiej akcji "Słudzy Pana - Kapłani proszą o modlitwę"
 
Panie Jezu Chryste,
który jako kapłan złożyłeś siebie w ofierza,
proszę Cię daj swojego Ducha biskupom, prezbiterom
i diakonom, aby nosili w sobie pragnienie ofiarowania
swego życia dla Ciebie i dla braci. Niech będą jak chleb,
który zgłodniali przyjmą i którym się posilą.
Proszę Cię dzisiaj szczególnie za tego kapłana,
którego polecono mojej modlitwie.
 
Podaną modlitwę prosimy odmawiać przez 30 dni. Zachęcamy, by łączyć ją z modlitwą osobistą (Różaniec, Koronka...) lub z dowolnymi praktykami religijnymi (Eucharystia, post, abożeństwo...) Po zakończeniu intencję można przekazać następnej osobie.