Dzisiaj jest : 17 listopada 2018 -

Czytania na dziś

17 XI 2018 r., Sobota

Aktualności

Głośmy radość życia

21.03.2014 r.
Głośmy radość życia! Pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny. 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego pragniemy po raz kolejny przejść ulicami naszego miasta, by w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Bogu za dar każdego życia ludzkiego.

czytaj więcej ...

Nie będzie już zimy!!!

11.03.2014 r.
Jak brzmi przysłowie "na Grzegorza zima do morza", aby tak się stało trzeba 12 marca z kwiatami i życzeniami pełnymi uśmiechu iść do:


Drogi Solenizancie!!!
Życzymy Tobie, byś z radością i odwagą głosił chwałę Pana. Podążaj za głosem serca i ciesz się każdą chwilą ze spotkania z drugim człowiekiem. Niech Cię Pan błogosławi i strzeże!!! {usmiech}
Wspólnota Parafii Zbawiciela Świata
FoTo

Uratuj Świętego

11.03.2014 r.
Uratuj Świętego! VI Edycja Akcji – Dobrze, że jesteś...

Akcja Uratuj Świętego to inicjatywa, która powstała w 2009 roku z inicjatywy dk. Tomasza Trzaski – twórcy Portalu Młodych Diecezji Łomżyńskiej PokolenieJP2.pl jako odpowiedź na potrzebę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją.
Istotą akcji jest codzienna modlitwa wybraną modlitwą za dzieci nienarodzone, których życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Wierzymy mocno, iż ta modlitwa ratuje Zycie dziecka, które jest przecież święte - stąd nazwa akcji „Uratuj Świętego!”.

Tegoroczna - VI edycja akcji - przebiegać będzie od 16 do 24 marca i zakończy się obchodami Dnia Świętości Życia.
Hasłem tegorocznej edycji są słowa „Dobrze, że jesteś...” które mają podkreślać różne wymiary piękna obecności drugiej osoby. Każdy dzień akcji będzie miał swój temat, który będzie rozwinięciem hasła akcji (np.: Dobrze, że jesteś, bo uczysz mnie kochać!)


czytaj więcej ...

Z życzeniami do...

25.02.2014 r.
... znakomitego lekarza ... można i tak napisać, ponieważ w dniu dzisiejszym przypada wspomnienie  św. Cezarego z Nazjanzu - patrona ks. Cezarego Czarkowskiego


DROGI SOLENIZANCIE
Życzymy Tobie, byś z radością i odwagą głosił chwałę Pana. Podążaj za głosem serca i ciesz się każdą chwilą ze spotkania z drugim człowiekiem. Niech Cię Pan błogosławi i strzeże!!!
Wspólnota Parafii Zbawiciela ŚwiataFoTo

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym

15.02.2014 r.


Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) są propozycją dla Ciebie, jeśli:
- w swoim sercu przeżywasz jakąś tęsknotę za Bogiem,
- wydaje Ci się, że Go nie znasz, lub znasz za mało,
- straciłeś sens swojego życia, lub pogubiłeś się w życiu.


Rekolekcje prowadzą do spotkania z Bogiem, który kocha, i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako Panu. W grupach Odnowy traktowane są jako rekolekcje inicjacyjne, przygotowujące do modlitwy o odrodzenie w Duchu Świętym. Od nich rozpoczyna się droga formacji. Są odpowiednikiem Seminarium życia w Duchu Świętym. Forma i treść rekolekcji wymagają pewnej dojrzałości i dlatego udział w nich mogą wziąć osoby, które ukończyły 17 lat.
czytaj więcej ...

CHRZTY, ŚLUBY, POGRZEBY

13.02.2014 r.

Sakramenty obejmują wszystkie etapy i wszystkie ważne momenty życia chrześcijanina: sprawiają narodzenie i rozwój chrześcijańskiego życia wiary, uzdrowienie i dar posłania (KKK 1210). Chrystus, ustanawiając sakramenty, dał człowiekowi pomoc na wszystkie okoliczności życia. Pomaga mu we wszystkich sprawach. Należy do nich także wzrastanie w łasce.

W minionym czasie przez Sakrament chrztu zostały włączone do wspólnoty Kościoła nowe dzieci; kolejne pary udzieliły sobie Sakramentu małżeństwa; a przez obrzęd Pogrzebu katolickiego pożegnaliśmy kolejnych naszych parafian.

czytaj więcej ...

Orszak Trzech Króli

06.01.2014 r.

          
Orszak Trzech Króli w Ostrołęce wyruszył spod kościoła pw. Zbawiciela Świata, a zakończył się w hali im. Arkadiusza Gołasia wspólną Eucharystią, której przewodniczył  bp. Tadeusz Bronakowski. Orszak przeszedł ulicami: Gorbatowa, Kopernika i Bogusławskiego.    
FoTo

Imieniny Księdza Mieczysława

01.01.2014 r.
Czcigodny Solenizancie!
Drogi Księże Mieczysławie!
W dniu Twoich imienin, od całej naszej wspólnoty parafialnej Zbawiciela Świata składamy Ci gorące i serdeczne życzenia imieninowe.
życzymy Ci dużo zdrowia, pomyślności, zadowolenia ze swojej kapłańskiej służby i wiele radości w życiu codziennym.
Niech Twój Patron pomaga Ci w pracy, chroni od złego i wspiera w chwilach trudnych.
Żyj nam, Drogi Księże Mieczysławie długie lata, nieś Ewangelię i posługę Kapłańską.
Chcemy też podziękować Ci za pracę w naszej parafii, za pomoc, za sprawowane Eucharystie, posługę w konfesjonale
i udzielaną Komunię św.
Niech Bóg darzy Cie swoim błogosławieństwem, a Matka Boże, Matka wszystkich kapłanów osłania płaszczem swojej opieki!
SZCZĘŚĆ CI BOŻE!!!


  

Betlejemskie Światło Pokoju 2013

21.12.2013 r.


Latarenka. Świeczka. Lampion. Kaganek. Znicz. Nie ważne w jakiej formie, ważne by jeden, żywy ogień prosto z Betlejem mógł zagościć w każdym domu. To jest misja, której podejmują się skauci z całej Europy i wielu innych państw na świcie.
Wiele osób pyta z niedowierzaniem, czy to oby ten sam ogień, czy nie zgasł, a po co, a co to za różnica, czy to ten, czy inny... Odpowiedź jest prosta: Tak, przekazujemy ogień z Betlejem. A jak gaśnie nam jedna latarenka, to mamy tysiące w zanadrzu. Ten ogień pochodzi z miejsca cudownego, z miejsca największej łaski dla świata! W okresie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się tym szczególnym darem, dać namacalny dowód pojednania, współpracy, braterstwa, poświęcenia, wiary i nadziei. Choć na co dzień staramy się czynić świat nieco lepszym, to poprzez Betlejemskie Światło Pokoju chcemy by tego zadania podjął się każdy człowiek!

Co roku nasza betlejemska sztafeta przyjmuje inne hasło przewodnie. Adwent to czas oczekiwania i refleksji. Niosąc słowa Pisma Świętego motywujemy siebie i innych do podjęcia się pracy nad sobą, zmiany nawyków, pomocy innym, tworzenia lepszego świata!
czytaj więcej ...

Rekolekcje adwentowe 2013

14.12.2013 r.
W najbliższą niedzielę, 15 grudnia w naszym kościele rozpoczniemy 4-dniowe rekolekcje.
Rekolekcje poprowadzi O. Antoni Sowa.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nauk rekolekcyjnych, spowiedzi i uczestnictwa w ofierze Mszy świętej.


Prosimy zgłaszać do wtorku chorych, których mamy odwiedzić w domach. Odwiedziny odbędą się w środę 18 grudnia.  
czytaj więcej ...

Imieniny Księdza Proboszcza

14.12.2013 r.

Dziś, 14 grudnia obchodzimy święto patrona naszego księdza proboszcza św. Jana od Krzyża. W tym dniu pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia:

Księże Proboszczu, niech nieustannie towarzyszy ci światłość, która rozświetli nawet najciemniejszą dolinę. Przez całe swoje życie podążaj z ufnością i nadzieją krok po kroku śladami Pana. Wszystko, co robisz czyń z młodzieńczą pasją i nigdy nie przestawaj cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi. Niech Twe serce przepełnia miłość, którą będziesz mógł się dzielić z potrzebującymi.
Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
Grupy działające w parafii złożą życzenia Księdzu Proboszczowi.


FoTo
czytaj więcej ...

Orszak Trzech Króli

07.12.2013 r.

          
Orszak Trzech Króli w Ostrołęce wyruszył spod kościoła pw. Zbawiciela Świata, a zakończył się w hali im. Arkadiusza Gołasia wspólną Eucharystią, której przewodniczył  bp. Tadeusz Bronakowski. Orszak przeszedł ulicami: Gorbatowa, Kopernika i Bogusławskiego.    
FoTo
czytaj więcej ...

W W W

29.11.2013 r.
1. Hasło
WWW – Wierzę. Wspieram. Wzmacniam.
czytaj więcej ...

Nowi Ministranci, Lektorzy i Ceremoniarze.

29.11.2013 r.
W niedzielę Chrystusa Króla Biskup Tadeusz Bronakowski ustanowił w naszej parafii nowych ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.
czytaj więcej ...

Trzej Królowie w Ostrołęce -  06.01.2014 r.

21.11.2013 r.

Na początku stycznia 2014 r. nasze miasto czeka wielka niespodzianka ! Kilka dni po nowym roku, ulicami Ostrołęki przejdzie barwny korowód, któremu będą przewodzili trzej królowie z odległych krajów. Towarzyszyć im będzie ich dwór w oryginalnych strojach, wierni poddani oraz liczne zwierzęta.
czytaj więcej ...