Dzisiaj jest : 16 lipca 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Czytania na dziś

16 VII 2019 r., Wtorek
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Czytanie pierwsze
(Wj 2, 1-15a)
Ewangelia
(Mt 11, 20-24)

Aktualności

I Komunia Święta 2014

17.05.2014 r.
"Drodzy przyjaciele, niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście - właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej - ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem."

List do dzieci


Dobiegł końca czas uroczystości I Komunii św. w naszej parafii. W tym roku wzięło w niej udział 113 dzieci oraz ich rodzice, chrzestni i bliscy. Pierwszą grupę dzieci, w liczbie 57, stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Dzbenina. W drugiej grupie dzieci było 56 i byli to uczniowie Szkół Podstawowych nr 6, nr 10.

Zdjęcia grupowe
czytaj więcej ...

INORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

06.05.2014 r.
PROSZĘ O DOSTARCZENIE DANYCH ŚWIADKÓW DO PIĄTKU 16.05!!!


1) Wyznanie Wiary - 19 maj 2014 godzina 16.00 kościół Zbawiciela Świata.
2) Próby przed Bierzmowaniem: 23 maj po Mszy św. o godzinie 18.00; 27 i 29 maja - godzina 16.00
3) Nowenna do Ducha św. rozpocznie się 24 maja  (24.05 - 01.06) o godz. 18.00, w niedzielę o 10.00, 27 i 29 maja podczas prób, w pozostałe dni nowenna połączona z nabożeństwem majowym.
4) Spowiedź przed Bierzmowaniem podczas trwania Misji św.
5) 2 czerwca 2014r. godz. 18.00 BIERZMOWANIE!!!{usmiech}

ZMARTWYCHWSTAŁ

20.04.2014 r.

W sobotę wieczorem rozpoczynają się obchody Wigilii Paschalnej - w myśl przepisów liturgicznych jej ceremonie należą już jednak do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Kończy się adoracja przy Grobie Pańskim. Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do tabernakulum, umieszczaną w niektórych grobach figurę Chrystusa zdjętego z krzyża należy przykryć białym płótnem; tuż obok pojawia się posąg Zmartwychwstałego. Gasną światła - wigilia jest przecież oczekiwaniem. Łacińskiemu słowu vigilare odpowiada polskie czuwać.

czytaj więcej ...

Życzenia Biskupa Łomżyńskiego - Wielkanoc 2014

19.04.2014 r.

„Umiłowani Bracia i Siostry! ”

Po świętej i bogatej w znaki liturgii Wielkich Dni przeżywamy radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Święta naznaczone atmosferą oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II, przepełniają nasze serca wdzięcznością wobec Boga za podarowane odkupienie oraz za dar życia i osoby Polskiego Papieża. Przypominamy dziś sobie jedne z ostatnich jego słów: „Potrzebujemy Ciebie Zmartwychwstały Panie!” Czynimy je modlitwą o pokój serca każdego z nas, jak i wołaniem o pokój w Europie i na świecie – tym bardziej kiedy myślimy o trudnej i niebezpiecznej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. Niech Zmartwychwstały Pan, który działa w głębiach serca, ugasi spory, pomnoży miłość oraz wzmocni wiarę i nadzieję.

Dzielę się również radością, która przyszła z Watykanu. Papież Franciszek docenił wieloletnią i ofiarną pracę w służbie Stolicy Apostolskiej Księdza Prałata Marka Zalewskiego kapłana Naszego Prezbiterium. Podniósł go do godności Arcybiskupa i mianował Nuncjuszem Apostolskim w Zimbabwe. Ksiądz Prałat przyjmie sakrę biskupią w naszej Łomżyńskiej Katedrze 31 maja o godzinie 17:00. Już dziś na tę uroczystość serdecznie zapraszam i proszę o modlitwę w intencji Arcybiskupa Nominata.

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie – głębokiego doświadczenia zbawczej obecności Chrystusa. Niech każde rodzinne spotkanie, stanie się źródłem radości i mocy potrzebnej w codziennym życiu.

Wasz Biskup
+ Janusz Stepnowski

ŻYCZENIA

Wielka SOBOTA

19.04.2014 r.

Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. Według Tradycji apostołowie rozpierzchli się po śmierci Jezusa, a jedyną osobą, która wytrwała w wierze, była Bogurodzica. Dlatego też każda sobota jest w Kościele dniem maryjnym.

Po śmierci krzyżowej i złożeniu do grobu wspomina się zstąpienie Jezusa do otchłani. Wiele starożytnych tekstów opisuje Chrystusa, który “budzi” ze snu śmierci do nowego życia Adama i Ewę, którzy wraz z całym rodzajem ludzkim przebywali w Szeolu.

czytaj więcej ...

Wielki Piątek

18.04.2014 r.

Wielki Piątek to dzień Krzyża. Po południu odprawiana jest niepowtarzalna wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. Celebrans i asysta wchodzą w ciszy. Przed ołtarzem przez chwilę leżą krzyżem, a po modlitwie wstępnej czytane jest proroctwo o Cierpiącym Słudze Jahwe. Następnie czyta się lub śpiewa, opis Męki Pańskiej według św. Jana.

Po homilii w bardzo uroczystej modlitwie wstawienniczej Kościół poleca Bogu siebie i cały świat, wyrażając w ten sposób pragnienie samego Chrystusa: aby wszyscy byli zbawieni. Szczególnie przejmujące są modlitwy o jedność chrześcijan, prośba za niewierzących i za Żydów.

czytaj więcej ...

Dziękujemy!!!

18.04.2014 r.
Wielki Czwartek - Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa!!!

Kapłani par. Zbawiciela Świata dziękują Parafianom za życzliwość, dobre słowo, MODLITWĘ!!!
Dziękujemy WAM za podjęcie modlitwy w akcji: " Słudzy Pana" nie tylko za nas, ale innych kapłanów!!!
Niech Wam Chrystus udziela wielu łask, za modlitwę za tych, którzy posłani są do WAS!!!
Szczęść Boże!!!
czytaj więcej ...

WIELKIE DNI - NIEDZIELA PALMOWA

12.04.2014 r.
Gałązki wierzbowe
"W Kwietną Niedzielę, kto bagniątka nie połknął, (...) to już dusznego zbawienia nie otrzymał"
Mikołaj Rej: "Postylla Pańska", 1557

czytaj więcej ...

Marsz dla Życia i Rodziny

31.03.2014 r.

25 marca 2014
Ojciec Święty Jan Paweł II w encyklice Ewangelium Vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego podkreślił szczególnie znaczenie tej daty, Papież powiedział:
"Wybrałem tę datę dlatego, że nabiera ona szczególnego znaczenia właśnie w kontekście życia. W chwili Zwiastowania Maryja Dziewica przyjmuje nowinę o swoim Bożym macierzyństwie. Wypowiedziane przez nią "tak" jest kumulacją wszystkich "tak", które każda matka wypowiada wobec życia własnego dziecka. Maryjo, Matko Stwórcy życia, Matko żyjących, pomóż całej ludzkości coraz bardziej cenić wielki dar życia."
W 1998 r. w odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II zawarte  w encyklice Evangelium Vitae, Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła 25 marca "Dniem Świętości Życia".

25 dnia każdego miesiąca po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji obrony życia poczętego.

czytaj więcej ...

SPOTKANIE Z ROBERTEM TEKIELI

29.03.2014 r.

W dniach 31 marca i 1 kwietnia gościć będziemy w naszej parafii znanego dziennikarza i publicystę Roberta Tekieli, specjalistę od zagrożeń duchowych.

W tych dniach podczas każdej mszy świętej pan Tekieli będzie przybliżał nam problematykę zniewoleń duchowych i wyjaśniał jakie zagrożenia niosą ze sobą nowe ideologie, New Age Joga , wróżby i horoskopy,  tarot, amulety, medytacje wschodnie i sztuki walki, pseudo-terapie i medycyna alternatywna typu homeopatia, reiki, biorezonans czy metoda Hellingera.

Spotkania odbędą się w poniedziałek 31 III i wtorek 1 IV

podczas każdej mszy świętej o godz. 6:30, 10:00, 16:30 i 18:00

W poniedziałek po mszy świętej o godz. 18:00 zapraszamy na drogę krzyżową .

Spotkania zakończymy we wtorek mszą świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz.  18:00.

Podczas każdej mszy świętej możliwa będzie spowiedź wielkanocna.

Robert Tekieli - uważaj na sekty
"Wojna Duchowa" - p. Robert Tekieli - Krucjata Wyzwolenia Człowieka
czytaj więcej ...

Głośmy radość życia

21.03.2014 r.
Głośmy radość życia! Pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny. 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego pragniemy po raz kolejny przejść ulicami naszego miasta, by w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Bogu za dar każdego życia ludzkiego.

czytaj więcej ...

Nie będzie już zimy!!!

11.03.2014 r.
Jak brzmi przysłowie "na Grzegorza zima do morza", aby tak się stało trzeba 12 marca z kwiatami i życzeniami pełnymi uśmiechu iść do:


Drogi Solenizancie!!!
Życzymy Tobie, byś z radością i odwagą głosił chwałę Pana. Podążaj za głosem serca i ciesz się każdą chwilą ze spotkania z drugim człowiekiem. Niech Cię Pan błogosławi i strzeże!!! {usmiech}
Wspólnota Parafii Zbawiciela Świata
FoTo

Uratuj Świętego

11.03.2014 r.
Uratuj Świętego! VI Edycja Akcji – Dobrze, że jesteś...

Akcja Uratuj Świętego to inicjatywa, która powstała w 2009 roku z inicjatywy dk. Tomasza Trzaski – twórcy Portalu Młodych Diecezji Łomżyńskiej PokolenieJP2.pl jako odpowiedź na potrzebę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją.
Istotą akcji jest codzienna modlitwa wybraną modlitwą za dzieci nienarodzone, których życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Wierzymy mocno, iż ta modlitwa ratuje Zycie dziecka, które jest przecież święte - stąd nazwa akcji „Uratuj Świętego!”.

Tegoroczna - VI edycja akcji - przebiegać będzie od 16 do 24 marca i zakończy się obchodami Dnia Świętości Życia.
Hasłem tegorocznej edycji są słowa „Dobrze, że jesteś...” które mają podkreślać różne wymiary piękna obecności drugiej osoby. Każdy dzień akcji będzie miał swój temat, który będzie rozwinięciem hasła akcji (np.: Dobrze, że jesteś, bo uczysz mnie kochać!)


czytaj więcej ...

Z życzeniami do...

25.02.2014 r.
... znakomitego lekarza ... można i tak napisać, ponieważ w dniu dzisiejszym przypada wspomnienie  św. Cezarego z Nazjanzu - patrona ks. Cezarego Czarkowskiego


DROGI SOLENIZANCIE
Życzymy Tobie, byś z radością i odwagą głosił chwałę Pana. Podążaj za głosem serca i ciesz się każdą chwilą ze spotkania z drugim człowiekiem. Niech Cię Pan błogosławi i strzeże!!!
Wspólnota Parafii Zbawiciela ŚwiataFoTo