19.10.2014 – 29 niedziela zwykła
- Dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Powszechnym tydzień intensywnej modlitwy w intencji Misji.
Będziemy prosić Najwyższego, aby wspierał trud i poświęcenie tylu misjonarzy i misjonarek, którzy głoszą orędzie zbawienia współczesnemu światu na wszystkich kontynentach ziemi. Módlmy się również o nowe i święte powołania misyjne aby nie zabrakło ludzi, którzy będą całym swoim życiem, energią i zapałem wsiewać ziarno ewangelicznej prawdy w ludzkie serca, które jeszcze Chrystusa nie znają.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Za otwartość serca i solidarność z misjonarzami – Bóg Zapłać ! - W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek – Św. Jana Kantego, kapłana,
we wtorek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa,
w środę – św. Jana Pawła II – papieża. - W sobotę 25 dzień miesiąca. Po różańcu adoracja grupy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenie kościoła własnego.
- Dzisiaj w całej Polsce przeprowadzane jest badanie praktyk religijnych, a więc liczenie wiernych uczestniczących we mszy św. i przystępujących do komunii św.
- W zachrystii można zamawiać roczne wypominki za zmarłych.
- Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
- Pan Organista będzie roznosił w tym tygodniu opłatki:
We wtorek – Powstańców 3, 5, 7, 9, 11, 13
W czwartej - Goworowska 14, 16, 18, 20, 22
W piątek – Goworowska 28, 28A, Powstańców 15, 17
W sobotę – Dzbenin – od godz. 10:00 - Wszystkim parafianom - tym, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić dzień swego Patrona, przeżywać swoje Jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z pamięcią w modlitwie, by Maryja wypraszała im u Swego Syna łaski potrzebne na każdy dzień i cieszyli się nieustannym orędownictwem u Tronu Bożego.
- Hospicjum Domowe CARITAS Diecezji Łomżyńskiej przy Parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce bierze udział w XI kampanii „Hospicjum to tez Życie", w tym roku poświęconej żałobie dzieci i młodzieży. Nasz głos w tej edycji kampanii to montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, który będzie zaprezentowany w Kościele pw. Zbawiciela Świata 26 października 2014 roku po Mszy Świętej o godzinie 16.30, na który serdecznie zapraszamy. Także w tym dniu wolontariusze akcyjni z ostrołęckich szkół zbierać będą ofiary do puszek przy kościołach na wsparcie działalności hospicyjnej.
Wszystkim dobroczyńcom naszego Hospicjum z serca dziękujemy.
ks. Jan Świerad - Proboszcz
