header

Dzisiaj jest : 28 maja 2024

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Dzisiaj Czcimy

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 19.05.2024

 1. Dzień Zesłania Ducha Świętego jest dniem narodzin Kościoła i nowym posłaniem uczniów, aby szli i głosili Ewangelię. Duch Święty nadal wspomaga Kościół Chrystusowy, aby był on - zawsze i we wszystkim -zwiastującym ludzkości łaskawość i miłość Boga. Prośmy o dary Ducha Świętego, o nową Pięćdziesiątnicę dla Kościoła, dla wspólnot i dla każdego wierzącego w Chrystusa. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy misje w naszej parafii. Trwać będą przez cały tydzień. Zachęcamy do uczestnictwa dzisiaj w porządku niedzielnym. Od jutra do soboty o godz. 6.30, 10.00, 16.00, 18.00 i 20.00.

 2. W związku z misjami:
  - zachęcamy, aby zorganizować sobie czas, abyśmy z nabożeństw misyjnych mogli jak najlepiej skorzystać; zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty poprzedzonej rachunkiem sumienia;
  - we środę dzień poświęcony chorym; proszę o zgłaszanie w zakrystii, jeśli ktoś zechce, aby chorych z posługą kapłańską odwiedzić w domach we środę popołudniu;
  - w piątek droga krzyżowa ulicami naszej parafii o godz. 19.30;
  - od wtorku można będzie nabyć krzyż będący pamiątką przeżywanych misji świętych; krzyże zabieramy ze sobą na drogę krzyżową; w piątek też zostanie wzniesiony nowy krzyż misyjny, który poświęcimy na zakończenie drogi krzyżowej;

 3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór uwielbienia prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym „Wypłyń na głębię”. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

 4. W poniedziałek święto Matki Kościoła. Maryja trwała z uczniami na modlitwie prosząc o wylanie Ducha Świętego. Prośmy Matkę Kościoła, aby ciągle wstawiała się za swoimi dziećmi, za Kościołem, który pośród świata pielgrzymuje do Ojca.

 5. W niedziele 26 maja i 2 czerwca po Mszy św. o 11.30 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które przeżywać będą Komunię św. rocznicową. Komunia rocznicowa w niedzielę 9 czerwca o godz. 13.00.

 6. Nasza parafia organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży w Zakopanem „Wakacje ze Zbawicielem”. Zapisy u ks. Damiana. Pozostały ostatnie miejsca.

 7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Już dziś proszę o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję Bożego Ciała w stałych miejscach: I – na rogu ul. Bursztynowej i Goworowskiej (mieszkańców Osiedla Bursztynowa); II – przy bloku Goworowska 33 (mieszkańców okolicznych bloków); III – na ul. Konopnickiej przy przedszkolu (mieszkańców ul. Konopnickiej); IV – na ul. Fieldorfa „Nila” przy pomniku (mieszkańców ul. Wesołej i ulic przyległych. Z góry serdecznie dziękujemy!

 8. W Boże Ciało wieczorem będzie miał miejsce koncert uwielbienia. Miejscem koncertu będzie parking przy kościele Zbawiciela Świata. Wystąpi zespół „Wyrwani z niewoli”. Koncert poprzedzony będzie festiwalem naszych ostrołęckich zespołów i solistów, których zapraszamy do udziału. Organizatorem koncertu uwielbienia są ruchy i wspólnoty działające w naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa od godz. 18.00. Niech ten dzień, w którym wyrażamy naszą wiarę w Jezusa obecnego w Eucharystii znajdzie przedłużenie w koncercie uwielbienia.

 9. W sobotę 8 czerwca w Myszyńcu odbędzie się drugi Diecezjalny Dzień Dziecka. Rozpoczęcie Mszą św., której przewodniczył będzie ks. Biskup. W dalszej części organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci. Zapisy na wyjazd u ks. Czarka.

 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca odeszli:
  + Jadwiga Kowalska, l. 96, ul. Modrzejewskiej;
  + Teresa Załęska, l. 73, ul. Tatarakowa


ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia