header

Dzisiaj jest : 29 września 2023 -

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

29 IX 2023 r., Piątek
Czytanie pierwsze
(Dn 7, 9-10. 13-14)
Ewangelia
(J 1, 47-51)

Dzisiaj Czcimy

XXV Niedziela Zwykła, 24.09.2023

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  - we wtorek: św. Kosmy i Damiana, męczenników;
  - we środę: św. Wincentego a Paulo;
  - we czwartek: św. Wacława, męczennika;
  - w piątek: uroczystość św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
  - w sobotę: św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 2. We wtorek dzień swoich imienin obchodzi ks. Damian. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 na modlitwę w jego intencji.
 3. Jak co roku w dniu 28 września ma miejsce modlitewna inicjatywa „Koronka na ulicach miast”. Na ulicach i placach miast modlimy się wzywając miłosierdzia Bożego dla nas i całego świata. W tym roku modlimy się szczególnie za Kościół, o pokój na Ukrainie, za rządzących, by władza była traktowana jako służba na rzecz dobra wspólnego, za Ojczyznę i za nasze rodziny. Miejsca modlitwy w naszej parafii i grupy, które prowadzą modlitwę:
  - przy krzyżu misyjnym: Koła Żywego Różańca;
  - obok bloku przy ul. Goworowskiej 33: prowadzi Kościół Domowy i Przyjaciele Oblubieńca;
  - obok bloku przy ul. Konopnickiej 4: prowadzi Męska Grupa Różańcowa „Nazaret”
  - przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej: prowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 4. W sobotę 30 października warsztaty dla kobiet zatytułowane „Kobieta marzeniem Boga” prowadzone przez siostrę Annę Marię Pudełko.
 5. Za tydzień 1 października. Miesiąc październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do modlitwy różańcowej prywatnie, w rodzinach i w kościele parafialnym. Nabożeństwo różańcowe codziennie od 1 października w naszym kościele w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Odnowy w naszej parafii począwszy od piątku 6 października. Informacje o rekolekcjach na ulotkach i na plakacie w gablocie przed kościołem. Zapisy po Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie lub po wieczornej Mszy św. 6 października.
 7. W sobotę 7 października pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Osuchowej. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się do grupy udającej się do Osuchowej u p. Urszuli Świerżewskiej.
 8. Zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkania oazowe w każdy piątek o godz. 18.00. Wszelkie informacje u ks. Patryka. Zapraszamy chętnych do naszych wspólnot: poniedziałek o 19.00 – Przyjaciele Oblubieńca; we wtorek o 19.00 – Odnowa w Duchu Św., we czwartek (I i III w miesiącu MGR „Nazaret”, Kościół Domowy – II niedziela miesiąca: Msza św. o 16.30 i spotkanie po Mszy św.; Wspólnota Różańcowa – Koła Żywego Różańca spotykają się w pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30.
 9. Schola dziecięca zaprasza chętnych do dołączenia do jej grona. Próby śpiewu odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00. Również o godz. 10.00 zbiórka ministrantów. Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu.
 10. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 8.30.
 11. W mijającym tygodniu do domu Ojca w niebie odeszła:
  + Urszula Józefa Lewandowska l. 85, ul. Wesołej

ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia