header

Dzisiaj jest : 21 czerwca 2024

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Dzisiaj Czcimy

Wspólnoty

Żywy Kościół w naszej parafii rozwija się bardzo dobrze o czy może świadczyć mnogość działających wspólnot. Skupiają one osoby chcące pogłębiać swoją wiarę.


Przyjaciele Oblubieńca

Image
 Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca w parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce zawiązała się we wrześniu 2018 roku. Jest owocem przeprowadzonego w czerwcu 2018 roku Seminarium Odnowy Wiary.  

Asysta procesyjna

Asysta procesyjna w naszej parafii swą tradycją sięga do czasów erygowania parafii Zbawiciela Świata, a kto wie może i wcześniej. Jak podaje kronika parafialna 14 czerwca 1990 r. pod przewodnictwem Proboszcza - ks. P. Zabielskiego po raz pierwszy wyruszyła procesja Bożego Ciała. Wzięły w niej udział 4 chorągwie i baldachim niesiony przez mężczyzn. Od tamtego czasu parametrów procesyjnych przybywało i osób w asyście także.


Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej

Wspólnota adorująca Najświętszy Sakrament zawiązała się na początku istnienia parafii p.w. Zbawiciela Świata – w 1986 r. W późniejszym okresie grupa modlitewna przyjmuje nazwę Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.

Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

W 2003 roku w naszej parafii zostaje powołana Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – Króla królów i Pana panujących. Dzieło intronizacji NSJ wg. apostołki i Sługi Bożej Rozalii Celak (1901 - 1944) pobłogosławił Ojciec Święty Jan Paweł II.

Schole

"KTO ŚPIEWA, TEN DWA RAZY SIĘ MODLI”

Nad każdym chórem i kościelnym zespołem muzycznym czuwa Święta Cecylia, która jest ich patronką. Całym sercem wierzymy, że i nad naszą scholą czuwa i pomaga ta wspaniała święta.

Ruch Światło - Życie (Oaza)

Image

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół.

Rodzina Różańcowa

Image

Rodzinę Różańcową tworzą 14 róże. Od 1995 r. opiekę duszpasterską pełni proboszcz ks. kan. Jan Świerad. Główną zelatorką i opiekunem róż jest p. URSZULA ŚWIERŻEWSKA i p. MARZENA PARZYCH.

Odnowa w Duchu Świętym "WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ"

Nasza wspólnota istnieje od czerwca 2002 r. i liczy ok. 80 osób, które tworzą 7 - 8 osobowe „grupki dzielenia”. Na cotygodniowe spotkania zapraszamy wszystkich chcących doświadczyć wspólnoty, spontanicznej modlitwy i radosnych śpiewów. Formacja członków grupy dokonuje się podczas Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO), systematycznych spotkań połączonych z czytaniem Pisma Świętego, modlitwą i dzieleniem się doświadczeniem Boga w swoim życiu.

Spotkania grupy – wtorek godz. 19:00
I wtorek miesiąca – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, II wtorek miesiąca – spotkanie w sali św. Jana, III wtorek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu, IV wtorek miesiąca – spotkanie w sali św. Jana, V wtorek miesiąca (jak jest) - Msza święta wspólnotowaMinistranci - Liturgiczna Służba Ołtarza

Image

Ministranci są grupą, która służy Bogu i przyczynia się do tego, aby liturgia przebiegała godnie. Służą swoją pomocą przy sprawowaniu liturgii Mszy świętej oraz innych nabożeństw. Przez swoje zaangażowanie ukazują nam, że nie tylko Kapłani odpowiedzialni są za liturgię Kościoła, ale my wszyscy. Ministranci poprzez służbę przy ołtarzu, dają świadectwo czynnego uczestnictwa w świętych obrzędach i stają się motywacją dla całej Wspólnoty Kościoła, aby angażować się we współtworzenie liturgii. 

Hospicjum Domowe

Hospicjum powołane jest do sprawowania wszechstronnej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i społecznej nad chorymi, znajdującymi się w terminalnym okresie choroby nowotworowej oraz dla opieki nad ich rodzinami.

Biuro czynne: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 12:00
tel./fax. - 029 769 33 50

Domowy Kościół

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele. Łączy w sobie charyzmaty dwóch ruchów: Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre Dame.

Parafialny Zespół CARITAS

Parafialny Zespół Caritas przy parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce działa od września 2004 r. Utworzony jest w ramach Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Jest organizacją charytatywną działającą w oparciu o statut zatwierdzony przez Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Zapraszamy w czwartki w godz. 16:30 - 18:00