header

Dzisiaj jest : 28 maja 2024

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Dzisiaj Czcimy

2005-04-20T21:12:00+02:00 zbawiciel.ostroleka.pl

Schole

"KTO ŚPIEWA, TEN DWA RAZY SIĘ MODLI”

Nad każdym chórem i kościelnym zespołem muzycznym czuwa Święta Cecylia, która jest ich patronką. Całym sercem wierzymy, że i nad naszą scholą czuwa i pomaga ta wspaniała święta.

Schola w naszej parafii istnieje „od zawsze„. Starsze pokolenie młodych przekazuje pałeczkę młodszemu pokoleniu, itd. Tylko opiekunowie, co jakiś czas się zmieniają. Wcześniej scholą opiekował się Ks. Andrzej Polakowski, a prowadzącą była Marta Kupis i gdy na tyle urosła, aby pójść na studia pałeczkę przekazała Karolinie Pasztaleniec i Katarzynie Szczubełek.
A w kolejnych latach prowadzącymi były: Klaudia Białobrzeska, Dominika Białobrzeska.
Obecnym opiekunem naszej scholi jest Ks. Adam Ulatowski, a dzielnie pomaga mu prowadząca muzycznie młodzież Maria Cichocka, która jest godną kontynuatorką dzieła swoich starszych koleżanek.

Obecnie przy parafii istnieją dwa zespoły muzyczne. Dziecięca schola, w której dziewczynki upiększają swoim aniołkowym śpiewem Mszę Świętą niedzielną (z udziałem dzieci) o 11:30. Młodzieżowa schola, w której młode nastolatki śpiewają, chwaląc swym śpiewem Boga w niedziele o 10:00.
Starsza schola czynnie uczestniczy w życiu w parafii śpiewająca na różnych uroczystościach i doniosłych wydarzeniach (bierzmowanie, jubileusze, rekolekcje, itp.). Uczestniczymy w różnych przeglądach piosenki religijnej, co roku śpiewamy na przeglądzie organizowanym w Parafii Św. Wojciecha oraz na przeglądzie w Łomży, Wąsewie czy w Grajewie.

Wszystkich chętnych do śpiewu serdecznie zapraszamy do naszych schól, aby jeszcze piękniej i donośniej wysławić śpiewem Imię Pana!

Dziecięca schola spotyka się, co sobota na próbie o 10:00 w salce katechetycznej w budynku parafialnym i w niedziele o 11:00, przed Mszą Świętą.

Młodzieżowa schola spotyka się, co sobota na próbie o 9:00 w salce katechetycznej w budynku parafialnym i w niedzielę o 9:00 przed Mszą Świętą.

Dominika