header

Dzisiaj jest : 29 września 2023 -

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

29 IX 2023 r., Piątek
Czytanie pierwsze
(Dn 7, 9-10. 13-14)
Ewangelia
(J 1, 47-51)

Dzisiaj Czcimy

XXV Niedziela Zwykła, 18.09.2022

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy między innymi:
  - środę: święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty /pamiętajmy o ks. Mateuszu Dembińskim, który przeżywać będzie dzień swoich imienin/
  - w piątek: wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana.
 2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19.00. Podczas spotkania będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą. Potrzebujemy, aby inną modlili się za nas. Zachęcamy, aby skorzystać z tego daru, jakim jest modlitwa.
 3. We czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20.00 spotkanie Męskiej Grupy Różańcowej Nazaret.
 4. We piątek 22 września o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców miasta Ostrołęka. Jest to modlitwa mająca miejsce każdego 22 dnia miesiąca poprzez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, patrona miasta. Zapraszamy do uczestnictwa.
 5. W dniu 7 października w sanktuarium w Osuchowej będzie miało miejsce Diecezjalne Spotkanie Kół Żywego Różańca. Do udziału w pielgrzymce i spotkaniu zaproszone są parafialne wspólnoty Żywego Różańca, zelatorzy i członkowie kół. Zapisy na pielgrzymkę u p. Urszuli Świerżewskiej, animatorki Kół Żywego Różańca.
 6. W ramach rodzącego się w Ostrołęce duszpasterstwa kobiet zapraszamy na warsztaty prowadzone przez siostrę Annę Marię Pudełko zatytułowane „Kobieta marzeniem Boga” w sobotę 30 września. Informacje na plakacie w gablocie i na naszym facebooku parafialnym.
 7. Męska Grupa Różańcowa „Nazaret” organizuje pomoc dla noclegowni dla osób bezdomnych. Bezdomni potrzebują: ciepłych ubrań, obuwia, środków czystości i higieny osobistej, jedzenia z długim terminem ważności. Zbiórka trwać będzie do 7 października. Można je składać w wyznaczonym miejscu również w naszym kościele.
 8. Ofiarę na renowację ławek w ostatnim tygodniu złożyli p. Elżbieta i Jarosław. Ofiarodawcom dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”!
 9. W tym tygodniu do domu Ojca w niebie odszedł:
  + Eugeniusz Koszykowski, l. 72, ul. Goworowska

ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia