header

Dzisiaj jest : 28 maja 2024

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Dzisiaj Czcimy

VI Niedziela Wielkanocna, 05 maja 2024

  1. Dzisiaj o godz. 13.00 pierwsza grupa dzieci przystąpiła do I Komunii Świętej. To uroczysty i świąteczny moment dla całej naszej parafii. Dzieci i ich rodziny powierzajmy Bożej opiece. Niech ten dzień i przyjęcie Pana Jezusa będzie zaproszeniem, aby całe życie trwać w przyjaźni z Jezusem. Najbliżsi i cała wspólnota wiary niech daje dobry przykład dzieciom. Przez cały tydzień zapraszamy na przeżywanie Białego Tygodnia.

  2. Dzisiejsza niedziela stanowi ważny dzień w przygotowaniu do misji świętych w naszej parafii. Gościmy ks. Marka Żmijewskiego z grupą ewangelizacyjną, którzy zapowiadają to wydarzenie i zapraszają na nie. Wychodząc z kościoła bardzo proszę byśmy wzięli ulotkę z programem nabożeństw misyjnych. Misje trwać będą od 19 do 26 maja.

  3. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy do uczestnictwa.

  4. We środę uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo powierzamy Panu Bogu intencje naszej Ojczyzny.

  5. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego. Jej celem jest przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Wołajmy wytrwale o dary Ducha Świętego dla całego Kościoła, dla wspólnot i dla każdego z nas. Doświadczamy, że bardzo potrzebujemy „mocy z wysoka” w każdej chwili naszego życia.

  6. W piątek na Mszę św. o 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczą w kursie lektora.

  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Powierzajmy w modlitwie dzieci i ich najbliższych.

  8. W ostatnim tygodniu ofiarę na kościół złożyła p. Teresa. Bóg zapłać!

  9. W dniu 18 maja organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Lichenia. Zapisy u ks. Patryka.

  10. Parafia Zbawiciela Świata organizuje kolonie wyjazdowe w Zakopanem dla dzieci i młodzieży „Wakacje ze Zbawicielem” w dniach od 20 do 26 lipca tego roku, zapisy u ks. Damiana i w Ptakach k/Nowogrodu od 21 do 29 lipca, zapisy u ks. Patryka.

ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia