header

Dzisiaj jest : 29 września 2023 -

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Czytania na dziś

29 IX 2023 r., Piątek
Czytanie pierwsze
(Dn 7, 9-10. 13-14)
Ewangelia
(J 1, 47-51)

Dzisiaj Czcimy

XXII Niedziela Zwykła, 03.09.2023

 1. W tym tygodniu: w piątek święto Narodzenia Matki Bożej. Z dniem Narodzenia NMP wiąże się odpust w parafii Dąbrówka, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Ludu Kurpiowskiego w przyszłą niedzielę 10 września. Tradycyjnie z Ostrołęki wyrusza pielgrzymka piesza do Dąbrówki. Początek pielgrzymowania w parafii farnej o godz. 7.00. Nie ma zapisów. Uczestniczy ten, kto wyruszy na szlak. Suma odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy chętnych.

 2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. dla społeczności szkolnych z naszej parafii jutro o godz. 10.00. Zachęcamy rodziców, aby zadbali o uczestnictwo w katechezie szkolnej swoich dzieci. Dzieci i młodzież dopóki nie są pełnoletni uczestniczą w lekcjach religii na mocy oświadczenia rodziców. Zadbajmy o to już w przedszkolach i w sytuacji zmiany szkoły przez dzieci czy młodzież. Prosimy, aby rodzice dbali o formację religijną swoich dzieci, o uczestnictwo wraz z dziećmi we Mszy św., przystępowanie do sakramentów świętych, gdyż są pierwszymi katechetami swych dzieci.

 3. Dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej rozpoczynają swoje przygotowanie do spotkania z Panem Jezusem w Komunii Świętej w następną niedzielę, 10 września. Msza św. o godz. 11.30, a po Mszy św. spotkanie dla dzieci i ich rodziców. Data I Komunii to: pierwsza i druga niedziela maja, czyli 5 (dzieci uczęszczające do SP 1 i SP w Dzbeninie) i 12 maja (dzieci uczęszczające do innych szkół podstawowych). Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania

 4. 5 września, w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 19.00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy do uczestnictwa.

 5. We środę zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koła Żywego Różańca o 17.30 i na Mszę św. o 18.00

 6. Czwartek 7 września to pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. wieczornej. O godz. 20.00 spotkanie Męskiej Grupy Różańcowej „Nazaret”: katecheza, modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Męska Grupa Różańcowa „Nazaret” organizuje pielgrzymkę rowerową do Gietrzwałdu w dniach 8 i 9 września br. Jest jeszcze możliwość dołączenia do grupy pielgrzymkowej. Bliższe informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie. Zachęcamy do uczestnictwa.

 8. W niedzielę 10 września Kościół w Polsce będzie przeżywał bardzo znaczące wydarzenie. W Markowej na Podkarpaciu, w diecezji przemyskiej, będzie miała miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów: rodziców i siedmiorga ich dzieci zamordowanych w czasie II wojny światowej za ukrywanie Żydów. Ich egzekucja stała się symbolem męczeństwa Polaków mordowanych za niesienie pomocy Żydom. Ich beatyfikacja jest znakiem, że wezwanie Chrystusa do miłości bliźniego, które daje swoim uczniom, odnosi się do wszystkich ludzi nawet za najwyższą cenę poświęcenia życia. Przed Bogiem żaden gest miłości bliźniego nie zostanie zapomniany. Zachęcamy do zainteresowania się beatyfikacją rodziny Ulmów poprzez przekaz medialny.

 9. Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na spotkanie z Rafałem Kubackim w poniedziałek 4 września o godz. 18.30 i na film „Raport Pileckiego” w środę 6 września o godz. 18.00.

 10. Chętnych do scholii dziecięcej zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym o godz. 10.00 w sobotę. Spotkanie ministrantów również w sobotę o godz. 10.00.

 11. Na renowację ławek została złożona ofiara anonimowa. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 12. Z naszej wspólnoty do domu Ojca odeszła + Anna Mierzejewska, l. 86, z ul Goworowskiej.

ks. Jarosław Kotowski - Proboszcz

starsze ogłoszenia nowsze ogłoszenia