header

Dzisiaj jest : 28 maja 2024

Parafia Zbawiciela Świata

w Ostrołęce

Dzisiaj Czcimy

2021-04-11T07:51:01+02:00 zbawiciel.ostroleka.pl

Bierzmowanie

Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży naszej parafii 26 kwietnia, w dwóch turach. W sobotę 17 kwietnia rozpoczniemy Nowennę do Ducha św. jako przygotowanie bezpośrednie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Grupa kandydatów w naszej parafii liczy ok. 100 osób, więc aby zachować bezpieczeństwo sanitarne, nie będzie spotkania wszystkich kandydatów, ale kolejne grupy będą przychodzić w wyznaczone dni na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z Nowenną, po której odbędzie się spotkanie z księdzem oraz egzamin wiadomości katechizmowych. Na egzamin, jak to już było powiedziane na początku przygotowań, proszę przygotować pytania które kandydaci mają w katechizmach które otrzymali na początku, i w których odnotowywane były obecności na Mszach i spowiedzi. Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa, jeśli ktoś nie może uczestniczyć w spotkaniu w wyznaczonym terminie proszony jest o kontakt z ks. Dariuszem.

Młodzież przed przyjęciem bierzmowania powinna być w stanie łaski uświęcającej, a więc przystąpić do spowiedzi. Z racji epidemicznych nie będzie wyznaczany jeden termin dla wszystkich, można to więc uczynić w dowolnym terminie przed bierzmowaniem. Może być to przy okazji uczestnictwa na Mszach połączonych z Nowenną, lub innym dogodnym czasie.

Podobnie jak w zeszłym roku z racji epidemicznych świadkami bierzmowania będą animatorzy którzy prowadzili spotkania w małych grupkach. Będzie również, podobnie ja w latach ubiegłych, zbierana składka z racji bierzmowania na potrzeby parafii.

Terminarz spotkań:

17 kwietnia (sobota) – grupa Anny Asztemborskiej-Śpiewak, Moniki Sucheckiej, Julii Stolarczyk

19 kwietnia (poniedziałek) – grupa Alicji Górki i Urszuli Remiszewskiej, Joanny Choromańskiej, Małgorzaty Wiśniewskiej

20 kwietnia (wtorek) – grupa Agnieszki Nartonowicz, Marty Murawskiej, Daniela Laćkowskiego

21 kwietnia (środa) – grupa Anety Lutrzykowskiej, Dominiki Wasińskiej, Anny Cichockiej

22-24 kwietnia – dni przeznaczone na próby przed bierzmowaniem.